Последно посещение: Съб Ное 18, 2017 12:53 am Галерия Галерия   Дата и час: Съб Ное 18, 2017 12:53 am

[ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
10-те причини за раздяла 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: 10-те причини за раздяла
Не мисля, че има място за присмех при една трагедия. Не и от адекватен човек. Защото нещо, което причинява болка си е трагедия.
Една и съща ситуация погледната отстрани, считам, че има безкрайно много разлики. Защото в нея участват различни хора. И всеки носи своята индивидуалност, своя нрав и своя капитал, който влага. Затова си говорим с примери. Дори и да не приемам нещо, то е защото не се чувствам способна да го приложа. В никакъв случай не означава, че го осъждам или се присмивам. Осъждам подлостта, злонамереността, жестокостта. вСЕКИ ИМА СВОИ КРИТЕРИИ. нО В ЕДНО СЛОЖНО ОТНОШЕНИЕ КАКВОТО Е ЛЮБОВНАТА ВРЪЗКА, вариантите са безкрай. Има неща, които искам да не познавам. Но никога не е въпрос на избор докрай, каквото и да говорим. Мога да кажа, че след годините, разпознавам кога започва да се заражда едно чувство в отсрещния. И мога да сложа край на това развитие на време. Но осъзнавам, че на този етап определено съм разсъдлива и интуитивна като жена. Тоест неангажирана емоционално. Не напълно. Ако съм - зле. Ако трябва да изчакам десет години да си стъпя на краката, дори и пет, за мен това са бели петна. Защото не бих могла да бъда изцяло с друг мъж, докато обичам някой. В себе си наричам това травма. Хубаво е хората да не изпитват тези неща, но са част от живота ни. И колкото по-кратко трае, толкова по-добре. А на красивите спомени, всеки се усмихва, след като паренето е преминало. Но нали първо трябва да се превърне в спомен. сПОМНИХ СИ ЕДИН ФИЛМ, АМА ЩЕ СТАНЕ ДЪЛГО. тО И ИМЕТО МУ НЕ ПОМНЯ. фИЛМЪТ СЕГА МЕ УСМИХНА. бЕШЕ НЯКАКВА ИСПАНСКА ИСТОРИЯ ОТ МИНАЛИТЕ ВЕКОВЕ. в ЕДНО ГРАДЧЕ ЦАРЕШЕ ЗАБАВЕН ЖИВОТ. Навсякъде кипеше нещо тайно, вълнуващо и много страстно. На повърхността всички се движеха ...не, направо се носеха грациозно и безупречно. Имаше някаква там млада жена, която под всеобщия аромат направи крачка встрани. Почти невинна. И като станаха едни истории, едни драми....накрая взе и че умря. И на погребението останалите грациозни дами си коментираха - "Ах, горкичката, веднъж да сгреши и целият град я научи. Бива ли толкова трагичен край за такава млада жена?!" Филмът беше едновременно тъжен и забавен. Имаше някакъв незлоблив хумор, нещо като самоиронията по време на женските сбирки и приказки. Та като е на филм, може и да се поусмихваме. Ама дето се вика, бай, бабо, да не ме среща мечка! :D

Пет Яну 28, 2011 9:55 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Само една е - липса на взаимност, отдалечаване и отчуждение - за това причини хиляди. Дали се измъкнах от отговора. ;)

Предишното мнение на Ер ме е изказало. :) Мога да сложа край на такова развитие. В повечето случаи ми се струва, че става въпрос за увлечения, не за любов. Ама кой ли пък може да каже къде свършва едното и започва другото. Много хлъзгав въпрос. :mrgreen:

Любовта е между двама, тя е връзка, не ни принадлежи изцяло, зависима е от другия и само с него е цяла.

Нед Яну 30, 2011 9:02 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Когато връзката от двете си страни е с панделки се споделя лесно.
Но когато в единия или и в двата края се превръне във верига, натежава и се къса. В най-добрия случай се разтяга, увисва и замира на някакво ниво.
Може би раздялата е следствие.

Пон Яну 31, 2011 2:26 pm Профил
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Панделките са от ден до пладне. Сетне като Белчо и Сивушка орем браздата на живота. ;)

Пон Яну 31, 2011 6:22 pm Профил Галерия на потребителя

Цитат:
Сетне като Белчо и Сивушка орем браздата на живота.

Значи пак опираме до веригата, така или иначе. Държа си аз на веригата, онзи тип дето човек си надява съвсем доброволно и дори не усеща, че ги има. Защото в момента, в който усетиш тежестта й, значи...са те излъгали с материала. :lol:

Обаче пък се сетих за задиакалния поглед върху раздялата и бягам да ги сложа в разнообразните.

Сря Фев 02, 2011 9:14 am Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

От известно време си мисля, че любовта е дадена на човека, за да живее по-леко и да преодолява трудностите по-леко, като се уповава на половинката си... в розовите облаци за година-две, след туй - на браздата доживот. ;)

Съб Фев 12, 2011 6:18 am Профил Галерия на потребителя

Ами, и аз мисля, че споделената любов е нещото, което ни помага да преодоляваме трудностите и да се ...уповаваме - каква хубава дума, Мире. :roseforyou: Но за причините за раздялата.
Липсата на компромиси.

Понякога наистина водят до раздяла, защото ако единият никога не прави компромиси с така важните и значими неща според него, то се подразбира, че другият постоянно ги прави. Което ми се струва малко вероятно да продължи вечно.

Затова според мен, човек трябва да си определи максимум две-три неща, с които никога и при никакви обстоятелства не би направил компромис, а с останалите да проявява известна гъвкавост, за да може да бъде съхранена дадената връзка.

Нед Фев 13, 2011 2:18 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

В една връзка е необходимо всеки да запази индивидуалността си и на нейна база да прави компромиси.
Всеки стремеж да променим нечия индивидуалност е абсолютна грешка.
Човек се променя(променя нещо в себе си) само по лично желание-осъзнато.
Всеки опит да моделираме другия по нашия калъп води до раздяла, рано или късно.
Една от най-честите причини за раздяла.
Обичаш ли човека, обичаш го с всички + и -. Другото са само лозунги.

Нед Фев 13, 2011 2:32 pm Профил Галерия на потребителя

Съгласна съм, Нел. Принципно. Ама ми се иска да уточня нещо, доколкото е възможно.
Цитат:

Всеки стремеж да променим нечия индивидуалност е абсолютна грешка.

Зависи какво имаме предвид под индивидуалност. Лично аз смятам, че онова вътрешно аз в характера на всеки човек, почти не подлежи на промяна. Каквото и да си говорим. Могат да се променят някои външни изрази само. Или става въпрос за борба за надмощие. Това вече е друго. И няма нищо общо със стремежа към промяна, а със себедоказването, с изяждането на отсрещния, с поглъщането му.

Щото и бунта - "тя или той иска да ме промени!!!", често също е нищо повече от лозунг. Оправдание за нечий мързел, инат, липса на съзидателност и още десетки неща.

Човек понякога избързва в преценката си. И после вижда, че е сгрешил. Тогава вероятно наистина се появява един стремеж към промяна на отсрещния. Но тя е невъзможна според мен. И това вече е стъпка към раздялата.

Но пък се и сещам за толкова безбройни случаи, които доказват, че е възможно и да не доведе до раздяла. В общи линии всички онези с приспаната индивидуалност. Ми те си живеят сговорно. гОВОРЯ ЗА ДВОЙКИ. Ч е често се изплъзваме от конкретното към общото и обратно.

Иначе в рамките на прогреса....оооо, одобрявам.

Моята прекрасна лейди.

Прекрасен мюзикъл.

Нед Фев 13, 2011 2:58 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Съзнателен стремеж за промяна на другия... зависи за какво, ако го видиш, че се подхлъзва към алкохолизъм, примерно, разбира се, че ще имаш съзнателен стремеж да го промениш. Въпросът е и той да го има, а ти само да му помагаш, не да му го налагаш. Много зависи от формата - с памук повече се постига, отколкото с точилка. ;)

Има една друга промяна във всяка връзка - хората се нагаждат един към друг несъзнателно с времето, колкото повече е то и колкото по-млади са те, толкова по-свързани са един с друг. Така че не е ясно кой на кого е повлиял и за какво, индивидуалностите им продължават да се дооформят една друга. Иначе нарочното моделиране по свой образ и подобие си е егоизъм, не любов.

Та, да се върна на причините за раздяла - изчерпване на връзката, различни цели и интереси, намеса на роднини и приятели.

Нед Фев 13, 2011 8:25 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща