Последно посещение: Нед Юни 25, 2017 9:15 pm Галерия Галерия   Дата и час: Нед Юни 25, 2017 9:15 pm

[ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Нарисувай ми... 
Автор Съобщение
Sorceress
Sorceress
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Нарисувай ми...
"Аутист, аутист... ти си откачалка..." - дружният смях на децата се забиваше като хиляди стрели в ушите му. Някой го блъсна в гърба. Падна и си разби устната. Погледна кръвта по белия си ръкав, беше изтрил устните си неволно. Обзе го паника. Изкрещя с всички сили. Тогава другите замлъкнаха. Гледаха го.
Седнал на асфалта, с разкървавена устна. Пишеше с кръвта си по чистия ръкав М... А... М...

Беше опит за описание на чиста душа. Аутистите са най-близо до понятието "чиста душа".

Нарисувай ми неблагодарност.

Сря Мар 28, 2012 9:54 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Дам,бебетата са генно обременени

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Сря Мар 28, 2012 10:34 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Аутизмът не е болест, а е състояние.
Известни личности с аутизъм са Леонардо Да Винчи, Мария Кюри, Томас Едисон, Томас Джеферсън, Людвиг Ван Бетовен, Волфганг Амадеус Моцарт, Нютон, Марк Твен, Ван Гог, Стивън Спилбърг, Джим Кери...
Не бих нарекла "обременени" тези хора. Гении са. Нека ги има. Току виж човечеството се избавило от линейното мислене и от безкрайните повторения.

Сря Мар 28, 2012 11:32 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Не знам защо се пънеш да ми отговаряш,като въобще на разбра какво казвам.
Няма значение,но не си прави повече този труд.Благодаря. :)

Сря Мар 28, 2012 11:54 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Не ми казвай, ако обичаш кога, къде и какво да пиша. Да отговарям или не.
Това е форум.
Нали знаеш, че такива ограничения можеш да налагаш само и лично на себе си?

Нарисувай ми неблагодарност, моля!

Сря Мар 28, 2012 12:26 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ето пак,безсмислено усилие и непоносим тон. :hat:
Не ти налагам нищо,най учтиво помолих.
Щом те кефи,говори си сама,няма да ми пречиш. :)

Сря Мар 28, 2012 2:46 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Нарисувай ми неблагодарност, моля!

Сря Мар 28, 2012 3:19 pm Профил Галерия на потребителя

аз също прехвърлих бебета през главата си като вариант да пиша нещо за чистата душа, но след съвсем бързо размишление го отхвърли като вариант.
Не знам аутизмът дали е болест или състояние впрочем. Според психиатрите е заболяване. Ние живеем във време, когато много утвърдени истини се развиват и променят. След време може да се върнем на позицията на древните гърци, които не са определяли шизофренията като заболяване, но дотогава ще се наложи да се съобразяваме. абе, никой не иска детето му да се ожени за шизофреник и това си е.

Истината е, че изпаднах в невъзможност да открия за себе си сигурност в нещо, което да опиша като чиста душа. Дори и отвъд нямам гаранция. :)

ако някой успее да продължи преди мен -

неблагодарност....

Чет Мар 29, 2012 1:41 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Отгледа го кажи-речи сама. Павел все пътуваше и работеше по националните обекти. После се разболя и без време се спомина. Синът и растеше и я радваше. Пръв на националната олимпиада по математика. Пръв в списъка на приетите в СУ "Климент Охридски". После се задоми. Взе добра жена и направиха семейство за чудо и приказ. Тя помагаше колкото може. Когато се пенсионира, реши, че е редно да сложи в ред делата си. Едно дете имаше. И един дом. Преписа му го. Да му е лесно. Да не тича по инстнциите когато и тя си отиде...
... И сега не разбираше. Не чуваше. И не виждаше. От болка. Хората насреща и размахваха някакъв лист хартия пред очите и говореха ли, говореха... да напусне дома до месец, те са новите собственици... продаден... от доцент Костов...

(това е истински случай, съседка на моя приятелка, чийто син я остави на улицата на 70-годишна възраст, прибраха я добри хора, почина 3 месеца след случката, синът и дошъл на погребението и дори не благодарил на хората, хвърлил им 500 лв. и си тръгнал)

п.п. Ракли, гледай "Рейман" и ще разбереш какво имам предвид, говорейки за чиста душа. Чудесно изпълнение на Дъстин Хофман.

Нарисувай ми благодарност, моля!

Чет Мар 29, 2012 3:03 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Познаваме се отдавна.
Карали сме се.
Не си говорехме година или две, не помня.
На едни Сирни заговезни й се обадих и поисках прошка. Беше хубаво - усетих по нов начин топлотата й.
Единственият човек на който вярвам напълно на карти Таро.
Единственият човек, който когато ме масажира се чувствам благотворно.

"Бог да е с теб." ми каза когато се разделяхме. Аз само можах да смотолевя същото, защото ми е трудно да се изкажа. С тези й прости думи се чувствам малко богопомазана. И никога няма да й го кажа. Нося отговорност да не я лаская с думи.

Нарисувай ми простота, моля.

Нед Апр 15, 2012 6:33 pm Профил
 [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща