Последно посещение: Вто Юни 27, 2017 2:10 am Галерия Галерия   Дата и час: Вто Юни 27, 2017 2:10 am

[ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Петият сезон 
Автор Съобщение
Mermaid
Mermaid
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Петият сезон
Петият сезон
с подзаглавие
в един кашон

Тъй като тук, при сезонните теми, подзаглавието е "Из световното творчество", отдавна се каня тук да открия и Петия сезон, в който муза не е Зимата, Пролетта, Лятото или Есента, a Той или Тя, или просто полетът на мисълта ...
а като си открих ученическия кашон се сетих и за подзаглавие на темата :D , ама не знам как да сложа подзаглавието на следващия ред? или поне с друг шрифт?

Кашонче с бележници и тетрадки с преписвани афоризми, стихове и откъси, изрезки от списания и т.н. (аз в моето и изрезки с карикатури и вицове си открих :lol: ) - сигурно и вие сте си имали такива, пазите ли ги? не всичко, което съм си събирала, съм запазила, но се зарадвах много на това, което открих...
та, ако искате да си пълним тук общо кашонче
:YMCA:

Вие си имате много авторски теми с поезия, проза, вече си имаме и тема за поезията на Големите, но пък нали поезия си разхвърляме навсякъде и по другите теми ;) (което надявам се не само на мен ми харесва :D )
Може да си събираме и откъси от проза или просто да споделяме за нещо прочетено (Витал искаше библиотека :))

На първия лист на една тетрадка съм записала
"Le papier supporte tout sans rougir" (хартията понася всичко без да се изчервява), а не съм си преписвала в нея нищо, от което който и да е би се изчервил, ама ще трябва да ви превеждам преписаното :)
На първия лист на българската ми тетрадка се мъдри надпис: "Никой не е на никого" :D
Стихотворенията познавам от кого са, а виж това откъде съм преписала не помня :( и Гугълчо не ми помогна,
но затова пък реших точно с него да почна да пълня нашето кашонче ;)
може някой да го познае ;)

В пощенската кутия имаше едно писмо. Писмото беше за мене - с няколко парашутиста върху синия плик. Откъснах тънка ивица, четях и не разбирах какво означават думите: "Аз си отивам завинаги". Ти си отиваш завинаги. Въздухът остро засвири. Пропаст усетих под себе си, падах към нея право, шеметно, оглушително, падах безкрайно дълго, а тя бе безкрайно дълбока и все не достигах дъното... Стисках силно в ръката си плика с парашутистите. И някак неочаквано, и някак постепенно над мен се разтваряше спасителен парашут. И аз спокойно и сигурно паднах в своята стая, върху кафевия стол, пред широкоекранния плътно затворен прозорец. Гледах дълго и весело как по зелената улица върви едно момиче с тъмночервена рокля.
О, колко хубав беше
този случаен филм
Гледах го, и ми се струваше, че писмото с думите "Аз си отивам завинаги" беше билетът за филма, който гледах за първи път, а тънката синя ивица бе неговата контрола, която сам откъснах.
Не, въобще за тебе никак не ми е мъчно. Вървя по зелената улица, а край мене минават бели, красиви момичета. На ъгъла до аптеката има една количка. Спирам и си купувам голяма макова кифла. Тя е поръсена отгоре с жълти сусамени точки или по-светлокафяви. И този цвят съм виждал в точно такива точки около твоите зеници, когато бяхме заедно. Ала сега те няма и въобще за тебе никак не ми е мъчно. Ето едно момиче в старото тясно кино нарочно ме докосва с мекото си коляно. Аз не гледам към него, но сигурно мисля за него, щом чувствам това присъствие. филмът свършва. Излизаме... Но то не тръгва с мене, а със синия шлифер, който отвън го чака. А аз тръгвам със себе си. Вървя по алеите, мисля колко съм сам и свободен, колко е хубаво всичко... И въобще за тебе никак не ми е мъчно. От неподвижния бор откъсвам зелена игличка. Сдъвквам я бавно със зъби... Тя има странен вкус и изведнъж усещам върху своите устни твоите устни да парят - тръпчиви, осезаеми. После се стапят. Стопиха се... Малката остра игличка съвсем преглътнах. И въобще за тебе никак не ми е мъчно...
... ... ...

Много многоточия съм написала в края, може би е само откъс?

ето - домъкнах кашончето за нула време, отворих го, бухнах се вътре
и за днес - колкова

само с картинката още някого ще пъхна вътре :lol:

Съб Сеп 12, 2009 3:26 pm Профил Галерия на потребителя
Princess
Princess
Аватар

Мнение Re: Петият сезон
....

Пон Сеп 14, 2009 8:27 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Да.
Темата е много хубава, но не знам дали ще ми повярвате... нямам стар кашон. Не си пазя красивия лексикон, унищожих си двата дневника(там имаше и разкази, и стихове), някои снимки също.

Аз съм такава. Миналото си е минало...

Звучи гадно. Знам.

Пон Сеп 14, 2009 11:33 am Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Ма хич не е гадно, Нелка. Даже е :bravo: :bravo: :bravo:

И аз съм така.....изгубиха се по премествания и чистения. Плюс това съм на принципа, че каквото съм прочела, видяла, преживяла, съм запазила вътре в мен, то ме е направило човека, който съм, може и да си личи в нещата, които пиша пеперудено - ако е така, несъзнателно е.

Последна промяна Miranda на Пон Сеп 14, 2009 9:06 pm, променена общо 1 път

Пон Сеп 14, 2009 12:25 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

{}то кашончето е в подзаглавие :)

Що да е гадно, Нел?
Така е, миналото си е минало.
Понякога ни е приятно да си "връщаме лентата", понякога и с нежелани спомени се връща...

Ами и аз така несъзнателно съм ги забутала тези неща в кашонче, но много приятно ми беше да ги открия и разгледам и много любопитно да видя какво съм четяла :)
и за лексиконите, че не съм запазила ми е мъчно
Спомням си колко се смяхме на една съвипускна среща, когато една съученичка донесе тетрадка с бисери на учителите ни :)
а дневник - само веднъж започнах да си водя и като разбрах, че ми го четат- изгорих го :(

И това е само подзаглавие, не си търсете само ученическите спомени, макар че се радвам, че съм ви ги припомнила с моето споделяне :)
Ще си пълним ново, а то тук бездруго си пълним кашонче с всичко събрано по темите.
Мислех си, че останахме без тема за прочетено из световната проза, можеше и в "Проза" да си направим, ама - така ми хрумна ;)

Петия сезон, в който муза не е Зимата, Пролетта, Лятото или Есента, a Той или Тя, или просто полетът на мисълта ...

Пон Сеп 14, 2009 4:33 pm Профил Галерия на потребителя
Princess
Princess
Аватар

Аз много харесвам темата, Дриймчо.
Моят кашон се заключва. Той е специален - дневници, един картинен роман от седми клас, писма и бележки от стари гаджета и лексикона си пазя от пети клас, акварели, тетрадки с откъси от любими автори, картички......В него са моите въздишки, усмивки, целувки... Моето детство и първата ми любов....Моите копнежи и страсти.... Споделената светлина....

Ковчежето с тайните ми съкровища

Пон Сеп 14, 2009 6:50 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Ех, ти! {}
красива ракличка!
И пак край морето си го пазиш ;)

Пон Сеп 14, 2009 7:00 pm Профил Галерия на потребителя

аз нямам съкровище.
и точно като Нел, където съм усетила вкуса на някакво конкретно минало съм му палнала клечката. веднъж дори в буквалния смисъл на думата.

имах доста неща. но ги унищожих. останали са разни откъси от различни сезони, хвърлени тук таме. едно две дребни тефтерчета, нещо на английски.

не помня кога последно съм попълвала лексикон. сигурно е било в шести клас. но пък беше много приятно. мисля, че имах дори.

намерих един тефтер малък. защо стои толкова на повърхността, нямам идея. в гимназията с една съученичка си измислихме тайно писмо. и си пишехме с него бележки, за да не ги разчете никой, ако ги хване и освен това си водехме дневници на същия самоизкован език.

обаче един ден майка ми ми каза, че сме били големи издънки, защото просто взела "тайното" писмо и започнала да го чете. интересно, че дотогава почти никой не беше го разчел. предполагам на нашата възраст.

но...

ще взема да напиша нещо и да го сканирам като ми остане време, да видя дали си го спомням.

интересно, извадих малкия бележник, явно е нещо като олекотен вариант на дневник, защото с по едно две изречения или някакъв цитат ...има дати. но няма ....година. :lol:

обаче пък на първата сраница съм си сложила две мотота:

Manet alta mente repostum.

Cristus regnat sine tormino. Sine tormino.

определено в крехката си възраст съм била мистик :mrgreen:

Пон Сеп 14, 2009 8:24 pm Профил Галерия на потребителя
Princess
Princess
Аватар

....

Пон Сеп 21, 2009 9:54 am Профил Галерия на потребителя
Princess
Princess
Аватар