Последно посещение: Чет Окт 19, 2017 6:26 pm Галерия Галерия   Дата и час: Чет Окт 19, 2017 6:26 pm

[ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Вот на недоверие 

Успешен ли ще е готвеният вот на недоверие за опозицията?
Анкетата свършва на Сря Фев 18, 2009 1:40 pm
Да! 0%  0%  [ 0 ]
Не! 43%  43%  [ 3 ]
Незнам. 0%  0%  [ 0 ]
Бе къв вот? 57%  57%  [ 4 ]
Общо гласове : 7

Вот на недоверие 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Вот на недоверие
:date:

Вто Фев 10, 2009 1:40 pm Профил WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Мнение Re: Вот на недоверие
:roll: че то не остана време за вотове
къв вот, наистина?

Вто Фев 10, 2009 1:43 pm Профил Галерия на потребителя

много ми е странно подобно мероприятие в един такъв никакъв момент.
не зная дали има някакъв регламен, който да ограничава подобен вот преди изтичане на мандат на дадено правителство. но ако няма и се проведе ще е някакъв кьорфишек.

твърде вероятно е да не успее поради едни причини, а именно те да бъдат изтълкувани като съвсем различни и по този начин самият вот да изиграя меча услуга на опозицията.

таки си мисля.

Вто Фев 10, 2009 3:06 pm Профил Галерия на потребителя

То у нас има ли опозиция?
Според мен всички са от дола с дренките.

Вто Фев 10, 2009 3:45 pm Профил
Аватар

Вотът на недоверие към правителството е механизъм, с който парламентът като законодателна власт да успее да въздейства върху правителството като изпълнителна и по този начин да осъществи контрол от името на народа. Кога би следвало да се предизвика такъв вот и от кого? Когато действията на правителството не срещат подкрепа от страна на народа е логичният отговор. Тогава народните представители, а не филанкишията са длъжни да дръпнат ушите на тоя дето не изпълнява народната воля. Народните представители са основно опозиционно и проправителствено настроени. Инициативата би следвало да дойде от опозиционните. До тук нещата изглеждат наред. Защо няма да мине вота? Защото простата математика изключва минаването му. Простата математика - да, но парламентарният правилник - не, защото в него пише, че народният представител гласува по съвест, а не по партийна поръка. На база на общия медиен тон, критичните доклади от ЕС, протестите на тези и онези, кризата, престъпността, корупцията и т.н. би следвало вотът да мине, да, ама няма да стане. Защо? Защото не избираме пряко депутатите, а минаваме през предложените от партийните лидери кандидатски листи. Гласуваме за партии, а не за личности. Сега темата за мажоритарния и пропорционалния вот е много обширна, има доводи и за двата вида вот, които са основателни и логични. Според мен проблемът е в баланса между тях. Това е настройка, която парламентът е длъжен да направи за да функционира демокрацията у нас по-добре утре отколкото днес. Вместо това обаче парламентът прави други неща, да не казвам какви.
Конкретно, защо вотът е сега. Няма причина, която да е неоспорима и това ме кара да предположа, че енергията на обществото обуславяща правилното искане вот на недоверие ще се вкара в някаква тясна рамка. Тясна е, защото няма какво да консолидира недоволството и да го превърне от ръмжене в рев. Предвид наближаването на следващите парламентарни, а и избори за евродепутати то няма как да игнорирам този факт. Значи нещата долу-горе опират до преброяване преди стартовия сигнал. Колко сме, колко можем да бъдем какво можем да постигнем, и освен това да дадем нещо повече от декларация за бъдещо намерение, а конкретно действие в конкретна посока - гласуване по време на вот на недоверие. За всеки депутат по отделно, явно. Каквато и да е обосновката на вота, той е циничен в този момент, защото не се прави заради обществото. Най-ниското ниво, до което мога да стигна в момента е предизвикателството към НДСВ. Как ще гласува като парламентарна група и как ще гласува всеки един от групата. Ако това наистина е смисъла на вота, то тогава отговорът в анкетата е ясен "къв вот"!

Сря Фев 11, 2009 11:53 am Профил WWW
Princess
Princess
Аватар

Съгласна съм с теб.

Сря Фев 11, 2009 12:34 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Докладът на Еврокомисията е благосклонен към работата свършена от правителството. Това допълнително обезсмисля искания от опозицията вот на недоверие точно в този момент. :hihi:

Чет Фев 12, 2009 3:28 pm Профил WWW
Аватар

Призовавам за вот на недоверие към дядовците с червени дрешки и шапки.
Първо, са ми много политически оцветени и второ лъжат съвсем политически за подаръците под елхата.
Второ - съвсем в духа на червеното поднасят повече обещания и раздухват очаквания в пъти по-големи от получените реално под елхата.
И трето - ботушите му не са червени, както се пее в песента, но са предимно кални и тежки.

Нед Дек 25, 2011 1:19 pm Профил Галерия на потребителя WWW

аз бих казала, че от години съм претворила тези призиви в дела.
последният такъв лично го разжалвах и изгорих маската му в печката.

подозирам обаче, че това е процес, който е свързан с естественото ни израстване и колкото и да се умилявам, гледайки рекламните филми, с които ни заливат всяка година по това време, оставам безчувствена при вида на поредните празни обещания.

което в известен смисъл ме натажава, защото обичах илюзиите си. но това сега се полага на други деца, на които тепърва ще им се наложи да понесат тежкия товар на чувала по празниците.

за да държат известни години други в заблуждение.

и все пак не зная дали бих искала да започна отначало.

Сря Дек 28, 2011 3:29 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ераклия написа:

и все пак не зная дали бих искала да започна отначало.

Винаги съм готова да започна отначало.
Вече го приемам за проклятие.

Сря Дек 28, 2011 7:15 pm Профил
 [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща