Последно посещение: Вто Сеп 26, 2017 1:02 pm Галерия Галерия   Дата и час: Вто Сеп 26, 2017 1:02 pm

[ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Не ме купувай 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Не ме купувай
НЕ МЕ КУПУВАЙ

Пролог:
Мигът диханието обзема,

вещае неочакван рай,

в хармония съзвучие припява...

Но може ли да е без край !?

Само до преди час пейките по крайбрежната алея бяха заети от търсещи спокойствие и разхлада туристи или свободни по това време на деня хора на различна възраст,запълващи времето с нещо за четене в ръка или просто наслаждавайки се на прибоя и мириса на солена вода и водорасли.На тревата под короните на дърветата в парка се бяха разположили млади хора с неизменните си раници и слушалки и с прибягващи пръсти по клавиатурите на комуникаторите си сякаш тестваха издръжливостта им.
На мястото,където се събираха ниските каменни зидове,отделящи наклона на парка от алеята и прехода към малкия заравнен терен,използван от децата за площадка,седеше облегнат мъж,видимо без да се притеснява за марковите си панталон и риза.Погледът му някак безучастно следеше движението на привързаните към кея лодки и само танца на силно разхлабената вратовръзка издаваше поривите на усилващия се вятър,подтикващ хората припряно да напускат местата си.

Облаците бързо се събираха и придобиваха онзи тъмен сив цвят, който постепенно попиваше светлината ,сякаш отстъпваща пред приближаващата буря. Светлината на светкавицата с последващ тътен като че ли го пробудиха и поизправил наведената си глава, забеляза силуета на малкото корабче, бавно приближаващо пристана, устоявайки на все по-силното вълнение.
Първите капки дъжд го накараха да се раздвижи и малко изненадан от игличките в мускулите да установи колко дълго се беше заседял на неудобните камъни. Въпреки всичко реши да погледа заформящото се трудно акустиране между небрежно привързаните лодки,местени от все по-големите вълни и внимателната маневра за намиране достъп до кея. Изглежда опитът на капитана вземаше превес над надигащата се
стихия и корабчето се доближи до брега на разстояние, едновременно безопасно и удобно за слизане.Още не се беше изправил, когато я забеляза да слиза бързо, с отлично владеене на тялото по кривящият се и бързо повдигащ и спускащ от вълнението трап.

Следва продължение

Чет Окт 07, 2010 6:50 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Мнение Re: Не ме купувай
:| Чакам продължението!

Пет Окт 08, 2010 7:32 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

И аз.
Освен това съм непоносимо любопитна за всяко развитие на историята

... и не само...

Пет Окт 08, 2010 9:37 am Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Четейки ви в темите ,усещам сякаш сте на друго ниво,което хем ми харесва,хем ме плаши и сякаш задължава!
От мен да зависеше,щях да влея мислите ви в голяма част от хората.
Приятно е да се четат нещата на Нел,Шери снощи ме разби,а тази сутрин и Витал.
Какво ли ще поднесе и Констанс,мамка му!
Ильена и тя!И всички други,които пишат в темите!
Къде сте расли и какво сте пасли , не знам,но май наистина сте лебеди!
Няма да порастна,баси.

Пет Окт 08, 2010 10:45 am Профил
Аватар

Като на игра с лек подскок се озова на сушата и се запъти по алеята,която и в двете си страни отвеждаше до удобни паркинги.Посоката с наклона,която беше избрала водеше точно към мястото,на което седеше мъжът и погледът му някак безучастно следваше облечената в спортен екип жена с небрежно завързано на кръста горнище.Отворените и с надигнато към петите цяло ходило обувки придаваха плавност и елегантност на движението,което вятърът подчертаваше с прилепналото към стройните крака долнище от финна бяла материя.Малко преди да се изравни с него погледите им се срещнаха и за миг долови леката и като че ли смутена усмивка,с която го поздрави преди да отмине.
Мъжът се изправи бавно,помагайки си с опрени на зида ръце,пристъпи на място,за да се увери,че може да се движи и бавно се запъти към паркинга.Дъждът все повече се усилваше,а вятърът яростно се опитваше да отлепи натежалата вратовръзка,сякаш искаше да я изниже през главата му.Отвори вратата на колата,останала самотна в бързо настъпващата привечер и при допира с кожата на седалката усети хладината по тялото си.От влагата стъклата започнаха да се запотяват и след като чу лекия шум на двигателя,включи вентилацията.След това пусна и чистачките,които равномерно започнаха да избутват сруята вода и лепящите се по стъклото откъснати от дърветата листа.
Бавно подкара към булеварда и малко преди да направи завой и се включи в трафика,я забеляза.Стоеше на тротоара близо до пътя под клоните на малко дърво,следейки движението в двете посоки.Такситата,друг път услужливо предлагайки удобството си още на паркинга,сякаш се бяха изпарили или нямаха път към тази част на града в това време.
Неочаквано и за самия себе си спря колата,присегна се и отвори дясната врата.Жената,малко изненадана,все пак направи крачка и леко приведена,погледна през отворената врата.Тревожното изражение отстъпи от лицето й,преди да чуе подканящото:
-Качвайте се !

Следва продължение

Последна промяна Rick на Нед Окт 10, 2010 2:48 pm, променена общо 1 път

Нед Окт 10, 2010 12:14 pm Профил
Аватар

Рик,

Това е мъчение за моето блондинско любопитство.

Моля те, пускай по-често или по повече.

Зазвучава интригуващо и първите абзаци звучат интересно.

Само във второто някъде в началото има едно малко повтаряне на "леко, лека, леката", което можеш да пипнеш.

Нед Окт 10, 2010 2:00 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Ииии как се надявах да я тресне с вратата...
Нищо може пък по натам.

Ше чета!

:bravo: :Cheers:

Нед Окт 10, 2010 2:01 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Така е,като бързам и не чета. :lol:
Има сигурно и недостатъци в словореда,правописни грешки и кой знае още какви сакътлъци. :)
Ми помагайте,приемам всякъкви уроци,критики,забележки...дори се надявам. :lol:
Все пак е пръв опит на световно неизвестен автор,сиреч аз.
Стиха е мой,да задоволя любопитството на Шери.
Радвам се,че хвърляте по едно око.
Ако някой много пририта..."ще се видим на три очи",както казваше Кьоравото Коле ,когато свиреше в едно заведение на Стария град. :lol:

Нед Окт 10, 2010 2:18 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Рики, ние тук не се поправяме. Не е "Хулите". Който както иска, така си пише. Важното е да излиза отвътре му, а не да гони някакви цели...
Така че... давай смело напред :|

Нед Окт 10, 2010 4:11 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Да, заставам зад думите на Нел.
Дори съм готова да се извиня за вметването си за повторенията.

Удоволствието в това да го направиш, да го създадеш.

И което обожавам в езерото е липсата на претенция и корекция.

Нед Окт 10, 2010 6:38 pm Профил Галерия на потребителя WWW
 [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща