Последно посещение: Нед Юни 25, 2017 3:53 pm Галерия Галерия   Дата и час: Нед Юни 25, 2017 3:53 pm

[ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Тази книга ми хареса! 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Тази книга ми хареса!

....."Според разбирането на Ана Мистър Бог никога не ходеше след хората да ги ръчка, че чак да им додее или да ги сплаши. Мистър Бог искаше само да те накара да се смееш- да се смееш на собствените си грешки. Ако успееш, наистина научаваш нещо и наистина не се забъркваш с неща, които не са ти по силите."

Ана и Черния рицар..... голяма е тая книжка, въпреки малкият си формат! :)))

Книгата е страхотна и забавна. Едновременно се смееш, но и оставаш сериозно размислен за очеизваднита, простички неща, които ние винаги така усложняваме, че едва успяваме да различим.
Отдавна не бях чела нещо толкова свежо и едновременно с това супер простичко написано.
Чак не мога да повярвам, че едва сега откривам книгата и автора им.
Силно и горещо препоръчвам!

Сря Мар 13, 2013 7:23 am Профил Галерия на потребителя WWW

съвсем откровено винаги хвърлям поглед тук и гледам да прочета предпочитаната книга. така че ще взема да открия и историите на Ана. :D

за себе си откривам това в момента:

Четирите споразумения

от

Дон Мигел Руис

В "Четирите споразумения" дон Мигел Руис разкрива източника на убежденията, които ни ограничават, отнемат ни радостта и пораждат ненужно страдание. Плод на древната толтекска мъдрост, "Четирите споразумения" предлагат могъщ кодекс на поведение, способен много бързо да преобрази живота ни и да ни донесе ново усещане за свобода, истинско щастие и любов.

ето какво открих сбито в нета, докато търсих снимка на самата книга:

Дон Мигел Руис е автор на бестселърите „Четирите споразумения" и „Овладяване на любовта".
Роден е в семейство на лечители и е отгледан в провинциално Мексико от майка куранзела (лечителка) и дядо нагуал (шаман). Близките очаквали от него да прегърне многовековното наследство на толтеките и да продължи езотеричната традиция. Вместо това Дон Мигел решил да стане хирург.
Късно една вечер Дон Мигел карал кола, блъснал се в дърво и по-късно си спомнял, че не е бил във физическото си тяло, докато спасявал двамата си приятели. Заел се със самоизследване. Посветил се на yсъвършенстването на древната мъдрост на толтеките. Учил се от майка си. Чиракувал при могъщ шаман в мексиканската пустиня. Дядо му, вече покойник, продължава да го учи в сънищата му.
Преди хиляди години толтеките били известни като жени и мъже на познанието.
Антрополозите говорят за тях като за нация или раса, но всъщност били общност от учени и творци, изучаващи и съхраняващи познанието и духовните практики на древните.
Събирали се като учители и ученици в Теотихуакан – древният град на пирамидите край Мексико Сити, известен като мястото, където човек става Бог.
Какво значи да бъдеш Бог, човек научавал, когато тръгне по пътя на личната свобода.
Толтекското познание произлиза от универсалния източник на истината, както всички останали езотерични традиции.
Въпреки че не е религия, то почита всички духовни учители, проповядвали на Земята.
Макар и духовно по същността си, то е начин на живот, който се отличава с бързо и трайно постигане на щастие и любов.
Познанието на толтеките е средство за постигане на лична свобода, което се основава на исконното право на човека: правото на личен избор, правото на свободна воля. Мъдростта на толтеките се основава на Четири споразумения (договори), които човек сключва със себе си:

1. БЪДИ БЕЗГРЕШЕН В СЛОВОТО СИ

Говори честно. Казвай само това, което мислиш.
Не използвай словото, за да се самоохулваш или за да охулваш другите. Насочи силата на словото към истината и любовта.
Ако проумееш, че словото има силата да твори, че това, което казваш, подготвя твоето бъдеще и бъдещето на другите, ти ще станеш по-отговорен и към себе си, и към света.
Словото има силата на магия: бяла или черна – зависи единствено от теб. Дай на словото си любов и помни, че каквото изпратиш, това ще получиш.

2. НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО

Хората не правят нищо заради теб. Ти не си център на тяхната Вселена. Ти си център единствено на собствения си живот.
Това, което хората казват или правят, е проекция на собствената им реалност.
Когато не приемаш нищо лично, когато проумееш, че животът на другите е резултат от техния избор, тогава ти имаш имунитет срещу мнението и действията на другите и няма да станеш жертва на ненужно страдание.

3. НЕ ПРАВИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ

Намери смелост да задаваш въпроси и да изразяваш желанията си. Никой освен теб не знае твоите мисли, затова – изразявай ги максимално точно, за да избегнеш недоразуменията.
Ти не знаеш мислите на другите, затова не прави предположения, а задавай въпроси, за да избегнеш недоразуменията.
Общувай с другите възможно най-ясно, за да избегнеш недоразумения, тъга и нещастия.

4. ВИНАГИ ПРАВИ НАЙ-ДОБРОТО, НА КОЕТО СИ СПОСОБЕН

Най-доброто, на което си способен, е променлива величина.
При всички обстоятелства давай най-доброто от себе си и няма да се самоосъждаш, самобичуваш и самосъжаляваш, защото съвестта ти ще е чиста.
За да проумееш същността на Четирите споразумения, трябва да преминеш през познанието за Опитомяването и Самоопитомяването, за Одобрението и Справедливостта, за Личния ад на Самоотхвърлянето. И тогава ще разбереш, че Изходът е в Четирите споразумения.

Сря Мар 13, 2013 9:01 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Прекрасен роман... Една от онези незабравими истории, които пазим в съзнанието си години наред. В този невероятен роман са вплетени големите теми на литературлата и живота: любовта, честта, вината, страхът от изкуплението... Толкова поразителен е, че дълго време всичко, прочетено след него, ми се струваше слабо. Исабел Алиенде

Пет Юли 12, 2013 1:55 pm Профил
Аватар

"Всеки на този свят се ражда, за да бъде щастлив. Всеки, роден на този свят, иска да бъде щастлив. Докато някой в един миг не сложи край на мечтите му, преследвайки непонятни за обикновения човек политически цели.
Героите на Камила Шамзи са белязани от историческите събития на 20 век. ......
Три поколения минават през тъмните кътчета на историята, преследвайки мечтата си да живеят в свят без войни. Но войните белязват съдбите им и подлагат на изпитание приятелството, любовта, доверието, националната и религиозната им принадлежност, човещината им..."

Сря Юли 24, 2013 5:50 pm Профил
Аватар

Стиг Ларшон
Милениум- трилогия
1. Мъжете, които мразеха жените
2. Момичето, което си играеше с огъня
3. Взривената въздушна кула

Знаех си, че " ...има нещо гнило в Дания... " :) чел съм го по разбираеми причини.
Но това бледнее пред действителността в Швеция в наши дни.
Невероятен завладяващ сюжет.
Отдавна не ми бе попадало интересно четиво, а дори и да има преекспонирани неща това още задълбочи погледа ми върху душевността на северните народи.
Мисля, че ще ви е интересна.
Тиражите са били огромни- над 62 милиона продадени книги през 2010г. ! :o

Чет Юли 25, 2013 11:16 am Профил

"Ангели в косите ми" е автобиографичен роман на една съвременна ирландка - мистик.
Като дете, хората са приемали Лорна като бавноразвиваща се, защото не проявявала особен интерес към света около нея, а вместо това лорна виждала ангели и духове.
Когато Лорна разказва историята на живота си, читателят се среща със същества от духовния свят, които населяват и нашия - предимно ангели със спираща дъха красота, пророк Илия и един Архангел, а също така и с духовете на починали хора.
Дори и да не вярвате в ангели, ще станете непосредствени свидетели на един труден за Ирландия период, както и ще навлезете в бита и отношенията на ирландците. Ще проследите отрязък от най-новата история на Инрландия през очите на необикновен човек.
Книгата е вълнуващо пътешествие в света на приказна реалност, съдържаща дълбоки емоционални и духовни проникновения...

Чет Авг 22, 2013 5:24 pm Профил Галерия на потребителя

и аз подобно на един учен, който открил радиото в мазето си, преоткрих -
„Чудното пътуване на Нилс Холгерсон през Швеция“ :)
вземам я със себе си, за да открия довечера дали все още може да ме заплени като преди много, много години

Съб Ное 02, 2013 12:23 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

8-)

Пет Ное 22, 2013 6:59 pm Профил

ейййййййййййй :lol:

Пон Ное 25, 2013 5:14 pm Профил Галерия на потребителя

Преди време срещнах въпроса: "Колко посоки има в света?"
Бях сигурна, че всеки знае отговора. Нали живеем в триизмерен свят - те са 6: изток, запад, север, юг, нагоре и надолу. Оказа се, че верният отговор е 7.
И че има още една, седма посока, и тя се нарича Навътре.

Чет Дек 12, 2013 6:43 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща