Последно посещение: Съб Ное 18, 2017 6:22 am Галерия Галерия   Дата и час: Съб Ное 18, 2017 6:22 am

[ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Историите на едно Парче :) 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Историите на едно Парче :)
АЗ имам нещо...ТИ го нямаш....
В очите на някой АЗ съм по-красива и добра,в очите на други-такава си ТИ....
Моята усмивка се поражда от едно....Твоята-от друго...
....И така бих могла да изреждам до безкрайност,защото светът е различен в очите на различните хора и всеки вижда това,което иска,това ,което дава да му се покаже.И чува и усеща различни неща....Иска нещо различно....
НО....АЗ не се подигравам на ТЕБ,ако нещо не разбирам.АЗ не казвам на бялото в ТЕБ-черно,защото завиждам...
Какво ако някой има повече пари или повече обожатели??И какво ако това,което АЗ харесвам,се харесва и на други?Трябва ли коментарите ти да бъдат злобни и завистливи,само защото някой е харесал нещо МОЕ,нещо в МЕН,а не в ТЕБ???....

....ТЯ искаше да бъде харесвана от всички и не приемаше факта,че някой може да не я харесва толкова,колкото ТЯ иска.И ако случайно някой си позволи,да не отговори на очакванията й,ТЯ просто казва за него,че "той е глупавият","тя е грозната"...Абе, в един момент ,те са прекалено ниско за НЕЯ....Защото ТЯ иска да е над всички и всичко!....Но дали е така?...Може би в Нейните очи,а същевременно просто дава хляб на подигравчиите около Нея.

Хахаха,виж колко съм жалка.Нали?Защо ли?Защото ТИ така си решила,а не защото АЗ наистина съм такава....Уау,как може той/тя да се държи така???Ама това е недопустимо!...Защо ли?...Защото според ТЕБ това е така....

Хм...Няма как да се върти светът около ТЕБ,защото светът е за всички!...И знаеш ли?...Ама НА МЕН НЕ МИ ПУКА ЗА ТЕБ!!!....Защо ли?...Ами, защото ТИ просто ми завиждаш!Нищо,че ТИ имаш своите качества...те просто потъват на дъното под злобата и завистта ти!...Но на МЕН ми харесва!....Защо ли?Ами,защото,както съм казвала и друг път- АЗ СЕ РАДВАМ,КОГАТО НЯКОЙ МИ ЗАВИЖДА!...ЗАЩО ЛИ?....ЗАЩОТО ЯВНО ИМА ЗАЩО!!!....
И НЕКА ХОРАТА ГОВОРЯТ ЗАД ГЪРБА МИ!!...ЗАЩО ЛИ???....АМИ ЗАЩОТО В СЛУЧАЯ,АЗ СЪМ ТАЗИ,КОЯТО ВЪРВИ ПРЕД ТЯХ,А ТЕ ИСКАТ ДА МЕ ДОСТИГНАТ....

А АЗ ще си вървя бавно и спокойно напред по моята си пътека,пък който иска да се състезава с МЕН!....АЗ не бързам да изпреварвам.

Чет Сеп 16, 2010 2:16 pm Профил
Аватар

Има ли го? Съществува ли наистина онова голямо, вечно, безкористно приятелство? Спомняте ли си онези думички, които редяхме в лексиконите като деца – „приятелството е кристална ваза, в която не расте омраза”; „Приятелството е като въже – скъсаш ли го веднъж, никога не може да го съединиш така, че да няма възел” и т.н., и т.н.? Колко приятели са минали през живота ви? Колко пъти сте се „парили” и после ви е оставал само един силно горчив привкус? И достатъчни ли са били спомените за споделените радости и мъки, след „скъсването на въжето”, за да продължите пак смело напред? И вярвате ли още в хората така силно и безкористно, както в детските години, както преди да са се разделили пътищата ви с приятели?...

Много въпроси изникват при мисълта за приятелството. И все се надяваш, че до теб наистина има такива хора. Да, „нямам нужда от много приятели, стигат ми двама, трима...”. И тази песен знаете, нали? И колко много други, които може да слушате с умиление, да пеете, да крещите на тях с пълно гърло. Да давате „клетва” „попадне ли в беда един от нас, ще му подам ръка...приятелските грешки да прощавам”. И можем ли наистина да прощаваме или винаги се прокрадва нотка на „гордост”, когато си казваш, че някак май не е честно винаги ти да правиш първата крачка и не искаш вече да си толкова силен, че дори да поднасяш извинения без да знаеш причината за тях. В един момент искаш да си слаб, наивен и да се откажеш.

Един познат наскоро каза, че си бил „самодостатъчен”. Е ли възможно това наистина? Не вярвам. Не искам да го повярвам! Знам само, че поне семейството би трябвало да е най-добрият ти приятел. Дори не любимият /-та, защото любовта често е преходна. И когато и тя, любовта, си отиде, се обръщаш встрани, назад и търсиш приятелско рамо за подкрепа, място, където да пресушаваш сълзите си. Тогава се надяваш, че не си разрушил всички мостове и все пак ще срещнеш подадена ръка.

Ами приказката, че „няма вечни приятели, има само вечни интереси”? Дали пък наистина някой не ти е приятел само дотогава, докато има някаква полза от теб?

Знам, сигурно много песимистично звучат тия мисли, но продължавам да се питам дали човек може да е толкова силен, че да забрави и преглътне една обида и горчивина от загубено дългогодишно приятелство, че да може пак да повярва в

хората? Тежко е някак да настъпи едно внезапно мълчание след толкова много години на споделяни радости и тревоги, на преодолявани житейски препятствия, но пък когато настане тишината, разбираш, че това просто вече е поредната обърната страница от твоя живот. Остава да прехвърлиш следващата, с надеждата, че тя няма да има този завършек. Е, просто приемаш следващото предизвикателство, но пък тежкò на тези, които се изправят на пътя ти. Дали ще могат да преодолеят бариерата, която ти неизменно поставяш?

Много пъти чуваме, казваме, четем клетви за вярност и преданост, да сме заедно в добро и зло, но силни ли сме, можем ли да бъдем такива завинаги? Или тези обещания траят дотогава, докато просто някой обърне нова страница в живота си?

Съб Окт 02, 2010 8:41 pm Профил
Аватар

Обичам те, захвърлена и гола!

Обичам те, когато ме прегръщаш!

Обичам те, когато с теб да съм не мога

и винаги, когато пак при мен се връщаш.

Сега си някъде със друга.

Може би сега и тя обича те безкрайно.

Но знаеш ти, че е заблуда -

при мен ще тичаш пак ти уж случайно.

Обичам те, когато във гнева си

казвам даже, че те мразя.

Обичам те, изкупвайки греха си,

от друг след тебе да се пазя.

За мене щастието съществува,

когато с теб съм или пак за теб си мисля.

На чуждите съвети и любови не робувам.

Аз теб обичам, теб безкрайно искам.

Обичам те, когато ме обиждаш,

когато искаш гръб да ти обърна.

Обичам те, когато винаги в очите ти аз виждам,

че не това, а искаш всъщност да се върна.

Любовта ни е болезнена и грешна.

Любовта ни е безкрайно невъзможна.

Но знам - в сърцата ни остава вечна.

Обичам те! Не мога да го превъзмогна!

Нед Окт 17, 2010 9:23 pm Профил
Аватар

Ех, Парчок!
Големо си диване сладко, честна виталска {}

Вто Окт 19, 2010 8:07 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Е, щом е "честна Виталска", няма начин да ме лъжеш {}

Ей, това е поздрав най-сърдечен от мен за теееееееб

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VvtR0vy4iJA&feature=related[/youtube]

Пет Окт 22, 2010 8:15 am Профил
Аватар

Често се питам как се стигна дотук. Как така ти позволих безмилостно да объркаш живота ми? Кога и как ти позволих да нахлуеш в душата ми и колкото и да ме ядосваш, колкото и да ме караш да страдам, наранена и с плахи стъпки да търся обратния път към теб? С какво превзе моята уж вече непревземаема крепост, моето отдавна ограбено и опустошено сърце?... Не, ти не си мъжът, който искам, с който мечтая да бъда и да се обичаме. Но има нещо в теб, което не ми позволява да махна с лека ръка и да изтрия следите от всичко онова, което се е случило между нас. А знам, че ти си от онези разбивачи на женски сърца, търсещи поредното сексуално завоевание, без да се замислят за празнината, която оставят в сърцето на поредната жена.
Обичал ли си някога? Мисля си, че ти не можеш да обичаш! Или може би някога някоя те е наранила твърде много? Затова ли си такъв? А какво съм виновна аз, или другата, третата .. десетата, която ти нараняваш? Нима ако някога са отхвърлили и са пренебрегнали твоите чувства, ти не знаеш, не помниш как боли? Ако си преживял нещо такова, защо правиш същото и ти?
Чудя се усещаш ли понякога какво причиняваш на "завоюваните", на запленените от твоя тайнствен чар, жени?А дали знаеш на какво е способна една наранена жена, която се чувства отхвърлена, обидена, презряна...захвърлена там някъде в твоето тъмно минало, изпълнено с десетки като нея? Някога замислял ли си се, че дори само една клетва от такава жена може да тегне над теб цял живот (не не съм аз тази, която ще те прокълне, разбира се)? Не се ли страхуваш, че един ден ще тънеш в самота и самосъжаления? Не се ли страхуваш, че всичко това, което си причинил, ще ти се върне в много по-големи дози? Може би не!
Не...Аз наистина не знам защо си такъв. И още по-малко знам кога и как започна всичко и как, знаейки че с и такъв, непоправим, те допуснах до себе си! Това, което знам е, че ме боли. Наистина! И дори да се опитвам всячески да си мълча, да стискам зъби, това понякога е по-силно от мен. С теб разбрах, че не мога да бъда господар на сърцето си и не мога да диктувам на сълзите си - тези предателки, които толкова често издават истината за моите чувства.
Искам да избягам от теб, да се скрия, дори да те намразя. Но... ти пак си тук, по-силен от мен и пак ме нараняваш. А аз само се питам докога? И дали още дълго ще мога да издържа? Не знам....

Чет Ное 11, 2010 10:51 pm Профил
Аватар

http://forumat-bg.com/glasat-na-blogara ... voeto.html

Пет Ное 12, 2010 12:51 pm Профил
Аватар

http://forumat-bg.com/glasat-na-blogara/bez-savest-bez-lyubov-bezskrupulna-kuchka-na-horizonta.html :oops:

Вто Ное 16, 2010 9:30 pm Профил
Аватар

http://forumat-bg.com/glasat-na-blogara ... be-si.html

http://forumat-bg.com/glasat-na-blogara ... -1020.html

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Пет Дек 24, 2010 3:36 pm Профил
Аватар

И двамата мълчаха някак странно. Тя се чудеше какви ли мисли се въртят в главата му след това, което стана тази вечер. Нещо, като че ли не беше съвсем наред. Докато се обличаха , вглъбени в себе си, Той все пак каза: „Този път беше наистина за последно”. Тя го погледна и нищо не отговори. Знаеше много добре, че това ще стане. Всеки път го очакваше и беше подготвена. А и никога не е очаквала, че нещата ще продължат толкова дълго. „Другарчето за секс” вече се беше наситило, може би не беше съвсем доволен от това, което получаваше, може би все пак семейните чувства и задължения надделяваха, може би не искаше да задълбават нещата. Може би... Каквото и да е. Той си знае и Тя никога няма да го попита... „Знаеш, че винаги съм ти казвала, че решението си е изцяло твое. Когато и ако искаш – изборът винаги е бил твой”.
Той запали колата и я подкара някак бързо, неестествено. Сигурно нямаше търпение Тя да слезе. А Тя беше привидно спокойна. Да, май вече нищо не я изненадваше. След всички чувства, които минаха през нея през годините, вече нищо май не можеше да я впечатли. Каза си: „Все пак аз съм тази, която се тика между шамарите. Аз си избрах да бъда без сърце, да не влагам вече никъде чувства.”, но някак неуместно изникна въпросът – а дали сърцето й наистина е толкова безчувствено вече? Дали наистина не й пука за всички тези раздели, за мъжете, които по един или друг начин са били в живота й?
Тази нощ Тя не можа да спи. Нещо я „човъркаше” отвътре. И Тя не беше сигурна какво точно беше това усещане – на успокоение, на задоволство, притеснение... Спомни си всички онези щури неща, които им се случиха в последната година (чак не може да повярва, че толкова бързо мина времето от първата им грешна среща). Развълнува се. Няма как да е друго - Той наистина й беше повлиял по различен начин, изживя нови неща, направи такива, които дори не подозираше, че ще й се случат. Може би затова Той сега иска да спрат. Спомни си за онова "състояние на духа, което те кара да вършиш щуротии, но без фатални последствия." Дали не бяха на крачка от нещо фатално? Преди раздяла му каза, че все пак ще го запомни с хубаво, наистина. Колкото и да се мъчи Той да се прави на лош, на "идиот". Има нещо друго дълбоко в характера му, с което я "спечели". Той е от онези "лоши" момчета, които привидно са кофти хора, но всъщност има нещо супер добро в тях, нещо, което те кара да ги харесваш..
Да, може би така трябваше да стане. А кой знае – може този пореден "край" да не е за дълго. Пък и да е... Времето ще покаже. Времето е най-добрият съветник. Времето лекува, заличава, засилва или унищожава чувствата и желанията. И кой знае – някой ден може би все пак ще открие правилният човек.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qq4j1LtCdww&ob=av2e[/youtube]

Нед Авг 14, 2011 1:47 pm Профил
 [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща