Последно посещение: Съб Ное 18, 2017 6:22 am Галерия Галерия   Дата и час: Съб Ное 18, 2017 6:22 am

[ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Не ме купувай 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Не ме купувай
Заела мястото,бързо затвори вратата и се отпусна на седалката с облекчение,леко въздъхна,оправи косата си с едно движение на ръцете и разнесе стичащите се капки по лицето.Полуобърна се към него и каза:
-Благодаря!
Очите й говореха повече от сдържаната усмивка и усетил аромата на ненатрапчивия й парфюм се замисли от колко време не беше возил жена в колата.Потегли без да бърза като пусна радиото и потърси местната радиостанция в очакване да чуе прогноза за времето и информация за натовареността на пътищата.Трябваше да запита на къде да кара,но като видя спокойното й лице и погледа вперен в предното стъкло,продължи да следва колоната червени светлини на движещите се преди него,които ставаха някак ярки и безформени от потоците вода по стъклото.Спря на светофара преди да стане червен,предизвиквайки негодуванието на движещите се зад него,тутакси решили да изпробват силата на клаксоните си в шума на бурята.Обръщайки глава към спътницата си видя залепналата по гърдите мокра тениска,разполовена от предпазния колан.Жената,уловила погледа му,също се обърна към него.Когато светофара превключи,той потегли бързо,в опит да избяга от неловката ситуация.В този момент ярка светлина освети лицето й ,а тя повдигна бързо ръцете си към раменете му,сякаш да го прегърне,но не толкова бързо,че да превари ужасния звук от смачкващи се ламарини и чупещи се стъкла.Последното,което мъжът видя с периферното си зрение,бяха големите фарове отляво на връхлетелия ги пикап.

Край на пролога.

Пон Окт 11, 2010 3:30 pm Профил
Аватар

НАЙС!
Още!

Пон Окт 11, 2010 4:01 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

:roseforyou:

Пон Окт 11, 2010 4:09 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Знаех си, че има защо да съм любопитна.

Вто Окт 12, 2010 7:50 am Профил Галерия на потребителя WWW
Фурия
Аватар

Възхитително! :hat: :hat: :hat:
:comeforakiss:

Вто Окт 12, 2010 1:17 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

И аз внимавам без да се обаждам, особено откак Рик вкара в играта Филип Глас.

Simply Baroque - Homo Avrenicus

Вто Окт 12, 2010 1:21 pm Профил WWW

Без претенции да пиша и да разбирам нещо от писане - две забележки.
Възможно ли е след точки и запетайки да поставяш интервал? Графично изглежда по-добре... Ако не ти се занимава - на мен не ми представлява проблем да ги слагам, стига да нямаш нищо против. :)
И номер 2 - някои изречения ми се струват доста дълги и затова - малко тромави. Поне на мен в някои моменти ми е трудно да уловя смисъла от първи прочит. Иначе сюжетът, т.е. прологът, ми хареса. :)

Вто Окт 12, 2010 8:55 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Tsvety, права си за интервала след препинателните знаци, наистина е по-добре. Благодаря! :roseforyou:
Изреченията ги пиша както ми дойдат и едва ли ще мога да прецезирам изказа си, все пак съм дилетант.
Правя го ей така, без претенции. :)

Сря Окт 13, 2010 4:03 pm Профил
Аватар

Високите бели стени на просторното и удобно фоайе в болницата равномерно отразяваха неоновата светлина, която не успяваше да смекчи чувството на тревожност по лицата на хората, бързащи да получат някаква информация за състоянието на близки или приятели. Спокойната и рутинна работа в нормален ден на регистратурата, изпълнявана обикновенно от две служителки сега налагаше на оставената сама жена да проявява завидна изобретателност. Говоренето по два телефона едновременно явно й се отдаваше в промеждутъците между репликите, които разменяше с посетителите и погледа към данните, пристигащи от различните отделения. Спирането на тока не се отрази на включения през ю пи ес монитор, но изведнъж всички станаха някак си по-организирани и не до там припряни при вида на призрачно осветеното пред тях лице. Равномерния шум от двигателите на сработилите генератори и меката светлина на аварийното осветление успокои обстановката в сложната ситуация.
Звукът от сирена отекваше зловещо между стените до момента, в който спрялата пред входа за спешна помощ линейка издаде последен нисък акорд. Носилката с поредния пострадал бе свалена за секунди от екипа парамедици, облеклото на които контрастираше на придружилата ги облечена в бяло жена. Преди да поемат бързо по коридора, приемащите успяха да чуят:
-Пострадал при катастрофа. В безсъзнание, с фрактура на главата, възможни счупвания по крайниците и вътрешни наранявания. Обездвижен е, на командно дишане, пулсът- равномерен, кръвното налягане- нормално. Инцидентьт е станал преди петнадесет минути.
Жената, съсредоточила поглед в лицето на мъжа, едвам успя да се провре през вратата на асансьора, отвел ги няколко етажа нагоре. Достигнали до матово боядисаните летящи врати на отделението бе спряна от думите:
- Изчакайте в коридора !

Съб Окт 16, 2010 9:59 am Профил
Фурия
Аватар

:hihi: :hihi: :hihi: още сме в коридора :oops:
Не те притискам Рик {} просто е интересно :roseforyou:

Нед Окт 31, 2010 5:52 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща