Последно посещение: Пон Дек 18, 2017 7:07 am Галерия Галерия   Дата и час: Пон Дек 18, 2017 7:07 am

[ 283 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Следваща
Съня е живот, в който сме били... 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Съня е живот, в който сме били...
Езикът на съня е изтъкан от аналогии. Той е съвкупност от привичните за нас неща и ги показва в картинки. Сънят - това е нашият вътрешен глас, нашето подсъзнание. Подсъзнанието, което съдържа всички отговори, даже на още незададените въпроси. Подсъзнанието е "генетичният код" на душата. То съдържа информация, събирана от поколения насам.

Сънят показва настоящето, бъдещето, връща ни и към миналото. Показва състоянието на здравето ни. Той е най-мъдрият и точeн език на живота.
Но знаем ли всъщност колко често живеем със сънищата? Осъзнаваме ли наистина доколко са повлияли на живота ни? А те са вдъхновили много велики хора да направят научни открития, много музиканти да напишат своите произведения, дали са криле на писатели, медици, философи. Репликата "от сън спомени няма" намира своето опровержение от факта, че не едно и две открития са хрумнали на създателите им именно по време на сън.

Та така...какво и как, кога, защо...се случва и ни казва във съня?

Нед Яну 04, 2009 4:02 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Мнение Re: Съня е живот, в който сме били...
Сънувах, че се бия със стол.
Черен.

Познат ми беше, но толкоз остарял.

Олющен.

Накрая си стиснахме... облегалките.

Нед Яну 04, 2009 7:52 pm Профил Галерия на потребителя
Фурия
Аватар

Ще ми се да сънувам баба :(
а последно сънувах някакви откачени рокери-обирахме банка.

Само да се сетя къде скрихме парите :roll:

Нед Яну 04, 2009 8:02 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Най-често сънувам пътища , разни , по-скоро безпътища ...Вървя си аз по нормален път, който изведнъж завършва с тресавища , блата , или след поредното хълмче пътя изчезва , сякаш е отрязан с нож , а от ръба на отрязаното зее ужасна пропаст...А другото нещо , което по-рядко се появява в съня ми , безкрайна стълба идваща от облаците и забита в бездна ...Разбирате кой слиза , нали , но като нямам страх от високото , какъв ми е проблема...Ужас и безумие , да ме пази Господ , заради детето ми , и после заради всичко друго...
Бях чела някъде , как Спилбърг казва в едно интервю , че почти всичките му филми са неговите детски сънища .

Пон Яну 05, 2009 6:35 am Профил
Аватар

Сънят е още едно любимо мое царство и убежище. Една от тайните ми кули, където си позволявам да преживявам още и още неща, за които само осъзнавания живот няма да ми стигне.
Имам спомен как като малка с удоволствие, когато ми доскучееше прегръщах някоя възглавница, за да поспя. Още тогава знаех, че когато съм вързана тук и сега, винаги мога да се развържа, като избягам да си случа приключения там - в съня. Затварях очи и започвах да режисирам поредната си приказка, докато не потъна в нея, за да я преживея. Разбира се често нямам спомени от тези преживявания, но пък също така често, събуждайки се знам със сигурност, че ги е имало и нося още в мен настроението, емоцията, мислите и чуствата на преживяното в съня.
По-късно установих, че в съня си се изчиствам. Там като че ли преживявам лошите последствия от реалните си постъпки, за да останат за реалността ми само добрите варианти. Не знам как да го обясня, но знам прекрасно за какво говоря. Стигнали сме на ръба с някой и в съня преживявам разрива, изстрадвам го, знам какво е, а в реалността като се събудя ми остава само добрия вариант, правилното решение. Нещо такова исках да кажа.

Ооо, всъщност темата "Моите сънища" е необятна, точно както темата за пословичната ми разсеяност, или моите приключения във влака, случките ми с деца... ще продължа в удобно време...

Пон Яну 05, 2009 10:00 am Профил Галерия на потребителя WWW

да, да. обаче...аз исках да започна нещо по темата, за обира на банката на шери, за стола на Хамлет...
но..ще направя първо едно признание.

преди няколко вечери сънувах...Бени.

тази същата дето сега я виждам долу. оттук погледнато. и тъй като не съм я виждала досега на живо. бях изненадана като се събудих. не, говоря глупости.

просто се чудя защо Бени беше в моя сън! и защо моята глава не запомни думите от съня ми!

помня само, че пуших. а истината е, че се опитвам да ги откажа. абе.....

Пон Яну 05, 2009 4:20 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

:D :D Дошла съм ти на гости, в съня ти и съм те накарала да пушиш
Аз не пуша,запалвам само с приятели...да не би пък в това да е символиката:lol:

Странното е,че рядко помня сънища, събуждам се и знам, че съм сънувала нещо живо и истинско, и цветно, а като се помъча да си го спомня и не успявам.Дори знам че понякога насън се усещам ,че сънувам и си казнав-събудя ли се ще запиша този ярък сън.СЪбуждам се и помня само тази си мисъл

Пон Яну 05, 2009 5:29 pm Профил
Аватар

А за днес докато се разхождах при зимното море с тежък оловен хоризонт, втрещено установих как за части от секундата ми изплува един сън, който съвсем скоро сънувах, но който нямах представа, че помня.

Сънувах делфинче - малко, черно-сиво, усмихнато, игриво, пееше и се смееше. Беше съвсем съвсем на плитко, до брега, където се разхождаха хората и се закачаше с тях. Страхотно! Хукнах да търся апарата си да го снимам. Смаяна и щастлива. Докато го търсех, осънах, че просто при нас си има делфини, колкото искаш и са игриви и сърдечни като тези, заради които хората трошат луди пари по екскурии с екстра "плуване с делфини".

Бях в еуфория! Държах непременно да снимам, за да покажа на неверниците, повтарящи непрекъснато, че нямало вече делфини по нашите краища. А то...лелее...ама страхотно беше...прегръщаше всички...уникално сърдечно делфинче!

Изведнъж, потресена, ми се стори, че се появиха настроения и решения някъде като че ли във въздуха, да го уловят. Май така трябвало ли, това било бизнес ли...не помня точно. Но помня, че зарязах идеите си за снимка, отидах да го напрегръщам и аз, да се докосна до него и да поиграя и да го предупредя и отпратя бързо да се скрие пак на дълбокото. Искаше ми се да направя заговор с него, да се крие и да идва само като му кажа, че е безопасно. Определено ми се искаше да съм спасителката на делфина.

Не помня какво точно стана... само това изплува в съзнанието ми за части от секундата днес, докато правех с обич снимки за вас на зимния снежен бряг.

Пон Яну 05, 2009 6:54 pm Профил Галерия на потребителя WWW

ако трябва да се доверя на сънищата си , за да се видя що за типка съм, ше се окаже , че съм по-голяма бандитка ,отколкото си мислех...
а съм такъв кротък дявол...:)

Пон Яну 05, 2009 7:14 pm Профил
Аватар

хахахахахахаха ти ли бе...ай стига лъга... чукченски номера... извади снимките и си признай... вместо карти и сънища, свали снимките по масата

Пон Яну 05, 2009 8:22 pm Профил Галерия на потребителя WWW
 [ 283 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Следваща