Последно посещение: Съб Ное 18, 2017 12:53 am Галерия Галерия   Дата и час: Съб Ное 18, 2017 12:53 am

[ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
10те най - във Вашия град 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: 10те най - във Вашия град
ееееееееееее, Цвете, невероятни снимки.
сега наистина ми се прииска да посетя Плевен. дори не си спомням откога не съм ходила там. и май освен Епопеята, друго не помня.

ама....снимките са чудесни :roseforyou:

Вто Авг 25, 2009 8:19 am Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Еееееееее Ераклия ме изпреварила и ми взела думите, само дето аз и други неща помня ;)

а светлинитеееее... :bravo: :bravo: :bravo:

Ракли, ти поне можеш да се наслаждаваш на нощна Варна
беее, пратете и насам малко осветители

или поне нощни фотографи ;)

Цвети, {} {} {} за снимките

Вто Авг 25, 2009 10:40 am Профил Галерия на потребителя

Десетте най... коледни в моя град.
Ако имах статив и повечко време, можеше да направя нещо повече, но засега оставам само със снимки от центъра и с очакване за евентуално включване от Нел. {}

Пон Дек 27, 2010 12:09 am Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

{} Ех, че сте се накрасили
а аз още не съм правила нощна експедиция :lol: поне да видя :satisfied:

Сря Дек 29, 2010 2:08 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Отдавна се изкушавам да ви поканя в моя град.И няма никакво значение,че вече повече от 20 години живея в София.Харесвам София
/по-малко от преди 20 години/,но тук ще си остана просто една столичанка в повече :roll:
Карнобат
Карнобат се намира на 50 км от Бургас. Градът е разположено на еднакво разстояние от Сливен,Ямбол и Бургас. През града преминава главният път София-Бургас. Тук е и разклонът за Шумен. Карнобат е една от най-големите железопътни гари в България . Като железопътен възел свързва Южна със Северна България.

Карнобат датира от дълбока древност. В сведенията и пътеписните бележки се споменава под различни имена — Кариноваса, Каринабад, Карново и др.От времето на Първото българско царство най-значимият обект е намиращата се на 7,5 км западно от Карнобат крепост Маркели, важен градски епископски и военен център.

В Карнобатския край винопроизводството има многовековна традиция. Доказателство за това са разкопките на многобройните тракийски могили в района на Карнобат, при които са открити червенофигурни керамики с изображения на бог Дионис, както и различни съдове за вино. Сведения за винопроизводството по тези земи откриваме и в историческите хроники от V-IV век пр. Хр., свидетелстващи за оживена търговия между местните винопроизводители и елинските черноморски колонии.

За добре поддържаните лозя и хубавото вино в района на Карнобат се споменава и в бележките на десетките чужди пътешественици – немци, французи, англичани, поляци, унгарци, посещавали тези земи в периода XV — XIX век. Според свидетелствата с много грижа и умение местните хора подготвяли нови терени за лозя, ограждали земите и култивирали сортове, познати и днес.
Малко известен факт е, че карнобатски винари носят на България първия златен медал от световно винено изложение. Отличието е присъдено през 1894 г. в Брюксел на Иван, Васил и Никифор Минкови, известни като братя Минкови.
Уникалното съчетание на релеф, климатични и почвени особености е предпоставка за превъзходното качество на гроздето от Карнобатския край. В Карнобатската котловина се отглеждат както традиционни за страната, така и интернационални винени сортове. Разнообразието от сортове и тероарните особености на района благоприятстват създаването на висококачествени вина.

В околностите мна града се намират винарските изби на Сингурларе, Славянци и Грозден,“Винпром Карнобат.Рафинерия “ВИНС” е единствената рафинерия за зърнен спирт и дестилати на територията на Балканския полуостров

Сред забележителностите на града са:

-Часовниковата кула е изградена в средата на 19 век от майстори от Тревненската архитектурна школа.. Висока е 23,45 метра , иззидана от камък и хоросан. Часовниковият механизъм е бил дело на габровски майстор. Камбаната е била закупена от Румъния.През 1983 година карнобатският майстор на кулни часовници Димитър Тодоров възстановява часовниковият механизъм и събужда часовнята колоколна за втори живот .

-Синанбейов хамам — турската баня в старата част на града е една от цялостно запазените сгради от Южна България – изградена е в третата четвърт на XV в

-“Черната джамия”,строена през 1821

-

-Църквата “Свети Йоан Богослов” е издигната върху мястото на изгорената от турците на 1.I 1878 г. по-стара църква в българския център на възрожденския Карнобат. Църквата е строена след 1878 г. от тревненския майстор Генчо Кънев. Впечатлява с оригинални архитектурни елементи и дърворезбения си иконостас – един от шедьоврите на майсторите от Дебърската школа.

-къща-музей Димитър Полянов — възрожденска къща от градски тип, строена през 70-те години на XIX в

-къща-музей Минко Неволин — строена през 60-те години на XIXв

В Карнобат се намира и Института по земеделие- основно научно звено в Селскостопанска академия - София.
Държавният документ, с който е основан института, е указ № 74 на цар Борис ІІ, София, 28 ноември 1925 г.
Днес в Института по земеделие - Карнобат се извършват научни изследвания по създаването на нови сортове ечемик, овес и кориандър и разработването на технологии за отглеждане на полски култури. Извършва се селекционно подобрителна дейност за поддържане на 3 породи овце и 1 порода говеда.

Читалище "Димитър Полянов",където има картинна галерия"Бенчо обрешков"-Бенчо Йорданов Обрешков е български художник, един от най-големите български живописци.

И накрая,да не забравя да спомена,че в последните години се появиха няколко чудесни хотела в града.Ето един от тях

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z2dl-sebSVc&feature=player_embedded
[/youtube]

Чет Окт 13, 2011 3:50 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Благодаря, Кони! {}
Истината е, че съм минавала много пъти през Карнобат, но не знам защо не съм се спирала, за да го усетя :(
Сега вече няма да ми се случи просто минаването...

Чет Окт 13, 2011 5:47 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Страхотно, Кони! Заинтригува ме :D

Ще ви покажа най-любими места в София.

Мястото което най-много обичам е храм-паметника Александър Невски.

Мястото
- градинката в която е погребан Учителя Петър Дънов.

Тук са най-живите цветя които съм виждала в града.
В ятото от гълъби което обитава градинката има чисто бяла гълъбица винаги е настрани от многото гълъби.

Езерото с лилиите
в Борисовата градина.

Археологическият музей.

Никога няма да ми омръзне да го гледам

Градинката до Руската църква.
Баш на пъпа на София, в доволна шумотевица мога да седя и гледам (псулютно без да мисля) с часове.

Боянската църква.
Обичам стенописите преди средновековието.

Чет Окт 13, 2011 7:17 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2