Последно посещение: Вто Сеп 26, 2017 12:47 pm Галерия Галерия   Дата и час: Вто Сеп 26, 2017 12:47 pm

[ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Витално непрофесионално 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Витално непрофесионално
ЛАЗУРНО ЛАЗАРСКО

Е, не мога да се въздържа пък.
Ще ви напускам тук всички снимки, които направих в началото на последния работен ден от изминаващата седмица.
Абсолютно вярвам, че ще ви донесат на всички много светлина, цвят и настроение :))

Голяма радост за очите и душата са някои от работните ми дни!!!

Пет Апр 26, 2013 11:17 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Обичам моменти в които просто се качвам на колата, намирам приятел за компания и тръгвам нанякъде. Всяко такова пътуване ме отвежда и някъде вътре в мен...

Когато погледа ми падна върху този красив балкон изведнъж съзнанието ми направи странна асоциация с модата и модния дизайн на облеклото. Веднага си представих цвета, модела, плата, детайлите на роклята, които ще пресъздадат същото това романтично-носталгично усещане за нещо автентично, старо, прекрасно в малките детайли...

И после играта на въображението ми продължи да открива в нощните градски картини модели на дрехи. Представих си дори манекена как представя този строг тоалет в бяло и черно с ярките контрастни детайли в оранжево-червено и котешкато брошка...

Ето ви и малко от стрийт-стила, широки милитари панталони, потник, натоварени бижута в стил хаотично изсипани боклуци :))

Мммм, а това е един от любимите ми елегантно спортни лейди стилове в сиво и металик. Хладно и предизвикателно, без да е открито и описано е адски секси именно с дистанцията и надменността, които вдъхва. Метална гривна, забележително колие, издължен силует ... почти виждам Гуинет Полтроу

Пет Авг 30, 2013 10:08 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Витал {},прекрасно!За мен беше истинско удоволствие да разгледам "моделите".

Съб Авг 31, 2013 6:27 pm Профил

и за мен. Витал да пътува повече и да ни споделя повече. :roseforyou:

Сря Сеп 04, 2013 2:51 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

НЯКАКВИ СНИМКИ ОТ НЯКАКВО ПОРЕДНО БЯГСТВО ОТ ГРАДА...

Когато натиска във врата и гърба ми стане непосилен, вече е известно че захвърлям всичко, качвам се на колата и бягам... Често без никаква посока и идея... просто искам тишина, времето да е спряло или поне да се движи протяжно бавно. Толкова бавно, че цветовете, ароматите и звуците да могат да бъдат усетени от началото до края в тяхната пълнота на разгръщане и отминаване.

Тези бягства дори съвсем кратки ме връщат на земята и...
Ах!... Животът не е това, което живея. Той си е нещо друго, тече си по друг - свой си начин и закон и няма нищо общо с вихрената въртележка на налудното ми ежедневие.

При тези бягства с болезнена яснота усещам любовта на човека към земята, към самата пръст, към мириса на почва, желанието да я разровиш и посадиш, да виждаш как живота пониква, да го отглеждаш... Почти винаги слизам от колата, и една вътрешна потребност ме кара да загреба с шепи пръст и да помириша, да усетя между пръстите си... земята

Земята и над нея небето. Онова небе, което в града не виждам. Градовете нямат небе. Забелязали ли сте, че там в лудницата, сред гъжилото няа небе. Небето е над морето, над полето, над гората... и там сред бетона и градската омая то просто отсъства. Или очите ми ослепяват за него. Каква е разликата, ако не го виждам значи го няма. А аз имам нужда от небе. От такова небе.

Тези ги снимах, защото усетих сродност. Почувствах се като бодил - изсъхнала и бодлива, но бяла и пухкава, протегнала се към небето. Търся си го. Вместо бодил искам да съм бяла и пухкава птица, но си стоя сред тръните. Те обаче също протегнати нагоре.

Бодилът е само бодил, когато го гледаш отдолу. Тогава дори е черен бодил с амбиции към небесата. Бялото и пухкавото не се вижда. Има някакво величие, авторитет в сянката устремена към небето, но я няма сърцевината му... онази бялата и меката. Затова пък небето изглежда по-ниско, като почти да са го достигнали тези устремени бодили. Ех, всичко е въпрос на перспектива...

Истинска къща. Би могла и би трябвало да е истински дом. Над истинския дом винаги има и истинско небе. Често се чувствам бездомна. Ние дори без домове останахме. Над нашите домове няма небе. Има сметки за ток, вода, парно. Има съседи, сателитни антени, остъклени тераси и всякакви други неща, но небето липсва... а с него ми липсва и домът. Този изоставеният поне му личи, че е било дом някога. Чудя се панелните ни кутийки имали ли са някога шанса да бъдат дом?!? Толкова са тъжни и някак изначално осакатени и лишени от възможност да са истинско нещо.

Не можах да го обърна в правилната посока. Но не ми пука. Това е моето небе - розовото. Дори така обърнато си е съвсем моето. И така все едно дървото има посока напред към розовото небе. Мдааа, типично моя снимка, за типично хаотичният ми начин на мислене. Но пък е розов! Така дори дървото става розово някак. Бях като омагосана и тържествуващо установих за пореден път, че съм права - колкото повече се затрупвам с розово, толкова по-голям е шанса и аз да порозовея истински.

Оооо, някакви малки неща, които е умиляват. Ако не избягам, не бих ги забелязала. А иска да ги забелязвам винаги и да имам възможност да се прехласна колко са прекрасни. Предпочитам този захлас, пред онзи ослепителния, който изяжда минути, часове и дни в огромно причерняване пред очите.

Да се трудиш като пчеличка. Да, ама не. Ние не се трудим като пчелички, а като ято комари само се бием едни в други и в някакви подвижни или неподвижни препятствия. Липсва ми слънцето и цвета в труда на пчеличката. Въпросът е наистина ли го няма или аз на моменти се изгубвам?!?

Розово, слънчево и бодливо... Е, как да не му се прехласна, ммм?

Доказателство, че е пухкав. Като кажа на някой, че бодлите са пухкави и ме гледат, все едно съм полудяла. Е, пухкав е. И красив. С особен стил, модерен, елегантен, противоречив... обожаем...

Ето още нещо, което ужасно ми липсва в дозите от които аз имам нужда - поглед, който да ми се радва, да е готов да се гушка и да бъде гушкан, верен, винаги очакващ, винаги готов за теб, предан, искрен... някой да те чака... ох... Е, не че няма кой, но когато си си скрил очите и душата в чантата с лаптопа, някак не забелязвам... Мдааа... някой да ме заточи за по-дълго далеч от града, моля!

Пак ще избягам! Все нанякъде... Това са бягства към себе си. Как му казват на това - бягство или намиране и завръщане, ммм???

Нед Юли 06, 2014 3:33 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Обичам когато споделяш бягствата си,Витал. :bear: Помагат и на мен да избягам,макар за малко.

"Да беше възможно да се избавим от мозъка и да ползваме само очите си. ......

В сегашния миг обичайният свят става по-странен. Виждате повече живот и цветове в дърветата, природата, хората. Това, което ви се струва разбиращо се от само себе си, обикновено и делнично, става възхитително и ценно. Като че ли виждате света с по-голяма яснота."
Пикасо го е казал или поне така твърдят някъде из нета. :) Да беше възможно....

Пон Юли 07, 2014 6:05 pm Профил
Аватар

Витал! :roseforyou:

ето линк за едно право розово небе :)
http://www.img-share.eu/f/images/12/IMG_33381cFUpoB.jpg

Пон Юли 07, 2014 7:55 pm Профил
 [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10