Последно посещение: Чет Окт 19, 2017 8:05 pm Галерия Галерия   Дата и час: Чет Окт 19, 2017 8:05 pm

[ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
По света, че и у нас или...Гъз път да види 
Автор Съобщение
Sorceress
Sorceress
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: По света, че и у нас или...Гъз път да види
Витенка, още не стигнала до края на снимките и ми узря въпроса дали си имал щастието да видиш танца на дервишите? :lol:
Както винаги нетърпелива!
Е! Завиждам ти за това изживяване, не че за останалите красоти не ти завиждам, де... Следващата ми екскурзия ще е до Турция, решено е!
Да си призная, не знам защо досега не ми е хрумвало, но доста хора ми препоръчват да ида, да видя...
Ще ида!

Пет Май 16, 2014 5:44 pm Профил Галерия на потребителя

аз също не съм срещала някой, който е бил в Турция и да не ми препоръча да отида обезателно.
и вече съм решила. освен района на Кападокия имам и други планове, но ...постепенно. надявам се още през есента да осъществя първото си пътуване до Истанбул, после ще видим.

Съб Май 17, 2014 3:27 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:
Витенка, още не стигнала до края на снимките и ми узря въпроса дали си имал щастието да видиш танца на дервишите? :lol:
Както винаги нетърпелива!
Е! Завиждам ти за това изживяване, не че за останалите красоти не ти завиждам, де... Следващата ми екскурзия ще е до Турция, решено е!
Да си призная, не знам защо досега не ми е хрумвало, но доста хора ми препоръчват да ида, да видя...
Ще ида!

Здревей, Нел!
Ами аз главно за това се навих да отида на тази екскурзия, защото в програмата се включва посещение в Коня на гробницата на Мевлян и посещение на танца на дервишите. Именно на танца на дервишите бях седнал на първия ред и бях лице в лице с танцуващите. В интерес на истината първоначално бях скептичен, но след представлението бях като шашардисан. Много съм впечатлен и сега вкъщи гледаме като луди филми за този орден, но всъщност той не е един. Има филми в нета за един българин ученик на тази организация. Тази вечер ще гледаме български филм за тях, казва се "Дервишите - мистерията на изтока" режисьор е Стилян Иванов. Това, което разбрах е, че дервишите от цял свят се събират през декември в град Коня. В този град пренощувахме една вечер в хотел "Сема" - което е и името на танца.Между другото тези ордени са затворени общности и на ритуалите не могат да присъстват външни лица. Но Нел, пак ще ти кажа, че този танц е много магнетичен и направо ме омагьоса.

Съб Май 17, 2014 6:05 pm Профил
Аватар

Още снимки от Турция.
Тези са от град Коня, гробницата на Мевляна

Още снимки от Кападокия:

И снимки на дервишите и танца Сема:

Пон Май 26, 2014 2:17 pm Профил
Аватар

Четири вълшебни дни в обятията на Клисурския манастир.

От манастира се вижда връх Тодорини кукли

Аязмото:

Имаше около десетина монахини, средна възраст 25 години.

Пет Авг 01, 2014 1:19 pm Профил
Аватар

Превзехме и заслона Орловец. Четири часа и половина бъхтене от Меча поляна и вече сме там. Заслужава си! Имахме идея да продължиме към Страшното езеро, но пътеката /ако може да се нарече пътека/ се оказа ужасно стръмна, а и часът беше около 17. Така, че разумно се върнахме обратно по същия път и бяхме възнаградени - както си почивахме на една поляна откъм Черната скала се появиха стадо сърни предвождани от сръндак. За втори път виждаме тези чудесни животни. Първият път беше миналата година. Този път ако не се бях размърдал стадото щеше да се приближи доста близо до нас, но аз реших да не ги стресирам и се вдигнах на крак, при което те ме видяха и се върнаха зад Черната скала.
Това е заветния заслон Орловец:

Изглед на тъй наречената пътека от заслона Орловец към Страшното езеро:

Стадото сърни със сръндака. За да се видят по-добре трябва да се увеличи снимката.

Сря Авг 27, 2014 12:54 pm Профил
Аватар

Рилската обител - вечер:

Едно пиленце:

Към пещерата на Св. Иван Рилски:

В пещерата:

На молитвената скала Св. Иван Рилски е изобразен с трето око :-)

Сря Авг 27, 2014 1:14 pm Профил

Благодаря ти, Витя! :inlove:

Сря Авг 27, 2014 7:34 pm Профил Галерия на потребителя

Занесох си г---т да види плажа на Керамоти, на Егейско море.
както казват навсякъде -

Направо докоснато от Бога, Керамоти е потънало в зеленина и е опасано от разкошна плажна ивица от фин пясък (широка поне 80-90 м и дълга цели 10 км), която продължава отвъд устието на р. Места. Гледан откъм морето, полуостровът напомня на екзотичен Карибски пейзаж .
В Керамоти няма огромни тълпи от туристи, нито големи и лъскави хотели, построени до самия плаж, и именно в това се състои неговия чар. Със своята необятна плажна ивица и подкупващо спокойна атмосфера, който дори гларусите и чайките не смеят да нарушат, Керамоти е идеално място за прекарване на почивката за всички, които искат да отдъхнат настрани от шума на големите курорти.

Самият плаж е перлата на мястото.
прозрачна кристална вода, по дъното бяга светлината и рибите плуват между краката ни. чувствам се като в рая тук.
има някакви рибоци около педя, на райета и като спра и стъпя те ме наобикалят. и заргани плуват днес хванах един малък, малък октопод в ръце. абе, нямам думи.
вървиш, вървиш навътре и аха да стигнеш отсрещния остров.
не правих много снимки, не зная и дали станаха прилични, на това малкото не ги виждам, но...прекрасно е. това е от дивите части на плажната ивица.

Чет Сеп 25, 2014 6:13 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

off
страхотни!
откраднах си няколко

Чет Сеп 25, 2014 8:40 pm Профил
 [ 216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща