Последно посещение: Чет Апр 26, 2018 12:21 am Галерия Галерия   Дата и час: Чет Апр 26, 2018 12:21 am

[ 490 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Следваща
ДНЕШник 
Автор Съобщение
Sorceress
Sorceress
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: ДНЕШник
и тъй като съм напълно съгласна с думите на Принсес, ще и сложа още едно рамо :) и то е на Конфуций : Най-важен е пътят към целта, не самата цел!

и съм съгласна с думите на бащата на едно от битите деца: Простете ни деца! Ние трябваше да сме там, не вие!
доколкото четох полицаите също готвят пореден свой протест и някои от тях са осъзнали, че също са употребени при създалата се ситуация и, че част от хората са настроени срещу тях.

Пет Яну 16, 2009 1:42 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

За дреш-ника - нареждам се до скандиращите. Дреш-ник, Дреш-ник и т.н.

ЗА протеста.И аз много мислих за този протест. Не участвах, а мислих и вчерашния разговор в чата много ме размисли. Имам усещането, че това е най-тъжният протест, който сме имали. Някакви хора на някакво място с някакви искания. Всъщност за мен искането е едно - управляващите вън! Не чух обаче някой да го заяви ясно и конкретно. Обикалят около него с искания на пари, субсидии, пари, субсидии. Гледам новините - деца и старци. И полицаи, много полицаи...Не знам, тъжно е. Друг път от протести ми става приповдигнато еуфорично, изпълвам се с вяра.А сега ми е тъжно...

Пет Яну 16, 2009 3:01 pm Профил

Левашко усещане, нали? леко пусто. Спомням си като пометоха вратите на еон във варна преди година, ми идваше да се разплача от вълнение, че народът е показал непримиримост не само на думи. Давам се сметка колко е важно да направи истинска крачка в някаква посока. Мислех си, че това чувство на пустото обзема само мен докато наблюдавам този протест, защото съм болнава напоследък, но явно не е така.
Сега като се замислям обаче ми идва следната идея. Може би основния пласт на народа ни липсва там не защото са са доволни. Защото не може мерило да е просто това дали свързваш двата края. Става въпрос за гражданска позиция, за непримирост към непочтеността на тези, на които е гласувано доверие. Може би просто на средния човек му липса идеята за вариант, защото когато сваляш някого, трябва да имаш идея кого искаш, за да имаш мотив. В този смисъл изглежда сме изгубили надежда и вяра. Не разполагаме с вариант. Сигурно затова е толкова пуст този протест.

Пет Яну 16, 2009 3:13 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ракли и аз така, като теб...точно. Разсъждавам си, мисля си - защо е така, какво не е,както трябва.НАли цял месец се подготвя този протест, нали уж човешкото недоволство е стигнало своя пик...а всъщност хората ги няма.Една шепа гаменчета, една шепа ултраси и една шепа останали граждани - това е. Къде е онази масовост? Дори се запитах - дали ако протестът не беше възникнал спонтанно-за ден-два примерно, дали токава нямаше да е по-плътен, по-жив?

Пет Яну 16, 2009 3:30 pm Профил
Фурия
Аватар

Ммм да-идеята липсва.Онази за послето.Липсва чистота в чувствата и мислите.
А реакцията на голямата беше толкова.......

"Леле мамо,в каква смешна държава живееме."

Пет Яну 16, 2009 8:28 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

ох, днес не съм в час... за протестите...,

аз така разбрах от блога на Боян:

Целта на този и всички протести от сега нататък ще е да ги научим, че има някой пред парламента - че не са сами в държавата. На всички тези отвън им е писнало и ги е грижа. Някои за децата, някои за природата, други за бизнеса, а трети за правата ни. Никой не иска смяна на този с онзи депутат, а обществен натиск върху който-и-да е-там дето гласува вместо нас.

Затова няма единни искания - защото медиите и управляващите искат нещо конкретно - “оставка”, “преговори”, “пари” или “власт”. Това бяха исканията досега на протестите. Ние нямаме такива искания. Ние искаме някой да си върши работата (много) по-добре. Затова този протест днес е, а и следващите ще бъдат “граждански протести” в най-пълния смисъл на думата - защото на площада нямаше тълпа от хора, а група граждани - всеки със своите искания (плюс някой и друг скинар).

Подчертаното си е в блога, а аз ще подчертая, че искаме някой да си върши работата (много) по-добре.
Май обаче... не успяха подчертано да го заявят
и пак ще ги употребят :(
...

искам да кажа нещо и в тази връзка ;)

Ераклия написа:

искам да заявя позиция, че подкрепям исканията на цуплето!

искам тема дрешник.

искам да изуча до съвършенство всички женски хитрини и фъртъци.

където да клюкарим, да си споделяме зловещи тайни, да си даваме съвети на въпроса - как да реагирам, когато ТОЙ ме нарече гъска. :satisfied: примерно.

като кръстница :)
Точно от дрешник ми дойде идеята - с молбата на Ракли в "добрутрото" за гардеробна и козметично-фризьорска помощ, така че Ракли - подкръстница си :)

не че в дрешника бих могла да имам по-меродавно мнение, де..

Съб Яну 17, 2009 12:21 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

мисля си... /докато си пия кафето и чета тук какво сте писали/ -
добре ли щяхте да се чувствате, ако изобщо нямаше протести?

не ми се говори много по темата, но мисля, че

ненормалната ситуация ражда ненормални протести.

ненормален протест - не можеш да го предвидиш как ще протече, как ще изглежда, до какво ще доведе и какво ще постигне...

ненормално е всичко, що искате протестите да са нормални.

от друга страна, тук всички сме грамотни хора и прекрасно знаем, че човечеството не е измислило нищо по-добро от демокрацията, нищо по-добро от партиите и нищо по-добро от митингите и стачките.

та нещата си следват историческата си зависимост и само леко се различават според времето...

верно е, че няма политическа идея и много назад се връщаме по този начин - във времето на чупене на средствата за производство.

да седим пред парламента за да покажем, че ги контролираме? хм...

много им пука.

да трошим витрини? ще си го отнесем ние.

да се бием с полицията? обаче и те са недоволни, защо да се бием...

и ни става тъжно. като на Бени.

обаче аз си мисля, че вече много хора нямат време да се отдават на тъга, защото просто им е студено, сметките ги притискат, работата им виси на косъм...

и те просто ще озвереят.

тепърва.

Съб Яну 17, 2009 8:04 am Профил
Confessor
Confessor
Аватар

http://www.forumat-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=57:2008-12-28-06-54-42&catid=47:2008-12-23-17-31-59&Itemid=67

това е съвсем несериозното ми мнение, писано на по бира с приятели.
за моя изненада един недоброжелателен админ ( :lol: ) съвсем сериозно публикува темата в този сайт, украсена със снимки.

мисля, че докато могат, младите не трябва да се ръководят от патриотични чувства. можеш да обичаш страната си и без да си в нея.

защото, струва ми се, именно като си в нея, не ти идва отръки да я обичаш, що ли :roll:

тъ! напусни страната, за да я обикнеш! :mrgreen:

Съб Яну 17, 2009 10:56 pm Профил
Фурия
Аватар

Ако имах пола щях да ти поднеса реверанс. :hihi:

Съб Яну 17, 2009 11:11 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Кой тоз мръсник бе?