Последно посещение: Нед Юни 25, 2017 9:13 pm Галерия Галерия   Дата и час: Нед Юни 25, 2017 9:13 pm

[ 14 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Главоболието: храни, които го предизвикват и лекуват 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Главоболието: храни, които го предизвикват и лекуват
Витал Мярката ще ти викам вече. :P
аз съм си човек на крайностите :oops: признавам си го без бой. пълен разгул във всяко едно отношение. много отдавна си повтарям, че е време да вляза в едни прилични граници и да озаптя лакомията си на всички нива -да се разбира и емоционално), но засега се отличавам единствено с ясна воля. надявам се промяната да настъпи постепенно и по естествен път, че винаги, когато нещо ми се наложи от обстоятелствата, е доста болезнено.
за Листерина исках да кажа, че имам добри впечатления, обаче ми се иска да споделя какво ползвам от известно време и засега съм очарована.

във Варна има един английски магазин на бул. Мария Луиза, мисля №20. оттам си купувам всякакви подправки и неща за ядене и каквото се сети човек. качеството е много добро, доста от нещата са за английските фирми и същите продукти се продават и в английската амазонка. магазинът има и сайт май.
sokoniq ...ще видя след малко. та за зъбите, ей сега да открия картинка.

ето, това е пудрата.

купих я за около пет лв 200грама.
лично на мен много ми харесва. вътре е съвсем черна пудра поради въглена и когато си мие зъбите човек гледката е потресаваща. :lol:
но ефекта е страхотен. наистина действа стягащо на венците и е много освежаваща.
има силен аромат от билките в нея. на шишето и кутията си пише какво съдържа. представлява микс от аюрведични масла, билки и дървесен въглен.
по принцип доста хора я използват с пръст, но аз си карам с четката за зъби.
много познати вече я ползват и са доволни.
така че съветът ми , ако не ви плаши черното, вземайте и я пробвайте.
сега ми предстои да изпробвам китайски бамбуков въглен с техните билки, но китай винаги ми е бил някак тъмна индия :lol:, а и индия открай време ме е спечелила с кухнята

Вто Апр 30, 2013 11:14 am Профил Галерия на потребителя

ето го сайта:

http://www.mysupermarketbulgaria.com/

аз чак сега видях и софийски адрес. :) значи и в София има магазин.

може да се избере и български език някъде вляво, и валутата да се промени.

Вто Апр 30, 2013 11:25 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Направих си тест при алерголог за непоносимост към храни.
Тестът беше за: прясно краве мляко; краве сирене и млечен шоколад.
Докторката беше удивена, че теста се оказа положителен към първите две, но за млечния шоколад беше на границата. Обаче, не можа да ми каже със сигурност въпреки положителния резултат, дали от това може да се получи главоболие.
Аз имам леки съмнения, които ги споделих с докторката, защото на тест от една храна цената е 2,50 лв. Чувал съм, че тестовете струват между 600 и 3000 лева. Алерголожката ми каза, че марериалите й са качествени и ми гарантира в тази насока, че няма грешка.
Всъщност, теста се състоеше в следното: на дясната ръка между китката и лакътя, ми направи леки драскотини с игличка и въху тях сложи по една капка от три шишенца. Така стоях 20 минути, след това ми премери с метърче широчината на получените кръгчета около направените драскотини.
Малко ме е яд, че трябваше да попитам дали има тест за алергия от глутен и кафе. Някой знае ли дали има такива тестове. Мисля тези дни да отида отнова при тази докторка и да я попитам.

Пон Авг 05, 2013 4:34 pm Профил

Малко странно ми звучи това, Виктор. Аз не съм специалист, но ми се струва, че....всъщност ти каза непоносимост. Предполагам има разграничаване от алергията, защото симптомите при млечна алергия са доста ясно изразени и почти винаги включват отоци, цадух, зачервяване. Доколкото знам има и два или три вида млечна алергия, в замисимост от това към коя съставна част на млякото имаш алергия.
Възможно е да имаш някаква непоносимост и съпътстващо главоболие. Щом сиренето е вероятен източник на главоболие, логично е млякото да се окаже същото.
Обаче аз ярвам, че това са временни състояния, които вероятно се дължат на някакъв нарушен баланс във флората и фауната на организма. :lol: Когато се направи необходимата прочистка, би трябвало нещата да се нормализират.
Ще питам познати за кръвния тест във Варна и ще споделя информацията, вероятно към неделя.
дано не съм звучала като в делириум, просто заспивам... :)

Чет Авг 08, 2013 8:59 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 14 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2