Последно посещение: Пон Ное 20, 2017 1:42 pm Галерия Галерия   Дата и час: Пон Ное 20, 2017 1:42 pm

[ 174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Филми, които ме замислят... 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Филми, които ме замислят...
Не бих нарекла себе си фен на творчеството на Уди Алън.Но с удоволствие изгледах последните му филми
и "Мач пойнт",и "Вики,Кристина,Барселона" ,и "Полунощ в Париж" .Сега чакам с нетърпение премиерата за България на последния "На Рим с любов".
Има сякаш някаква промяна в Уди Алън или пък аз съм се променила :lol: :roll:

Пон Ное 26, 2012 8:13 pm Профил

май ме замисляш, Кони. като имам предвид, че с годините няма начин да не съм се променила, дали да не взема да се пробвам отново да погледна Уди Алън.
може да се окаже, че го възприемам по съвсем различен начин сега.

Сря Ное 28, 2012 3:53 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

на мен Уди ми е муден :oops:
обаче за разходката из Париж съм му много благодарна :)

Ракли, кога чак изтанцува във филма това танго, дето и тук сме го танцували...нека ти като не ползваш торентите

а-хам, и аз обичам филми по действителни случки и биографични филми обичам и откогаааа се каня... обаче пак тук ще да дойда да кажа, че гледах "Камий Клодел", щото този път много ме замисли :(

Съб Дек 22, 2012 1:05 am Профил Галерия на потребителя

Бягството

САЩ, Обединени арабски емирствa, Полша, 2010, 133 мин.
Драма, приключенски
Език: Английски

Режисьор: Питър Уиър

В ролите: Джим Стърджис, Колин Фарел, Марк Стронг, Ед Харис, Деян Ангелов, Николай Мутафчиев, Йордан Байков, Антон Трендафилов, Сирша Ронан

През 1939 г. полският военен Януш е обвинен в шпионаж от страна на Съветския съюз, но отказва да се признае за виновен. Съпругата му е доведена в стаята за разпит и след като е подложена на мъчения, свидетелства срещу Януш.

Той е осъден на 20 години в Гулаг. В лагера в Сибир той се запознава с господин Смит – американски инженер, актьор на име Хабаров, руския дребен престъпник Валка, актьорът Томаш, поляка Казик, латвийския свещеник Вос и югославския счетоводител Зоран. Хабаров признава на Януш, че готви план за бягство, като се тръгне на юг до Монголия и се премине езерото Байкал. След като е пратен в мините, Януш решава също да се включи в бягството по време на свирепа снежна буря. Смит, Валка, Зоран, Вос, Томаш и Казик избягват с тях. Гладни и премръзнали, те поне са свободни и тръгват на поход от 6500 км от Сибир до Индия.

През 1941 трима мъже достигат до Индия от Тибет след като минават 4000 мили по пътя на бягството от лагер в Сибир. Филмът разказва тяхната история, както и тази на техните спътници, които не успяват да стигнат до свободата. В необикновената група на бегълците влизат: циничен американец, руски гангстер, комичен счетоводител, сладкар, който рисува, свещеник и един поляк с нощна слепота. Към странната компания се присъединява и руска тийнейджърка. Те са изправени пред мразовити нощувки, липсата на храна и вода, комари, безкрайната пустиня, Хималаите и морални въпроси като: кога да изоставиш някого?

Чет Фев 21, 2013 5:21 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Едните и другите (1981)
сигурно в лазарета по-ми било мястото да си кажа :lol:
как се мъчех да разбера историите във френски филм с аудио на френски, английски и руски, и с холандски субтитри, дето само ми се пречкаха :)
ама с музиката на Мишел Льогран и сценография на Морис Бежар
Les Uns et les Autres http://www.imdb.com/title/tt0281507/
с начална сцена болерото на Jorge Donn
и с толкова чудесни артисти
как да не се напъна ?

и като "Bolero" го търсих, не би :roll:
ако някой го срещне с български субтитри, да се обади! svp, pls! :lol:

е, и двата клипа са с танците на Дон, но всъщност филмът си е с много човешки
преплетени истории за едни и за други в пред, по време и след-военните години...

Нед Юни 02, 2013 11:29 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Warrior / Бойна Кръв (2011)

Режисьор : Гавин О'Конър

В ролите : Ник Нолти, Дженифър Морисън, Том Харди, Джоел Едгертън, Брайън Кален

Малкият син на бивш боксьор и настоящ алкохолик се завръща в родния дом. Бащата е човекът, който може най-добре да подготви своя син за предстоящия турнир по бойни изкуства. На ринга младежът се оказва в срещуположния ъгъл на по-големия си брат. С ролята на алкохолизирания баща Ник Нолти напомня времената, когато беше сред топ актьорите на Холивуд. Том Харди /”Генезис”/ и Джоел Едгертън /”Крал Артур”/ са съответно по-малкия и по-големия брат. Сред останалите имена в каста са Кевин Дън, Ноа Емерих и Дженифър Морисън.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_jmY_khwLs8[/youtube]

на мен лично страшно ми хареса ( изключвам това ,че харесвам филми на спортна тематика )

Пон Юли 08, 2013 12:09 pm Профил
Аватар

Втори режисьорски опит на Мадона след противоречивия „Filth and Wisdom”. Този път на дневен ред е любовната афера между крал Едуард VІІІ и американката Уолис Симпсън, както и връзката на омъжена жена с руски охранител. Alek Keshishian помага на Мадона при написването на сценария. Двамата вече са работили заедно по време на заснемането на документалния филм за звездата „В легло с Мадона”. Филмът се снима на различни места във Франция, Великобритания и Щатите.

Лично на мен ми хареса много

Вто Юли 16, 2013 7:04 pm Профил
Аватар

Ким,на половината от филма имах чувството,че съм седяла четири часа в киното.Тоя Евгени не ти ли прилича на Здравко от ББ? :)

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Нед Юли 21, 2013 9:52 am Профил

не съм го гледала този филм :oops:
напоследък никакъв филм не съм гледала. като изключим касъл, с който се приспивам и никога не съм видяла повече от 15 минути.

Вто Юли 23, 2013 3:55 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wG97qLvp0oM&feature=player_embedded#at=39[/youtube]

Ask Kirmizi / Любовта е червена 2013

http://masters-tb.com/details.php?id=88935

http://tranzit.dir.bg/load.php?id=VY9tM ... q0J1644209

Ферхат и Зейнеп имат съвършен брак, до момента в който миналото не става част от него.
Възможна ли е любовта между трима? Къде е мястото на верността в един любовен триъгълник? Ако много обичаш някого, възможно ли е да обикнеш и този, с когото ти изневерява?
В "Любовта е червена" Осман Сънав дава своя отговор на тези въпроси.

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Вто Юли 23, 2013 8:15 pm Профил
 [ 174 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща