Последно посещение: Нед Юни 25, 2017 9:15 pm Галерия Галерия   Дата и час: Нед Юни 25, 2017 9:15 pm

[ 9 мнения ] 
Процедури и техники за здраве и красота 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Процедури и техники за здраве и красота
Аз като седя, седя...та токи изокам. :lol: И бидейки на работа, може да прозвуча малко делово, но техниката винаги е делова. :P Откривам темата с :

Воден масаж

Масажът е метод, при който се оказва механично въздействие върху тъканите и органите на човешкото тяло чрез определени похвати, които се извършват от ръцете на масажиста или с помощта на специални апарати. Според задачите, които изпълнява, масажът бива лечебен, за общ релакс, спортно-тренировъчен (цел - отстраняване на явленията преумора у спортистите и повишаване на функционалната способност на мускулите).

Много, много хубави неща могат да се случат, когато се потопим във водата!Успокояващия ефект на топлата вода, съчетан с масаж, намалява стреса и безпокойствието. С отпускане на мускулното напрежение настъпва бърза и дълбока релаксация. Облекчаването на гръдните мускули и влажността на въздуха, улеснява дишането при хора страдащи от астма. Топлата вода намалява усещането за болка, докато тя напълно не изчезне. Само 10 минути масаж в топла вода са достатъчни, за да произведат състояние на дълбок и интензивен отдих, да освободят ума от всични негативни мисли и тревоги и да отворят много положителни емоции. Използват се различни ръчни процедури за изтегляне на гръбначния стълб, което е полезно за подобряване на стойката и походката. А при редовна практика на моненти води и до увеличаване на ръста до 3-4 сантиметра.

Подводният мануален (с ръцете във водата) масаж има следните благоприятни ефекти:

топлинен - разтварят капилярите, това води до релакс и детоксикация

механичен - мануалният масажен ефект е по-силен от хидро масажния и има не само общ, но и локален принос в подобряването на кръвообращение, освен това натискът прониква дълбоко в мускулната тъкан

химичният - веществата добавени във ваната могат да: тонизират и почистят кожата, да релаксират кожата, да проникнат през кожата и да окажат цялостен ефект, както и да да намалят задържането на подкожна вода (соли)

Водноструен масаж - процедурата е популярна още като джакузи. "Jacuzzi" - това е името на първата американска фирма, произвела вана с вградени струи за хидромасаж. Така марката се превърнала в синоним на процедурата, която била нова за света. Масажът се извършва от въртящи се водни струи във вана под вода. Още по-приятен ефект носят новите технологии, които позволяват контролирано смесване на струя въздух със струя вода, което създава приятни мехурчета и носи релакс за къпещия се човек.

Тангентор- силен метод за "разбиване" на целулит. При него има съчетаване на топлинното въздействие на водата с механичното действие на масажа и специфичното раздвижване на тъканите от водната струя. При този вид масаж поради високото налягане на водата се достига до по-дълбоко разположените мускули и тъкани, отколкото при ръчния антицелулитен масаж. При тази процедура се ускорява кръво- и лимфообращението и се подобрява обмяната на веществата в проблемните зони. До 40 мин. след процедурата тялoтото се поти обилно (изхвърлят се токсини).
И все пак е важно да се подчертае, че уменията на терапевта са най-важното в случая.

Чет Юли 15, 2010 11:18 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Мнение Re: Процедури и техники за здраве и красота
след като 2ри човек ме предупреди да "внимавам!" с някой прешлени в областа на кръста и врата
съм се замислила дали да не се топна в кал
идеята да се омажа с кал ми е още чужда
по приятно ми е да мисля къде да е - Балчик, Поморие, Рупите???

Приложението на калта в медицинската практика е известно още от дълбока древност, когато човек започнал да използва разумно естествените сили на природата за възстановяване и опазване на своето здраве. Сега калолечението е най-търсеният терапевтичен метод в балнеологията. А както се оказва, страната ни е щедро надарена с лиманна, торфена и минерална кал. Благодарение на своето противовъзпалително, обезболяващо, имунорегулиращо и подобряващо кръвообращението действие лепкавата и крайно неприятна тиня се прилага с успех при рехабилитацията на редица заболявания.
„Лечебната кал е природен продукт, формиран с участието на различни геологични, химични и микробиологични процеси и физикогеографски фактори - климат, почва, вода, растителен и животински свят“, разказва д-р Антоанета Грозева, директор на специализираната болница за рехабилитация в Поморие.
Според химичния си състав и произход калта бива лиманна (с находища в крайморските езера около Варна и Бургас), торфена (в с. Байкал, Пернишко) и минерална (в с. Марикостиново, Петричко, и с. Баня, Карловско).

Какво се случва с нашето тяло по време на калните бани, докато релаксираме в термална кална вана или в кален комплекс?
Лечебната кал и нейните микрочастици проникват в кожата и стимулират циркулацията в клетката, постепенно се активира активното кръвообращение, което стимулира изхвърлянето на отложените в тъканите вредни вещества и токсини. Същевременно кожата абсорбира биологично активни хранителни вещества и минерали, съдържащи се в калите. Постепенно тялото започва да се захранва с необходимите му елементи, мускулатурата и органите – да релаксират и регенерират, лимфния дренаж е стимулиран и калта лесно абсорбира отложената мръсотия и шлаки. При така активираният интензивен метаболизъм тялото регенерира, имунната система укрепва, възстановяват се жизнените процеси на организма.
Калните бани са своеобразен SPA ритуал, започващ с подготовка на тялото и ума за активна релаксация, преминаващ постепенно към детоксикация, регенерация на целия организъм и психичното състояние, завършващ с възобновяващ аурата SPA душ.

Има обаче редица научни доказателства, че вследствие на лечение с пелоиди (pilos означава кал, тиня, глина - бел. ред.) се активира дейността на хипофизата и надбъбречните жлези. Подобрява се и състоянието на черния дроб. По данни на редица автори обменните процеси се засилват - процедурите с кал активизират въглехидратната, липидната и белтъчната обмяна. Това води до повишаване на съпротивителните сили на организма, т.е. подобрява се имунитетът. При нанасяне на лечебната тиня върху тялото тя оказва лек натиск върху тъканите и усвоява лимфния и венозния оток.
Сърдечно-съдовата система също реагира положително на лечебната кал - нивото на холестерола и кръвната захар се понижава. При пелоидотерапия се подобрява и дейността на белите дробове - дишането се учестява и става по-дълбоко. Търкалянето в тинята оказва добро въздействие и върху периферната нервна система - намалява или напълно отстранява чувството за болка. Лекарите твърдят, че калта подпомага регенеративните процеси, възстановяването на рефлексите и подобряването на чувствителността.

Чет Юли 15, 2010 11:59 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Препоръчвам силно и двете по-горни процедури.
Аз като видна лигла съм ги пробвала и гарантирам неописуемото удоволствие и невероятен ефект.
Разбира се нека не забравяме лугата - другото от векове изпитано магическо средство за здраве и красота.

Чет Юли 15, 2010 11:13 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Mermaid
Mermaid
Аватар

искам водааааааааааааааа, много водаааааааааааааааааааа
{} {} {}

Пет Юли 16, 2010 8:37 am Профил Галерия на потребителя

Ааааааааа, спешен случай в трето отделение!!! :lol:
Вода за Дрийми!

Аз да си призная за калолечението само съм слушала.

Имам познати, които са ходили, принципно, ако ме сложат на легло и от купичка ме намажат, бих го изтърпяла. Предполагам усещането е нещо като маска с глина или хума, но по цялото тяло.

Но идеята да усетя как затъвам в калта.....брррррр.

Преди години като бях дете, маминка ми и дядо ми ме взеха на едно пътуване до Марикостиново.

Ако някой е чувал за мястото.

Надолу към Петрич е. Та толкова години по-късно, но помня ясно две неща.

Първото е картината, много ме е впечатлила явно - самото място представляваше нещо като езеро, доста разчупено, заобиколено от растителност и много, много папрат. Имаше едни дървени пътеки като мостове над него.

Всички сновяха загърнати с бели чаршафи, гледката напомняше сцена от филм за римската империя. Влизаха във водата и кога сваляха чаршафите не помня. Беше отдавна.

Но второто, което си спомням е усещането като влязох. Стъпих на дъното и усетих как краката ми започват да затъват в нещо доста топло и лепкаво. Предполагам това е била лечебната кал на гьола, която го превръщаше в лечебно място. Сигурна съм, че е така, но стоях като втрещена. Срамувах се да изскоча или да извикам, но чувството, че някакво тресавище ме поглуща направо ме подлудяваше. И си представях разни пиявици и всякакви гадини, които всеки миг ще ме почнат. :lol:

Та от този спомен насам си мисля, че лечебната кал само в порцеланова купичка и на тънък слой по мен. Иначе може да изкукуригам.

Вече съм на години и не съм такъв психо стоик. :lol:

пп А, ето бе, попитах чичко Гугъл и той ми показа това от Марикостиново:

Явно са го модернизирали малко, нови мостчета гледам. Не се вижда парата над водата, много мистично някакво стои, като в меча на Артур, всеки миг очакваш да те изненада в гръб самия Мерилин. :lol:

Пет Юли 16, 2010 10:46 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

това с потъването като в блато е гадно,
ама и не искам да има посредник между мен и калта :lol:

мисля си, че мога да се засиля ... скокна и шльопна насред блатото
в цел ръст и нема да има охлузвания, натъртвания, синини, нали???
после ще се овъргалям хубавко и така ...
но още не съм измислила как да излеза от там безопасно без психически травми :o

-------------------

водата в Марикостино наистина е силна и помага
колежка преди 2 години ходи там с много обострена болка в областта на врата
беше само за 4 дни и болката й отшумя.

но май мен ме влече (вече???) калта :mrgreen:
има нещо много първично в калта!

Пет Юли 16, 2010 5:59 pm Профил Галерия на потребителя

турската баня

Тя е разновидност на парната баня, само че температурата вътре е по-висока, като в сауна.

Температурата варира между 45-50 градуса, а влажността на въздуха е 100%. Съчетанието от влага и вода има двоен ефект - ще отпусне мускулите ви и ще отприщи истинския процес за пречистване на организма.
Чувствате, че кръвта ви достига до всяка фибра на тялото, а порите на кожата се отварят, за да изхвърлят всичко, което го е тровило до този миг. Виждате как тенът на кожата ви се изравнява.
Всеки, който посети турска баня, първо се загрява добре в помещение с горещ и сух въздух. След това започва наплискване със студена вода и постепенно измиване на цялото тяло.

Следва масаж, обикновено цялостен, който може да ви разтопи истински. Накрая си почивате в по-хладно помещение, отдадени на пълен релакс.

Все повече спа-центрове разполагат с турска баня, където можете да се поглезите до насита.

Специален пилинг "Бяла ела"

Тази процедура съчетава в едно ориенталските традиции с философията на Далечния Изток.

След като се изпотите в турската баня, ще ви сложат да легнете върху нежен килим от благоуханни цветя. Там ще ви измият първо с помощта на копринена ръкавица, а след това и с плетена.

Следва ароматен масаж на тялото, измиване на косата и точков масаж на цялата глава. А докато пиете освежаваща напитка в края, ще втрият в кожата ви подхранващ лосион.

Масажът на Афродита

Прави се със синьо-зелени водорасли, морска вода и ароматни масла.

Водораслите са богати на минерали, витамини и други полезни микро елементи, които помагат на кожата да се освободи от токсините, правят я гладка и свежа.

В горещата атмосфера на турската баня може да се извлече най-много от полезните свойства на морето. Ако добавите към това и двама масажисти, които действат в синхрон, блаженството е пълно.

Процедурата включва не само масаж с морски дарове, но и маска на косата и лицето с витаминен комплекс, както и лек масаж на четири ръце с натурални растителни екстракти.

Екзотичен колумбийски пилинг

В турската баня цялото тяло се ексфолира нежно с помощта на паста от бадемово масло и ароматен кафеен прах "Колумбия".

Тази процедура отстранява мъртвите клетки от повърхността на кожата и я прави блестяща, леко тъмна и много еластична.

Следва тонизиращ масаж със специална ароматна пяна, който напълно ще възстанови не само тялото, но и духа ви.

Сря Сеп 29, 2010 4:53 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Оригиналното название на турската баня е хамам. Навремето ходехме в оная на бившата ул. "Аврам Гачев" и си умирахме от кеф да трещим с тасовете върху водата във ваните. При сполучлив удар звукът беше великолепен и събаряше мазилка от тавана. От тия времена ми е влечението към всякакви подобни изтънчени здравословни удоволствия. Сега нещата малко са се променили - СПА центровете къртят мазилка, ако не и цели плочки само с ценоразписите си, като при това не са необходими никакви тасове. Изобщо, човек трябва да се движи в крак с прогреса, за да не се излага.

Ваш Ламео, aka Beauty Advertising Consultant

Simply Baroque - Homo Avrenicus

Сря Сеп 29, 2010 5:11 pm Профил WWW

Това ти включване много ме разсмя и ме върна някъде назад в годините, Ламео. Сега като влязох да пускам нещо се сетих. Но не винаги можем да кажем какво чувстваме, защото е само усещане, необвито в думи.
Да си продължа мисълта аз.

Става въпрос за поредната процедура.....

ГЛИНАТА - Тайната на Клеопатра за красива кожа

Много е писано за нейните навици да взима вана с мляко и да се маже с естествен крем от мед и алое. Но е малко известно, че Клеопатра е поддържала тена си с глина.

Глината в Египет съдържа вулканична пепел и други елементи, но най-често се среща глината, която днес наричаме монтморилонит - на името на едно градче във Франция, където тя е открита за първи път.

Когато мoнтморилонитната глина, наричана още жива глина, се наложи върху кожата, тя се хидратира и се наелектризира. След това глината набъбва и поема замърсяванията по повърхностния слой. Тогава започва действието на минералите, които освежават кожата и премахват излишните частици от нейната повърхност. Електрическият заряд пък предотвратява абсорбирането на замърсителите.

Освен това монтморилонитната глина има и антибактериално действие.

Според учените, освен че действа благотворно на кожата, тя спира производството на бактерии като стафилококи и Е-коли в организма и поддържа доброто състояние на черния дроб.

В няколко страни в света има залежи от различни видове глина. Всички те съдържат много минерали. Някои от тях се използват за козметични маски и добавки. Много популярна например е глината от Мъртво море, която съдържа 21 различини минерала.

Неотдавна в планината Сиера Невада били открити залежи на монтморилонитна глина, която е невероятно суха и добре запазена.

Събраните проби от 25 места около хълмовете били изследвани от калифорнийски учени и те открили, че тази глина съдържа 75 основни минерала. Сега тази глина е известна като „Сиера”.

Вярно е, че Клеопатра е имала едно предимство. По нейно време не е имало замърсители на въздуха, от които да страда кожата й. Но човек не трябва да се бори с химикалите като употребява други химикали.

С глината те се отстраняват чрез 100% естествени вещества. Освен това тя придава блясък на кожата и тен, на които би завидила дори и Клеопатра.

Съб Дек 11, 2010 3:04 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 9 мнения ]