Последно посещение: Чет Юни 29, 2017 4:06 pm Галерия Галерия   Дата и час: Чет Юни 29, 2017 4:06 pm

[ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Пожелавам си! 
Автор Съобщение
Sorceress
Sorceress
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Пожелавам си!
аааа, немой така... педерастията се смята за основоположник на педагогиката...
трябвало(викат мъдрите) да се учим от всичко, за да знаем кога и ние грешим...

Пожелавам си лежерност-фина и нежна! :tuptup:

Вто Сеп 27, 2011 9:52 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Аааааааа Нел, това значи ли че трябва да станем педерасти, за да разберем дали грешим :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Сря Сеп 28, 2011 9:04 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

В древността, милорд, по този начин(чрез мъжкото семе) се предавало знанието и мъдростта. Разбира се имало правила. Трябвало да става не само по взаимно съгласие, а и със съгласието на родителите на подрастващия, който пък задължително трябва да е полово съзрял. Най-елитният отряд на Тива бил съставен именно от такива двойки. Били невероятни бойци.
Това беше мъничко история :)

В днешно време обаче думата "педерастия" далеч няма същото значение както в миналото. Напротив. Товарим я с отрицание, омраза и т.н. все от този сорт. Педерастията вече не е синоним на учение, сила и мъдрост, а на простащина, нелоялност, нечистоплътност т.н.
Пита се в задачата: Кое е онова в нас, което вижда и отсъжда кое е простащина, нелоялност и т.н. Не е ли именно същото? Всички хора имаме заложено едно и също, милорд. Всеки един човек би могъл да бъде убиец, крадец, подлец, простак, глупак...
Та... изписах толкова с една цел. Ние решаваме какви да бъдем и носим отговорност за действията си, а другите... е, те ще ни съдят със своите ценности. Друг е въпросът, че навън се гледа лесно, но навътре... много е трудно... :)

Сря Сеп 28, 2011 10:54 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Задълбахме малко, но нищо де. В древността е имало едни вярвания Нел, в днешно време други, това което преди е било нормално, днес дори и със съгласието на родителите му се вика педофилия. В древността в Спарта са убивали хилавите и недобре развити деца, било е нещо нормално, сега, сега си мисля че е доста неприемливо така да се каже. Преди на крадеца са му рязали ръцете, сега това го има единствено в страни за които казваме, че са доста назад в развитието си. Преди хората са използвали димни сигнали за до общуват, сега има телефони, компютри и т.н. Различни епохи, различни вярвания, различни морални цености.

Сря Сеп 28, 2011 11:15 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

ааааа, грешиш за педофилията в древността-смъртно наказание е имало за злоупотреба, разбира се е важало само за момчетата(защото жените не са ги имали и за хора :lol: )

знам, Дейни, че сме в други времена

не знам за теб, но на мен ми се е случвало да ме виждат като "педераскиня"(а иначе съм си хетеросексуална) :lol: така че...
а педерескиня бях защото скочих да защитавам приятел, който играеше карти(аз бях гледащ), той не следеше картите и от другата двойка постоянно лъжеха с терци, петдесетаци и т.н. На третата терца не издържах и се обадих. Лъжещият ме нарече "педераскиня". И... знаеш ли... беше си прав за себе си... тези, които трябваше да го хванат в лъжа, не ги беше еня, а аз тръгнах да им защитавам гърбовете...
Тогава научих нещо, Дейни.

Сря Сеп 28, 2011 11:38 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ама разбира се че е така Нел. Естествено че виждаме другите пречупени през собствената си призма на разбирания, морални цености и т.н. та дори и чрез собствените си "педерастки" постъпки. Аз всъщност исках да кажа, че за да вършиш "педерастки" изпълнения, не трябва да си непремено педераст, ама знаеш че си падам малко дървен философ таааааааааааа 8-)

Чет Сеп 29, 2011 9:58 am Профил

Уморихте ме, ей! :lol: {} {} {}
обаче имам вече страхотна идея. днес ми предстои подреждането на неизрядни документи с един...

и като ме ядоса, ще му кажа - абе, ей, даскал смотан!

или още по директно - абе ей! педагог смотан!!! :twisted:

:satisfied:

Пет Сеп 30, 2011 9:53 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

и "съединител" става, Ракли :lol:

Пет Сеп 30, 2011 10:41 am Профил Галерия на потребителя

всеки път да е така!

установих нещо странно. абе то сигурно не е странно, но като се уловиш и го осъзнаеш, вече е различно. влизам сега от работа, използвам докато няма никой, надничам, чета какво е писано, успявам да отговоря тук там и изведнъж усещам нещо. спирам, вслушвам се и осъзнавам, че се усмихвам. просто на лицето ми има усмивка и аз пиша. това е толкова хубаво.

Сря Окт 12, 2011 1:50 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Разбирам те.Аз не се усмихвам,но се чувствам жив.Може и да е същото.Искам отвреме-навреме да ви докосвам.Както се докосва заспало дете.С много обич и много тихо.

Сря Окт 12, 2011 9:56 pm Профил
 [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща