Последно посещение: Сря Ное 22, 2017 9:39 am Галерия Галерия   Дата и час: Сря Ное 22, 2017 9:39 am

[ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
На Бебето с любов... 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: На Бебето с любов...
То са казали хората...като се замисля.
Пътуваш - значи ти предстои почивка. Блажен си.

Почиваме - значи ни предстои път. Блажени сме.

Откъдето и да се погледне - все сме за завиждане.

Аз викам ние да си лъснем чепиците, че не се знае колко дълъг ще е пътя ни, Ели. :D

Пон Мар 01, 2010 9:30 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

нави ме!!!
идвай и тръгваме!

Пон Мар 01, 2010 9:34 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

на път сме, дори и когато сме в покой
има само един истински момент и той е СЕГА

Вто Мар 02, 2010 8:37 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:
на път сме, дори и когато сме в покой

и така, и не така ;)
движението е нещо сууупер, много е важно да имаш добра кондиция, да се чувстваш в тялото си
и после - да тръгнеш без да знаеш какво те очаква (нямаш резервация :lol:)
е настройване на сетивата по неравностите на пътя
това изисква будност
да запечатиш всеки един миг в съзнанието си!

Вто Мар 02, 2010 11:11 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

ЕРАКЛИЯ!

Сууун!

:|

Чет Мар 04, 2010 1:46 am Профил Галерия на потребителя

Хм, Мира си позна корабчето. :D Много е странно усещането, когато изведнъж проумяваш нещо за другия без много обменени реплики.
сПОМНЯМ СИ ВЕДНЪЖ КАК ЕДНА БРОДИРАНА ПОКРИВКА ЗА МАСА ПО НЕОЧАКВАН НАЧИН НИ СБЛИЖИ С ЕДНА ЖЕНА. Оф, тези букви. Всъщност единственото, което казах бе - Имам я същата. И още две изречения. И поглед - малко изненадан, малко недоверчив, малко....женски. И последва едно особено сближаване, започнала без многословие.

Понякога думите съдържат повече шум, отколкото истински отговори.

Но само понякога. Както, когато някой успее да каже единствено: Боли. Без да успее наистина да опише грам повече от това.

А този Херми не пътува с километри, а с дълбочини. Така се пише в уроците.

Пет Мар 12, 2010 5:49 pm Профил Галерия на потребителя

Comedia dell`Arte

Мястото на действието е балкон, който гледа навън. Над единия му край спокойно виси Обесения. До парапета в другия край е седнала Императрицата. Глупакът седи на пода върху нещо, което се намира в сянка. В момента той спи прегърнал с една ръка кучето (или алигатора) си.
Също на пода, но откъм страната на Обесения, лежи Умереност с крака, опънати върху възглавници. Тя държи водна чаша и голяма кана, пълна до средата с червено вино. От време на време тя допълва чашата, гледа я нежно и казва: „С малко вино пия аз вода!” Нищо чудно, че изглежда леко опиянена.
Императрицата я поглежда, махва с ръка и казва: „Нека ти е сладко, приятелко, нека ти е сладко!” – след което продължава да наблюдава сцената, която ние не виждаме под балкона. Изведнъж се чува тропота на конски копита, които спират, и тя възкликва:
Императрицата: Колко досадно! Точно в момента нямахме нужда от посетители. Какъв странен младеж: изглежда самоуверен на капрата на тази колесница с един черен и един светъл кон. О...той не изглежда никак зле. Какво ли иска?
Умеленост: Не каза ли, че си търсиш готвач?
Императрицата: Готвач? Той определено не е готвач. Ти винаги объркваш нещата.
Умереност: (пие) Побърквам нещата.
(Влиза човекът от колесницата)
Колесницата: Добър вечер, госпожо. Имате ли нужда от някой, който да се грижи за конете ви?
Императрицата: Ами да, разбира се, че трябваше да се сетя. Вашите коне изглеждат много добре поддържани. Значи имате ли – хмм! Имате ли достатъчо опит?
Колесницата: Имам най-добрите препоръки.
Умереност: (сочи през средата на перваза) Отшелникът живее там. Покажи му. Всички му оказват уважение.
Колесницата (към Умереност) Добър вечер, госпожо. Изглежда имате проблем.
Умереност: Не!!! Проблемът има мен.
Колесницата: И предполагам, че проблемът не може да ви разреши.
Умереност: Никога не би могъл!
Колесница: Вие сте цялата наопаки.
Умереност: Опаки на съм, наистина, да.
Колесницата: Е, мога ли да ви помогна с нещо? Мога ли да ви отведа у дома?
Императрицата: Оставете я, тя си е добре така.
Колесницата (към Умереност) Вие трябва да прецените.
Умереност: Във вашата с коне колесница. Приятно би ми било.
Императрицата: Оставете я! Ако тя си тръгне, с кого ще си говоря? Не, почакайте... Отведете я, но се върнете бързо. Искам да говоря с вас. Вие сте интересен. Мисля, че сме се срещали преди. Дали не е било в друг живот?
Колесницата: О, не! Да не сте поредната Клеопатра?!
Императрицата: Не мога да кажа, че не съм била.
Колесницата: Надявам се, че не сте. Аз бях Марк Антоний и вече ми е омръзнало до гуша от всичко това.
Императрицата: Не мога да си ви представя като Антоний. Изглеждате толкова благочестив.
Колесницата: Правил съм грешки и съм си имал неприятности. Извадих си поуките. Гордея се с това. Ето защо имам един черен и един бял кон.
Императрицата: А всъщност...
Колесницата: Ако и двата ми коня бяха в един цвят, всички щяха да казват: „Ах, прекрасно! Каква съвършена двойка!” Щяха да си мислят, че никога не съм имал неприятности да ги обуча, да ги управлявам и водя. Но, когато единият е бял, а другият е черен, всички виждат как се теглят в различни посоки. И тогава казват: „ Колко умел е този човек с колесницата, прави екипаж от тези два толкова трудни коня!”
Императрицата: Смятам, че сте доста суетен по отношение на силата на своята воля. Всъщност аз нямах предвид Антоний и Клеопатра. Загубих ви в един друг живот, защото бяхте решен да живеете по свой собствен начин.
Колесницата: И кой бях аз тогава?
Императрицата: Не можете ли да се сетите? Все още се занимавате с коне. И тогава беше така, поне на теория. Интересувахте се повече от музика. Песни.
Колесницата: О! Танхойзер!
Императрицата: Точно така!
Колесницата: Авие сте била кралица Венера?
Императрицата: Е, аз...
Колесницата: Или, не, мисля, че сте била една от придворните дами.
Императрицата: Ах, колко сте груб! Не искам да слушам. (тръгва, но спира преди да излезе) Но поне се разбираме добре. Получавате работата. Нека Умереност ви каже къде са стаите на кочияшите. Аз имам други неща за вършене... (излиза)
Колесницата: (вика след нея) Трябваше да кажа, най-благородната от нейните придворни дами! Но няма значение, това е за добро.
Умереност: (посочва към мястото, където е била Императрицата и където се вижда плакат на обърнатата Луна) Вижте, Луна залязва и всички всички лунни същества си отиват.
Колесницата: И буреносните облаци изчезнаха. Сега ще ви отведа у дома.
Обесеният: Вълкът се изсмя,
А малкото кученце излая
И ракът се покатери на Луната!
Погледнете във водата, можете да видите Луната, там и ракът, който се катери върху нея, за да се върне между скалите.
Колесницата: Аха... Мога ли да кача донякъде и вас?
Обесеният: О, мене вече ме качиха, благодаря. Именно така попаднах тук. Тук съм и тук ще си остана. Освен това, обичам да ходя пеша.
Колесницата: Да ходите пеша?
Обесеният: Тази вечер е прекрасна за разходки по небето. Преди малко наблюдавах как буреносните облаци прелитат под краката ми, сякаш препускам. А сега мога спокойно да се разхождам по звездите.
Умереност: Звезди под краката ми, защо не ги виждам?
Колесницата: Вие сте обърната по друг начин. Хайде, време е да вървим.
Обесеният: Човече с колесницата, ще се върнеш ли?
Колесницата: Разбира се. (поставя плакат на Колесницата ) Ето удостоверение за това. (излиза заедно с Умереност. Тропот на копита, последван от тишина.)
(След кратка пауза Глупакът изведнъж отваря очи.)
Глупакът: Каква беше тази дълга тишина? Тя ме събуди! (Отива до парапета.) Шшт! Чувам как светът се върти.
Обесеният: Ако се движиш, светът се движи с теб. Ако стоиш на едно място, стоиш сам.
Глупакът: Здравей, Обесени човече. Краката ти са вързани, но главата ти е в прекрасно състояние. Моите крака са свободни да отидат, където си поискат, но главата ми е на никъде.
Обесеният: Наникъде?
Глупакът: Считам, че главата ми е най-забележителното нещо в мен. Но за разлика от нещата като такива тя има измерения, но няма местонахождение.
Обесеният: Значи няма географска ширина и дължина, като Северния полюс.
Глупакът: Северния полюс! Бих искал да отида там. Иска ми се да можех да пътувам, без да се налага да отивам от място на място.
Обесеният: Разковничето е да пътуваш като си на всички места едновременно. Виж! Краката ми са Горе, главата ми е Долу. Лицето ми е Напред, гърбът ми е Назад. Двете ми ръце са Наляво и Надясно. Мога да изпратя съзнанието си до темето на главата, до пръстите на краката и до тези на ръцете. И във всички тези посоки аз съм, без да отивам. Мога да се завъртя така...( Той сваля краката си и застава на парапета на балкона или малко под него, след което се завърта и извиква възторжено.)
Глупакът: И аз мога да направя това!
До връхчетата на пръстите
На ръцете и на краката,
До тила най-отзад и носа най-отпред
На главата,
Аз съм там, където отива умът ми.
( И той извиква и прави циганско колело, премятане през глава или поне пирует.)
Обесеният: (размахва възторжено ръце) Главата ми е в сините води на космоса, на краката ми има сандали с криле! Но сега... сега се преобразявам...!
Глупакът: (обикаля в кръг) Краката ми проследяват кръга на зодиака, аз съдържам всичките му домове.
Аз съм Овена, Телеца и двата Близнака,
Водолея, Лъва, общо дванадесет знака,
Но при мен всички возят се за един грош.
Ура-а-а-а! Да тръгваме в кръг! И аз се преобразявам!
Обесеният: Аз Бикът, Лъвът, Орелът, Човекът съм:
Тичайте с мен, скачайте с мен, летете на сън.
(извиква възторгнато) Аз съм Вселената.
Глупакът: А аз съм Колелото на Съдбата!

Пет Мар 19, 2010 3:25 pm Профил Галерия на потребителя
Фурия
Аватар

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Пет Мар 19, 2010 9:56 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Ха сега де!
На Бебето с любов... исках да приказвам, ама май и аз съм обърната по друг начин.

и на Лейди ще попея

а картинката в 0:47 ми я пренесете във "виждам се така"

Тази вечер е прекрасна за разходки по небето.

:roseforyou:

Хайде, време ми е да вървим.

Съб Мар 20, 2010 1:10 am Профил Галерия на потребителя
 [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2