Последно посещение: Сря Юни 28, 2017 5:54 pm Галерия Галерия   Дата и час: Сря Юни 28, 2017 5:54 pm

[ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Историите на едно Парче :) 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Историите на едно Парче :)
:)

Вто Авг 03, 2010 8:19 pm Профил
Аватар

малиии парчочеее, що не си казала колко си написала бе...
Ама съм заплес и аз :oops:

Чета, чета, чета...и искам още... не спирай да пишеш - грабваш ме! {}

Съб Авг 07, 2010 6:04 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Хм, Витал, ще пиша, разбира се. Ако животът продължава да поднася такива преживявания и усещания... Не знам доколко е хубаво това, което се случва, но пък от цялата работа явно има някаква полза - в смисъл, че ако наистина ви харесват историите..Поне това е положителното :)

Нед Авг 08, 2010 9:56 am Профил
Аватар

"Опит за размисли за изневярата"

Поразпитах тоз' – оня за мнение по въпроса „защо изневеряват мъжете". Та отговорите естествено варираха – за разнообразие, нещо не достига в семейството, съпругата/гаджето не иска да прави нещо, което любовницата не отказва.. Мъжете, клонящи към средната възраст, пък, приемат изневярата като вид себедоказване – още ставам, още предизвиквам интерес у жените, и най-важното - все още успявам да ги задоволявам. Особено пък ако момичето е с 15-20 години по-младо... Ехеее,това се вика „трофей".

Тя не е семейна, но пък има поглед, така да се каже, над мъжките изневери – като участник, като страничен наблюдател. И виждайки как постъпват мъжете с жените до себе си, се пита – абе, в крайна сметка кое е по-добре – да бъде без връзка или да бъде един ден и тя такава, потърпевша? И не е ли по-добре всъщност да изневеряват с Нея, отколкото на Нея да й изневеряват?Защото Тя осъзнава каква болка е това за жената, за лъганата страна, но същевременно й доставя и някакво удоволствие цялото това чудо, което й се случва. И няма да забрави никога, как докато се любеха, телефонът Му звънна и Той спокойно каза на жена си, че си е легнал тъкмо и най-важното – че е сам! А същевременно истината беше друга.

Гледаше как един господин си води младата любовница почти всяка вечер. Виждаше го и с други момичета. И знаеше,че за него това си е чиста доза комплексарско поведение, защото сигурно е осъзнал, че вече отива към една преходна възраст, но пък парите и запазеният му външен вид все още предизвикват женски интерес.

Тя беше свидетел на връзка, дългогодишна връзка между мъж около 40-те, с млада жена. Но пък в един момент той все пак си остана с жена си, а онази, другата така и не намери мъжа за себе си.

Спомня си как имаше едни клиенти – мъж и жена на средна възраст, които видимо идваха за да се насладят за два часа на една нередна страст.

Много са примерите....Но те са и най-вече с Нея самата. За съжаление Тя неведнъж е попадала в клопката на изневеряващи мъже. Последният път й казаха, че сигурно го прави, защото с женен е по-лесно. Дори си казаха, че сега било „модерно да имаш другарче за секс"...И на Нея това й харесва. Да, харесва й, защото е разочарована от любовта, а докато евентуално пак се срещне с нея, има мъже, които търсят разнообразието извън любовта в семейството си. Не, не е редно! Дори е осъдително, но пък има нещо вълнуващо в тръпката от скритите срещи, от желанието за максимално удоволствие в най-кратко време.

А мъжете винаги ще изневеряват. И знам, че това е било, е, и ще бъде. Едва ли има такива връзки, които са започнали и свършили без изневяра. Някои се опитват да кажат, че никога не били изнверявали... Може пък и да е възможно, но едва ли някой би отказал възможността за онова тайно разнообразие, едва ли някой би избягал от „другарчето за секс" , което винаги може да се отзове, когато жена ти я боли глава, примерно, или когато е била в чужбина няколко месеца. И после тя ще е тук, до теб, но пък „другарчето" ще дебне винаги подходящия момент. То не е досадно, не се меси във вашите семейни/сериозни отношения, не иска да разваля "семейната идилия", но кротко изчаква своя нов „звезден" миг. А ти после си мисли как ще легнеш пак до жена си! Това не е проблем на „другарчето ти за секс". За него проблемите са други, дори може би по-сложни... Но те са си за друга тема.

А един приятел, който сега е в щастлива връзка след свой развод и развод на жената до него, ме навежда на мисълта, че човек никога не знае кой точно е "правилният" партньор и винаги има възможност да го срещнеш, когато си във връзка, но пък точно тогава осъзнаваш, че тази връзка не е за теб. Така, че изневярата носи болка, разочарование, но често събира хора, които просто са се срещнали в неподходящ момент, но пък открили в себе си щастието. А това щастие за момента за тях е единственото.... Дали?... Дано!... Защото пък няма гаранция, че връзка, основала се на изневяра, няма да се развали точно по тази причина. Но пък кой ти мисли за това в тези моменти?

Чет Авг 12, 2010 7:23 pm Профил
Аватар

:bear:Цяла литературна вечер си устроих.
Чакам още.
:tuptup:

Нед Авг 15, 2010 8:57 pm Профил
Аватар

Казват, че парите били това, което бездарниците използват, за да са на ниво. Казват, че парите развалят човека. Сигурно знаете онази приказка, че парите могат да купят много неща, дето накрая завършва с това, че може да купят по-добро място в гробищата, но не и на небето.
Парите, парите, парите.... Колко много хора бленуват да ги имат в излишък. Колко много хора искат да бъдат богати, да могат да правят каквото си искат... Бе, да ви кажа... Майната им на парите! Човек като си загуби честта, като загуби себе си, като остане с приятели, дето го използват, а дори като остане изобщо без приятели, като загуби здравето си, не дай Боже и някой близък... Кел файда от парите му. Майната му и на парите, и на него!...
Много, много съм подразнена от хората с пари. И не, не, че завиждам нещо – съвсем не! Не им искам тяхното положение. Остави това, че едно питие едва ли пият като хората, ми се държат като свине в повечето случаи. Щото, виж на, той е тоя – „силният” , „чичко Паричкото”, дето има, а ти нямаш. И виж на, щом положението е такова, ти си му длъжен, бе! Той може да те прави на глупак, може да се гаври с теб и достойнстовото,с човещината ти, но да, той имал право, щото имал повече от теб! Пф! Плюя на такива хора!
От осем години работя и работя само с хора (клиенти). Минах през три работи. Ами... Все едно и също. Като ти дойде клиент, дето виждаш, че има възможности, си казваш – ех, сега тоя току виж се държи като пич, току-виж остави и бакшиш. Ха! Но нали се сещате, че тия, дето най-много имат, най-им се свиди да дадат. Ей, вярвайте ми, такива случаи съм имала, че чак съм се чудела тия хора добре ли са! Аз, с цялото си нямане, винаги оставям бакшиши. Е, не претендирам да са големи суми – всеки според възможностите си, но представете си ситуация (такава, с каквато действително съм се сблъскала), когато дадения човек идва със скъпата кола, вади голямата пачка пари, купува си списание за 4.95лв и си чака ресто до петте стотинки!...
Ужасявам се от поведението на тия, с многото пари, към хората, дето им ги изкарват, дето са им предани по един или друг начин. И не мога да разбера от къде тая увереност, че всичко им е позволено бе? Да крещят, да обиждат, да те унижават! Кой им каза, че това е най-нормалното поведение? Ей, аман от комплексари с пари!
Да ще го повтарям и потретям! Майната им! Какви са те, че да се имат за велики? Ма то колелото се върти! И докато си горе и после паднеш, изведнъж става много болезнено.
И се питам, за какво ми е да съм богата, ако нямам приятели? За какво ми е да съм богата, ако човечността ми някъде пропада? Защото все пак, както пее кака/леля и т.н. Лили Иванова – „не всичко е пари, приятелю”.
Аз съм благодарна и предпочитам спокойствието си и като затворя очи вечер, да знам, че не ме е страх, че някой ми иска парите, че имам разни такива врагове. Щото да им „имам” живота на богаташите- то охрани, то оръжие, то страхове.. Тц! Викам да си пием спокойно питието, пък голяма работа, че не се возим в скъпа кола, не носим маркови дрехи и често си броим стотинките!

Последна промяна Парчето на Чет Сеп 09, 2010 1:44 pm, променена общо 1 път

Чет Сеп 09, 2010 12:43 pm Профил
Аватар

Парче {} {} {}

Чет Сеп 09, 2010 1:06 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

:oops: Благодарско! И ако знаеш как обичам рози.... :bow:

Чет Сеп 09, 2010 1:38 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Парче, яко си го натоварила с емоция, което всъщност е тайната на пишещите :|
Защото има красиво, написани нещо, от които не ти мръдва и клепача, камо ли някоя емоцийка.
Радвам ти се, ей!

Чет Сеп 09, 2010 6:15 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

НЕЛ, идеята се роди в дни, когато наистина бях много емоционална, и все още съм точно заради "силните на деня'.. Щото единият шеф го раздава баш като такъв и ... както и да е... Ревах заради колега и отношението към него.. Подразних се миналата седмица на един,дето плати сметка от 1108.70 лв. и ме завлече 30 стотинки, щото нямах дребни и му върнах 2 лв. ресто до 1110, а той не каза едно "мерси"... И такива ми ти работи...
НО като цяло наистина не съм го писала, щото виж, на аз нямам, а те имат, както един познат почна да ми тълкува историята с бакшишите и т.н.

Радвам се, че ви харесват уж.. Пък и да не, карай :) Аз да си пиша там, че нещо се бях "позанемарила" в това отношение, макар че навремето бях "поетеса" :lol:

Чет Сеп 09, 2010 6:30 pm Профил
 [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща