Последно посещение: Вто Юни 27, 2017 10:54 am Галерия Галерия   Дата и час: Вто Юни 27, 2017 10:54 am

[ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Crazy files - part 1 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Crazy files - part 1
Не вдигай ръка! Недей! Само милостта ще ти помогне да ни изкупиш.
Единствено милостта ще запази човешкото в нас.
Замълчи. Контролът в очите бавно закрива всичко, което е било. Замълчи.
Прекарал безкрайна нощ, заключен в тъмното мазе, ще изпиташ ли удоволствие от това да скриеш ключа на друг? Ще изпише ли блажена усмивка на лицето ти мисълта, че друг споделя ужаса от дългия мрак, в който ръцете търсят изход от лепкавия мухъл? Замълчи. Процеждащата се светлина през пролуките придава други форми на нощните кошмари.
Ако вдигнеш ръка в сляпо изстъпление и замахнеш със свистящ камшик по някой друг, ще постигнеш ли блажената забрава за белезите по собственото си тяло? Аз не присъствам. Аз съм в кутия. Но дори и в кутия мога да отплувам по течението на сладостно море. Дори и в кутия.
Ако изплашиш някого до смърт, ако изплашиш някого без капка милост, ще се събудиш ли без чувството за лепкавия ужас от съня си? Нима живеещият в страх е верен повече от този, който изживява любовта? Не страхът - Не страхът. Единствено любовта може да постави непреодолима ограда. Любовта, а не страха. Не страхът.
Внезапно твърдение за теб. Внезапно като дъжда, който току-що заваля. Как вали само! Като че ли никога не е валяло. Небето цялото е страх. И ярост.
Ако властваш над някой без капчица съвест, ще забравиш ли дългото лазене преди да изпълзиш от нечия безумна власт? Ще преглътнеш ли мига на блажената победа над върха, където е толкова самотно, че с почуда ще установиш как няма никой, над когото да властваш?
Богомилите предават, че само сърцето има власт над сърцето.
„Сърце, пази се от своя прелъстител!”

Преживявал ли си някога нечие превръщане в статуя?
Кой може да ме предпази от превръщането ти в популярен герой или враг?
Кой би преживял това поражение?
Колко дълго?

Нед Юли 12, 2009 6:23 pm Профил Галерия на потребителя

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Crazy files - part 1
Глухо отекват удари. Блъскане вече вечност се впива във мислите ми. Поглеждам уморено наоколо. Виждам го как бие безцелно. Търси си изход. Опитва да литне. Усмихвам се. Гневен е шумът, който създава. Хаос са мислите. Няма за какво да се спре. Търси извечните стойности. А те се изплъзват. Търси ги в другите. Лъже, че ги открива. И създава шум. Толкова е неустойчив. Като проклятия сипи истини, които никой не ползва. Небесните истини така далечни оттук. Шумен е. Дразни понякога хората.
Жената с изискан език изпищява:Дявол е същи. Неземно красив. Това е греховно.
А мъжът, който още мирише на пурата, която въртя във ръцете си преди десет години изрича:Ангел е. Учи се да върви. Млад е още и му е трудно. Лесно не можеш да забравиш, че някога си имал криле.
Не отвърщам на никого.
Той ме поглежда и тихо ми казва:Имам нужда от помощ.
Помощ ли каза? Милост ли търсиш, мъничък? Или съчувствие? Блъскаш без цел. Кой ви е крив, че излъгахте хората? Пухкави бебета с дебели крачета? Не искаш да ходиш? Та кой ли те пита? Вдигай врявя до Бог. Дано да не спи. А ние си имаме грижи.
Родът ви е мамещ. Не пухкаво бебе, помня един от твоите братя, суров като лед. Дойде с походка човешка. Не бях го повикала. Огледало донесе и го сложи пред мен. Не исках да гледам. Не исках да знам. Молех го, мъничък. Блъскай сега. Хората винаги ходят. Дори с наранени крака. Гърчех се. Виках. Не исках да зная какво ще е това. От очите на жената, която видях капеха кървави сълзи. Ангел си беше. Огледалото счупих.
Но кръвта още попива в прахта.
Научи се да ходиш. И не викай така. Не ни намесвай в своите ангелски небесни дела. Когато привикнеш към въздуха тук, ще ти сипя една.
Спри само да викаш. Ненавиждам шума.

Чет Юли 30, 2009 6:33 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6