Последно посещение: Сря Юни 28, 2017 5:48 am Галерия Галерия   Дата и час: Сря Юни 28, 2017 5:48 am

[ 1074 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 108  Следваща
ФРЪЦкалник 
Автор Съобщение
Sorceress
Sorceress
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: ФРЪЦкалник
Costa d’Oro, Olitalia, Borges, Minerva, Rodon, San Lazaro, Monini, Del Alma, Latzimas - някои марки зехтини.
Купувам San Lazaro, но... имам приятелка, която живее в Гърция и ми праща няколко пъти в годината колетчета, в които задължително има зехтин и узо, така че почти не ми се налага да купувам.

Лин, изобщо не вони, не знам какво си опитвала, но хубавия зехтин не вони, зеленее леко и се долавя уханието му на маслина. Не обичаш ли маслини?!

Ракли, не знам по магазините да има боя или къна, в която да няма химикали сега. Преди години продаваха една турска къна, но тъй като няма къна, която да успее да покрие косата ми, от близо десет години използвам само боя и то българска.

Пон Мар 09, 2009 3:03 pm Профил Галерия на потребителя
Confessor
Confessor
Аватар

права си. не обичам маслини :mrgreen:
ще си остана с бадемовото масло.

такааа, фръцки, бабина рецепта за нокти чакам! ше дращя! :mrgreen:

Пон Мар 09, 2009 3:12 pm Профил
Аватар

Нелката ви е казала за зехтина и аз го ползвам почти всяко лято,
обаче съвета ми е не го мажете на лицето си,

поне при мен беше трагично,цялата станах на петна.

наистина може да са единични тези случаи,

така че ако стане така и при вас,няма страшно до ден два

се махат ;)

Пон Мар 09, 2009 4:44 pm Профил
Аватар

:sweet: :satisfied: :satisfied: :satisfied:

Пон Мар 09, 2009 4:55 pm Профил Галерия на потребителя

стой и слушай, Хам, все ще научиш нещо полезно! аз обаче твърдо вярвам, че тук сме професионални фръцли и затова няма да прибягвам до посещение на фризьорката си. дори се чудя дали имам право да слагам подобно притежателно местоимение, защото я посещавам има-няма веднъж годишно, при особени случаи - два пъти. последният път се постригах сама, така че...не ми се вярва, че бъде особено приятно изненадана, ако й се поява за консултация.
смятам да ползвам фръцливите съвети и собствения си дедуктивен начин на разсъждения и така.

за зехтина някой казал, че човек ще живее сто години, ако яде мед и маже тялото си със зехтин. смятам, че сто години са ок, като се има предвид, че народът масово започна да измира в много по-ранна възраст.

клеопатра се къпела в мляко, нефертити - в зехтин. и аз сега съм раздвоена. но като се замисля пък що за красавици са били и двете по тогавашните стандарти на географските им ширини. това, че елизабет тейлър изигра клеопатра, съвсем не прави египтенката сходна с нашата раса. айде, да не намесвам антоний, че кой знае какво може да наредя-

смятам да изпрабвям това обаче :

Гланц за косата: 1 пресен жълтък се смесва с малко лимонов сок, след което на капки се прибавя зехтин. Тази маска е подходяща за суха коса.

да видим кога...

Сря Мар 11, 2009 2:12 pm Профил Галерия на потребителя
Princess
Princess
Аватар

Линче, пробвай за тяло - бебешко олио. Има прекрасен аромат. Нанася се на мокра, топла кожа и после се бършеш с хавлията, без да го плакнеш. Кажата е мека и нежна като сатен. Благодарение на олиото нямам нито една стрия по тялото, въпреки двете бременности.

И за тен- излагай се на истинско слънце и яж моркови и кайсии.Бета-каротинът влияе на образуването на меланин, който е свързан със златистия тен.

Аз не ходя на солариум. Нямам нерви да вися като чушка.Но в края на май започвам да ходя на плаж, мажа се с мляко-фактор 25 първите дни, после с 15 и ставам карамелено-златиста. Не горя. Слънцето ме обича. От 9 до 11 часа, и след това след 16 часа. Но честно казано предпочитам само сутрешния плаж. После си мързелувам на хладно в хотела.

Правя следната маска за коса: лъжичка коняк, цяло яйце, лъжица зехтин и лъжица мед. Нанасям на суха коса. Увивам с гореща мокра кърпа, след това хавлиена кърпа и седиш колкото здрави нерви имаш. След това измиващ с мек шампоан и блестиш . Даже им вадиш очите на някои.

Сря Мар 11, 2009 4:22 pm Профил Галерия на потребителя

Алба, смятам да я пробвам тази маска за коса. вероятно другата седмица обаче, тъй като в момента първо е спряна водата, второ съм болна и трето - нямам коняк впрочем има някакъв вехт от не знам колко години, и ако няма срок на годност, бих могла да използвам него.

сега обаче ще си поръчам къна от Египет. даже на мига ще завъртя един телефон, а тук междувременно оставам тази кратка статия, да има какво да съобразявате за идеалните половинки.

Синьо - актуалният цвят за пролет/лято 2009

Синьото
присъства в достатъчно модни колекции за мъже, за да се очертае като един от цветовете на пролет/лято 2009. То е в различни нюанси, някои дизайнери го ползват за дрехи, други за аксесоари, а трети – и за обувки.
Tom Ford
е използвал доста цветове за колекцията си, включително и синьо. Синьото на това сако (вляво)е доста интересен нюанс и определено привлича вниманието.
Колекцията на Perry Ellis Signature
(долу) предлага светлосиньо в съчетание с бяло и бежово – доста приятна цветова комбинация за пролетта и лятото.

Dolce&Gabbana
пък са включили сини обувки в колекцията си. При това велурени. Тъмносиният нюанс и качествената изработка правят това предложение доста стилно.

В колекцията на Bottega Veneta
синьото също е тъмно, само че е използвано не само за дрехи, но и за аксесоари. При първата комбинация синята риза освежава тъмния костюм, а при вторите две вратовръзката и чантата са интересни цветови акценти.

Пет Мар 13, 2009 2:33 pm Профил Галерия на потребителя
Princess
Princess
Аватар

Синьо, почти като в песен на Елвис. Имам слабост към този цвят и към мъжете със сини очи. А комбинацията е направо убийствена.

Пет Мар 13, 2009 3:01 pm Профил Галерия на потребителя

добре. значи съм сигурна, че поне ти ще се възползваш. :D
сега като се замисля доста от мъжете в семейството ми са или бяха със сини очи. интересното е, че никой от тях не беше рус. всички бяха кестеняви. кестеново кестеняви. и синеоки. то и жените май. майка ми. че и баба ми.

само аз се оказах издънката на комбинацията сини очи - кестенова кестенява коса.

обаче сега това вече не е важно.

поръчах си един килограм къна от египет.

само дето нямам идея колко ще струва.

Пет Мар 13, 2009 3:05 pm Профил Галерия на потребителя

Брей, аз съм се облякъл много мондерно :)

Пет Мар 13, 2009 3:16 pm Профил WWW
 [ 1074 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 108  Следваща