Последно посещение: Пет Ное 17, 2017 7:34 pm Галерия Галерия   Дата и час: Пет Ное 17, 2017 7:34 pm

[ 15 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Прочистване и подмладяване на организма 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Прочистване и подмладяване на организма
Аз, като една позатъпяла блонд, мога ли да разбирам от това писание, че когато не ми хрумва да ми е дошъл акъла в главата и да съм надрастнала 18-ти си години имам шанс да не остарея, ммм?
Малииии, това което смятах за грешка в интелекта си, ще се окаже полезност за мен. :dance:

Вто Ное 19, 2013 10:20 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Вероятно ще се окаже че си от редките видове които няма да се превърнат в жертва на стареенето` Витал. ;) Този процес според науката е едно недоразумение. Никой никога не е доказал че той е необходим. Едно огромно предимство на квантовото механично тяло е че то не старее - качество което човек може да види навсякъде на квантовото ниво на природата. Протоните и неутроните не стареят` нито пък електричеството и гравитацията. Животът който се състои от тези основни частици и сили е изумително продължителен. ДНКто на човек си е същото поне от 600 милиона години. Дотам докъдето се простират химическите й граници ДНК не е споена в едно цяло по-здраво отколкото някое листо или прашинка. Може да се очаква че един така хлабаво споен сноп от атоми с времето ще се разруши. Разбира се силите действащи срещу оцеляването на ДНК са огромни: физическо износване и скъсване` случайни вредни мутации` инвазия. Но ДНК надживява всички тях. Стареенето означава едно единствено нещо - загуба на интелигентност. Лечението е способността на интелигентността да възстанови сама себе си.

Пет Ное 22, 2013 9:48 pm Профил
Аватар

Док,

Току що доказа библейската история на Сътворението. Създадени по образ и подобие Божие за живот вечен и щастлив, да не стареем и да не умираме, но идиотски изяли плода на познанието и избрали да познаят що е лошо (смърт, болести, глад, мизерия, трудности). А всъщност природата истинската изобщо в основата ни да не е такава. и всичко е въпрос на интелект. Мдаааа.

Пон Ное 25, 2013 12:55 am Профил Галерия на потребителя WWW

Прочистване на синусите с мед

Част от горните дихателни пътища са околоносните кухини, наричани още синуси. Намират се около носа и имат дренираща функция. Когато обаче се възпалят ни настигат симптоми като хрема, запушен нос, кашлица, възпалено гърло. За да не допускаме да се разболяваме е добре да прочистваме синусите си поне веднъж годишно.

Един от методите на пречистване е с помощта на пчелен мед. За целта намираме качествен мед, слабо или напълно захаросан. Вземаме с една лъжичка малко от буркана и с помощта на клечка за уши или направо с пръстите, правим две топчета с големината на грахово зърно. Слагаме по едно във всяка ноздра и полягаме за 4-5 минути, докато се разтопи медът. Веднага се усеща цялото движение на меда в ноздрите, синусите, носоглътката и накрая в гърлото. Обикновено процедурата е придружена с болка от остъргването, особено при хора с чести възпалителни процеси на горните дихателни пътища (обикновено с продължителност от 10 мин). Резултатът е очевиден и очеваден – обилно изтичане на секрети от синусите, през носоглътката и падат надолу в гърлото. Добре е да не се гълтат, а да се изплюват.
Прави се поне седмица. Хора с астма или тежки алергии е необходимо да се посъветват предварително с личния си лекар.

Пон Фев 17, 2014 6:40 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ъъъъъх... това с меда действа винаги и гарантирано!
Пробвала съм го десетки пъти, но не е особено приятно.

Има и друг вариант с прополис - малко по-мек и не толкова лепкав.
Преварена вода 100 гр. В нея се слагат 5-10 капки спиртен разтвор на прополис.
Аз лично в празно шишенце от капки за нос капвам капките. Затварям и ползвам вместо капки.
Пари, щипе и гори, но най-бързо оправя хрема, гърло и всякакви възпаления и скереции в горните дихателни пътища.

Съб Фев 22, 2014 7:33 am Профил Галерия на потребителя WWW
 [ 15 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2