Последно посещение: Нед Сеп 24, 2017 10:36 am Галерия Галерия   Дата и час: Нед Сеп 24, 2017 10:36 am

[ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
За да не "храним" коварните... 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: За да не "храним" коварните...
За съжаление мога да потвърдя горното със запетайките. В съвсем чист вид си имат такива хора и не знам дали са точно лоши или просто това е ген.

Пон Мар 22, 2010 8:56 am Профил Галерия на потребителя WWW

Аз като ви казвам - само брезов кол в сърцето! Друго не помага. :lol:
Впрочем не е зле, ако има някакви други начини, да понаучим нещо и за тях.

Аз обаче си нося кола за всеки случай. :mrgreen:

Пон Мар 22, 2010 1:42 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

средностатистическите вампири могат да те изпият само когато си обвързан с тях емоционално
магията и тя хваща само от близък човек

труден е урока на емоционалното освобождение, но си струва
остава само истинското

Пон Мар 22, 2010 2:41 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Ераклия написа:
Аз като ви казвам - само брезов кол в сърцето! Друго не помага. :lol:
Впрочем не е зле, ако има някакви други начини, да понаучим нещо и за тях.
Аз обаче си нося кола за всеки случай. :mrgreen:

ето какво четем в книгата на Александър Александрович "Енергийните вампири":

Но ако все пак сте позволили и сте станали енергийна жертва на вампиризъм и искате да спасите себе си, не е достатъчно само да се успокоите, необходимо е да забравите човека, който ви е нанесъл тази огромна болка и беда.
И простете на вампира, защото в противен случай ще продължавате да се тресете от нерви, а вашите сили и енергия ще продължават да преминават към него.
Вампирът усеща тази невидима връзка помежду ви и в мига, когато помислите за него или споменете името му с раздразнение, той улавя вашия импулс и си казва безпогрешно: “Здравата го наредих днес (вчера, преди седмица, преди месец…) Само като се сети за мен, ще падне.”
Независимо от географското разстояние, което ви разделя, тежките енергии на вампира ще пристигат по предназначение, без да се влияят от времето и пространството.
Престанете да говорите и да се дразните от енергийния крадец! Забравете обидите му. Простете му.
Престанете да се възхищавате на бисерите пред очите на свиня! И помнете, че най-ценното в живота на човека е неговото здраве.
Не се самосъжалявайте и не ронете сълзи затова, че сте попаднали в този коварен капан.
Постарайте се да осъзнаете истинската причина за случилото се с вас. Намерете отговор на въпроса: защо точно към вас е насочил психическата си плесница енергийният мародер и крадец.
Съществуват множество начини за защита срещу вампирите, които могат да се усвоят в различни школи, организирани от йоги, екстрасенси и магове, но те могат да бъдат полезни само ако успеете да запазите душевното си спокойствие и равновесие пред вампира. Няма да има смисъл от това, което сте научили в тези школи, ако продължавате да отвръщате на енергийните атаки и да изпитвате психическо раздразнение. Ако не запазите самообладание и не успеете да премълчите обидата и унижението.
За кой ли път отново се налага да повторим, че единствено спокойствието и радостта, която изпълва човешката душа може да се противопостави успешно на психическата атака срещу нея.
Ако сте щастлив от живота човек и душата ви е пълна, тогава отдалеч ще усещате тежките вампирски енергии, които мърсят пространството. Ще имате сила и воля да се отвърнете от тях, защото това, което носи със себе си вампирът не е в хармония и не съответства на вашия вътрешен мир.

Чет Мар 25, 2010 10:31 am Профил Галерия на потребителя

Е да, така вече прозвуча по-конкретно. Защото в началото това с откъсването и забравата ми сестори като някакво идеално пожелание само. Има ситуации, в които е невъзможно - колега, с когото си всеки ден....и все такива.
Излиза, че щастието, спокойствието и безразличието към дразнещата особа е пътя към съхранението.

Мисля, че правилно го схванах.

Ма за всеки случай си запазя кола. :lol:

Пет Мар 26, 2010 9:55 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

о, да! мисля, че и аз така схващам нещата
май винаги съм ги схващала така, защото с някаква огромна скорост се освобождавам от "смазването"
но като че ли не е безразличие, а по скоро май на инат го правя :lol:
да живе инатът!
значи :lol:

Пет Мар 26, 2010 10:09 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

и понеже в авторската тема на Шерката стана дума за отказване от цигарите...
ето още нещо по темата

ОШО : Медитацията не е преживяване. Тя е да осъзнаеш Свидетеля. Просто гледайте, наблюдавайте и останете центрирани в наблюдението. Тайната за преодоляване на лоши навици е деавтоматизирането им. Когато вършите нещо вършете го с внимание- вървете внимателно, слушайте внимателно, говорете внимателно. Нека цялата ви дейност бъде в будно състояние.

При мен дойде един мъж. Той страдаше от непрекъснато пушене, продължило 30 години, той беше болен и лекарите му казали: "Ти никога няма да оздравееш, ако не спреш да пушиш."Но той беше страстен пушач и нищо не можеше да направи. Беше опитвал упорито, но само за един или два дни и след това подтика да пуши идвал толкова силно, че просто го увличал.

Заради това пушене той изгубил самоувереността си - виждал, че не може да направи едно толкова дребно нещо - да спре да пуши. Станал недостоен в собствените си очи. Нямал уважение към себе си. И дойде при мен.
Каза: " Какво да направя? Как да спра да пуша?"

Аз му отвърнах:"Никой не може да спре да пуши. Трябва да разбереш пушенето. Пушенето сега не е само въпрос на твоето решение, то е навлязло в света на твоите навици, пуснало е корени. 30 години са много. Пуснало е корени в твоето тяло, в химията ти, разпространило се е навсякъде. То не е само въпрос да го решиш в главата си, главата не може да направи нищо. То е станало независимо, ти трябва да го деавтоматизираш."

Той каза: "Какво разбирате под деавтоматизиране?"

Аз му казах: "Направи едно нещо, забрави за спирането. Няма нужда от него. 30 години си пушил. Забрави за това, ние въобще няма да го спираме. По-скоро ще го разберем. И така, ако практикуващите ДЗЕН могат да превърнат пиенето на чай в медитация и да го превърнат в церемония, защо да не може пушенето да се превърне в медитация?!"

Той изглеждаше развълнуван. Оживи се. Каза: "Медитация? Кажете ми веднгага - горя от нетърпение!"

Дадох му медитацията, казах: "Прави едно нещо. Когато изваждаш пакета с цигари от джоба си, прави го бавно. Наслаждавай му се без да бързаш. бъди съзнателен, буден, извади го с пълно осъзнаване. След това извади цигарата от пакета напълно осъзнато, бавно - не по стария забързан несъзнателен начин, механично. След това започни да потупваш цигарата върху пакета - но много бдително. Слушай звука, но точно както хората на дзен правят, когато самоварът започне да пее и чаят започне да ври....След това я сложи в устата си с пълно осъзнаване, запали я с пълно осъзнаване. Наслаждавай се на всяко малко действие и го разделяй на колкото е възможно по-малки действия, така че да можеш да осъзнаваш все повече и повече. След това направи първото всмукване. Напълни дълбоко дробовете си - това е пранаяма. Бог под формата на дим. Аз ти давам новата йога за новия век. След това изпусни дима, отпусни се, ново всмукване - и продължавай много бавно. Ако можеш да го правиш, ще се изненадаш, скоро ще видиш цялата му глупост. Не защото други са ти казвали, че е глупаво да пушиш, че е лошо. ТИ ЩЕ ГО ВИДИШ !!! И виждането няма да бъде само интелектуално. То ще бъде виждане от цялото ти същество, от твоята цялост. И тогава, ако един ден изчезне, изчезва, ако продължи, продължава, Ти няма защо да се тревожиш за това.(да не живее с очакване на резултат)"

След три месеца той дойде и каза: "ТО ОТПАДНА."

взех текста от сайта на Индигата

Сря Апр 28, 2010 8:09 am Профил Галерия на потребителя

Звучи наистина и изтънчено. Аз съм един гаден пушач, който наднича зад ъгъла и се пита доколко е готов да загуби самоуважението си. :lol:
Страхувам се обаче, че целия този ритуал може да ми покаже нещо съвсем друго.

Засега само опипвам почвата.

Сря Апр 28, 2010 2:06 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Едва ли си по-противен пушач от мен, защото аз и нощем като се събудя първо посягам към цигарите.
Ще пробвам точно този метод, защото досега съм във възторг от резултатите на другите видове медитации, които приложих върху себе си и усещам особено осезателно резултатите.

започнах...

да видим :lol:

пуша редовно почти 30 години и то по много, сраснала съм се цигарите, начин на говорене са ми чак(ако мога така да се изразя)

но... ще пробвам и хич не ме интересува резултата, каквото, когато и както стане

баси, колко съм конкретна :lol:

Сря Апр 28, 2010 3:20 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

И аз бях точно такава пушачка!
Пушех по три кутии с цигари на ден. Не се съобразявах с нищо и никой.

Докато не забелязах, че когато ме погълне някое занимание, любимата ми работа, вниманието ми потъне в нещо, което ме обзема... и тогава не се сещам за цигара. Постепенно осъзнах, че пуша от скука и отегчение. Но го правя с огромна наслада.

Аз обичах да пуша. На мен ми доставяше удоволствие вкуса на цигарата, поглъщането на дима и издишването.

Само че всичко това беше до един момент. В следващия просто осъзнах, че съм станала роб. Превърнала съм удоволствието си в поробител, който ме тормози и с който аз тормозя близките си.

Огледах се. Баща ми трепереше всеки път като ме види да запаля цигарата. Детето ми бягаше от дима. Мъжа ми мълчаливо приемаше всичко, просто за да не ме изгуби. Та дори посред нощ ходеше и цигари да ми купува. Не шоколад, а цигари.

Стори ми се отвратително и егоистично.

Аз, която се имах за толкова добър, всеотдаен и свободен човек изведнъж се погледнах отстрани.

Това което видях ме потресе.

Стана ми грозно. Много грозно!

Все още пушех, но вече забелязвах с всяка цигара какво причинявам първо на другите, а по-късно и на себе си. И удоволствието ми започна да се стопява. Пушенето започна да ми тежи. Да ме тормози. Да е бреме.

Всъщност написах това, защото автора е прав за нещата, които казва. Звучат верно някак превзето вероятно, но са самата истина. Само дето тези неща стават автоматично, а не точно волево. И постепенно продължително във времето, а не за седмица. Като се понатрупат, самото спиране е точно миг - един единствен.

Макар да си носех кутията цигари един месец после в джоба. Просто за да съм с идеята че няма да се тормоза - припуши ли ми се ще си запаля.

Така и не го направих повече.

Много се гордея с това.

Вто Май 04, 2010 7:33 am Профил Галерия на потребителя WWW
 [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща