Последно посещение: Сря Дек 13, 2017 5:29 am Галерия Галерия   Дата и час: Сря Дек 13, 2017 5:29 am

[ 490 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Следваща
ДНЕШник 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение ДНЕШник
Честно казано, мисля си че това направо би трябвало да си е раздел (кътче) от всекидневната ни, където да си обсъждаме, споделяме, спорим, коментираме и клатим съчуствено или въодушевено главите си заедно пред любимите ни питиета.

Ето, днес в чатЪ с едни любими дами ни се прииска да си пообсъждаме протестите пред парламента. С други пък направо сформирахме щаб за организиране на Зарезански ПроФест и знаме везахме, стратегия и тактика отработихме - все важности, които някак ни вълнуват.

Дрийми в момент на революционен плам роди името ДНЕШник и с това я обявяваме за кръстница, орисница и покровителка на темата, в която аз лично възнамервам да похулиганствам, когато ми е дневно и тематично.

А вие?

Чет Яну 15, 2009 8:01 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Мнение Re: ДНЕШник
нема ко да бие 69!

всеки ден ще е така до победата

кой не лиже е червен!

Чет Яну 15, 2009 10:18 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

:lol: sladko_kote_f, това по плакатите ли прочете?

Нали искахте да пишете, бре?
С желание станах кръстница, а що сте ме сторили и орисница и покровителка на темата?
и никой не писал за протестите :(

За съжаление много рядко гледам новини, загубила съм доверие и се измъчвам да открия новина сред цялата криминална хроника, която ни поднасят, че и да преценя да й повярвам ли...

Та аз... ТВ не съм гледала, но пък се зарадвах като чух, че има протести!
най-после!
знам, знам, знам, прочетох и противоречиви и нелицеприятни мнения,
но кажете ми какъв е начинът да се заяви, че не сме съгласни с нещо?
...

и днес протестирах виртуално
и в момента 2787 протестират.

Да, каквито и статии и коментари да има, аз се радвам на "оценката" в блога на Иво Инджев, че:
Като основен недостатък на протеста почти единодушно се сочи липсата на организация, лидери и ясни искания. Позволявам си да опонирам, че точно в този „вакуум” на лидерство и организираност пролича събуждането на гражданското общество.
Това беше първият истински граждански протест от много години насам.

А когато попаднах на блога на Боян (е, не попадам там за първи път) се сетих, че го познавате от един друг форум и затова дотичах да ви подсетя, май малко късно беше за подсещане, ама ...

Пет Яну 16, 2009 1:11 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Именно защото никой всъщност нищо не е писал.
Лозунги.
Напред другари, а аз след вас.
Като домашно за лятната ваканция.
Е да, ама аз съм лош ученик.
Винаги съм бил.
Може би щото все не попадам на учители.
И колкото и да ми е тънък замисъла... всъщност е прозрачен.
Когато искаш сериозна тема, трябва да подходиш достатъчно сериозно, като вложиш част от себе си.
Иначе я обезличаваш и принизяваш, по същия начин както вулгаризмите ебават майката на любовтЪ.
Не е нужно да пишеш хубаво, да си бога на словото или революцията.
Да си лидер. Индивидуалист, начетен интелектуалец.
Когато на едно дете му счупиш влакчето, то има позиция. Реве или става и тропва с крак. Защитава се. Защото това е важно за него.
Това е позиция.
За протеста... прекалено много неща не са ми ясни. Прекалено далеч от мен е цялата ситуация, за да си позволя да натрапвам мнение. Това, което ме впечатли при вчерашният сблъсък, бе мярнато само за няколко секунди по едни новини. Младо момиче, с благ тон, се опитваше да обясни на развилнял се старец, налитащ на бой, че това е мирен протест, че не трябва така. А през това време същият този старец, абсолютно глух за думите и, се запъти заканително към един също толкова стар човек, държащ в ръка българското флагче. Контраст ли беше, 12-13 годишните хлапетии хвърлящи се на бой към ух толкоз страшните жандарми? Проблем с поколенията няма. Никога не е имало. А тълпата... на нея винаги и е бил нужен лидер, защото стадото останало без водач става жертва. И колкото и де се реве и гърми от всевъзможни места, че ние сме индивидуалисти, лидери, силни характери... всъщност сме тълпа говеда, както всеки друг народ. Скопени и безплодни, за толкова години успяхме да родим само изроденото и безформеното чучело, наречено абсолютно неправилно - лидер. И да загубим вярата си. Вярата, че може да създадем и друго, далеч по-нормално. И да сме имали тази възможност, тя е била пропиляна. Постинора в аптеките струва само 11лв.

"We need to be the change we wish to see in the world."

Пет Яну 16, 2009 5:50 am Профил Галерия на потребителя

Имам странното усещане, че съм пропуснала нещо от предисторията на събитията тези дни. Което всъщност е доста вереоятно като имам предвид, че съм взряла погледа си в личния си пъп. С врмето обаче политическите събития започнаха да ми се изплъзват. Започнах да отдавам все по-голям превес на социалните такива и смятам, че именно те са тези, които определят посоката на всички останали. В този смисъл мисля, че наистина имаме база и основание за протест. Но не успях да разбера има ли някаква конкретика в този точно. Нека да ми я каже някой. Защото изразяването на недоволство, заявяването на позицията „не може повече така” – ок, абсолютно съм съгласна. Съгласна съм с участието на всеки гражданин, който настоява за по-уреден, по-смислен, по-стойностен живот.
Гледах малко кадри нецензурирани от протеста. Случайно попаднах. Спрях и се загледах. Огромна група от младежи напълнили безкрайно пространство на полупарк и отсреща група полицаи. Странно усещане ме полази. Не се случваше нищо. Ок, това е смисъла на мирния протест, на заявката. Към полицаите валяха снежни топки, сопи, камъни. Те търпеливо се прикриваха и си седяха. Доста скучновато прекарване на времето. Имах усещането, че са група мечоци, по които се стрелката няккви дребни животни. Но тези дребвите ставаха все по-агресивни и настъпателни. Не знам платени ли, неплатени ли, но това, което виждах е, че се дразнят от бездействието на тези отсреща и липсата на внимание. Който и да е от нас, бе все в някакъв момент ще каже, аз що не ти изиграя една сопа и да престанеш. Не стана това. По едно време петима-шестима полаци си казаха нещо и и изведнъж хукнаха към групите насреща с вик като един. Виждала съм същото в народните танци , как момците плашат момите с викове – а, сега ща хвана. В същия този миг цялата демонстрираща маса се обърна и побягна обратно. Стана ми забавно. Петима мъже на годините на башите им хукнаха към тях и всички десетки пораснали на размер деца се изнесоха. Деца! Така и не се стигна до нищо сериозно в периода, в който гледах. Хванаха едно голямо пухкаво момче-мъж и то имаше такова уплашено изражение, че ми дожаля. Мисля, че има някаква друга страна. Децата. Защо става това с тях. Защо не могат да пораснат истинки. Всъщност това ще се опитам да го помисля на друго място, по-късно.
Но кажете ми, какво точно се иска, днес ще има ли продължение, да идвам ли.... 8-)

да, да...ето, виждам, че хамлет е забелязал сходна ситуация. има някакво подобно виждане на случващото се.

Пет Яну 16, 2009 7:56 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

абе не е много по темата,
ама винаги съм смятала че ранното ми ставане не ми се отразява добре.

виждам темата и викам леле супер,ще се обсъжда мода,обувки и разните му там

женски глупости,що си мисля за това ли ми щото чета "дРЕШНИК",а не дНЕШник. :evil:

иначе протестите продължават и днес,

после ще си кажа мнението,което не се различава особенно от на sladko_kote_f.

Пет Яну 16, 2009 8:00 am Профил
Аватар

Доста ранно утро ми е, за да напиша всичко, което мисля за тези протести, но като за начало просто ще копирам тук това, което отговорих наедно момче в друг форум.
Той твърдеше, че преди да пристъпим към неясни, необмислени и несмислени пртести трябва да погледним първо себе си, защото самите ние сме недисциплинирани, завистливи, мързеливи, некултурни и нямаме желание за промяна отвътре. Според него поради тази причина един протест, 4 месеца преди избори, подбуден просто от комерсиалната и нагла промоция на един албум, е глупост.

Това ме изпровокира да кажа нещо, което казах доста коментирах вчера в чата, а именно:

Всичко, което казваш до тук е вярно. Абсолютно вярно е че правим така и сме такива. Ужасни нали. Помияри некви. Но е факт че хората са си такива навсякъде. И в Германия няма да чакат светофара да светне зелено, ако няма наложени правила,ред и контрол, които да задължават безкомпромисно.
Колкото е вярно, че народа си заслужава управлението, точно толкова е вярно, че кучето скача според тоягата, т.е. всичко което изброи като проблеми и още много, което остана неизброено се дължи на факта, че държавата ни си няма стопанин, няма управа, няма работеща система на управление.

Аз като некъв малък частен управител видях следното: Може да имам най-кадърния персонал, най-емоционалните, артистични, талантливи служителки, но не съм ли аз на мястото си, не си ли свърша моята работа по организацията, контрола, създаването на правила, изискването, поставянето на точните хора и неща по точните им места в точното време , то тогава тези талантливи момичета стават най-отвратителните и ужасно талантливи интригантки, мързеливи, мърляви и крадливи членове на персонала ми. Тогава цялата им творческа енергия обърната в знак минус става разрушителна за самата фирма и за тях самите. Задачата се усложнява допълнително с това, че процеса не е статичен. Не можеш да измислиш правилата, да създадеш перфектна организация днес и да пляснеш доволно с ръце, да легнеш в пухеното си легло и да си лежиш години наред спокоен че си свършил работата. Иска се непрекъснат труд, учене, старание, желание, идеи, наблюдение и т.н. На всичко това му казват управление, система на управление, работеща организация.

Всичко гореописано е всъщност работата, за която аз с моите данъци плащам на тези сладури в парламента и министерствата, без да имам правото обаче да ги определя кои да са точно и да ги уволня, когато ме крадат. Когато управлението не е качествено и не създава работеща ползотворна система се завихрят именно тези простотии, които ти цитираш в момента. И това го твърдя от личния си опит. Домързи ли ме мен, домързява ги и служителите ми. Размърлям ли се аз, размърлят се и те. Така с времето се създава един порочен кръг, аз не си върша работата, те не си вършат своята, което мен ме вбесява и обезсърчава и още повече ми идва да не я върша а просто да ги убия, те пък ме намразват и им идва да ме убият, почвам да роптая срещу тях, а те съответно срещу мен и вместо да си гледаме работата ние прекрасно отравяме деня си, отношенията, фирмата, живота. Всъщност цялата смрад наоколо, която те потриса е резултатат от именно този порочен кръг, от този капан, в който се въртим всички ние от доста време.

Та продължавам да подкрепям идеята за протест. Не ми е нужен лидер от съществуващите до момента, които са компрометирани, за да изляза и протестирам срещу отнетата ми възможност да уволнявам тези си служители, които си позволяват стъпили на самочуствието дадено им всъщност от мен самата да ме гледат надменно, нагло, та дори вулгарно.
Ма бил хаотичен, ма нямали искания, ма били тъпи, ...е кусури можем да намерим хиляди и те със сигурност ги има. Но е готино, че имаше протести и преди нова година, има го този сега, ще има още явно.
Какви били конкретните искания. Идея нямам. Моето лично искане и мотив са да изразя недоволство, възмущение, несъгласие, потрес от наглата им вулгарщина. Да знаят че не ги понасям и не желая да им плащам заплатите. Да са наясно, че те може си въртят далаверата безнаказано, но това няма да трае вечно, защото винаги има една граница за всичко и всеки. Почти съм убедена, че всички конкретни и специфични искания и на тези протестиращи се въртят около това, което искам и аз, и ти, и той, и всички ние, хората на които ни се работи и имаме потребност от нормална среда, осигуряваща ни възможности за труд, творчество и удовлетворение от тях.

А лидери? Според мен такива са нужни нови. И пак мое мнение е, че новите лидери ако ги има ще се появят именно така. Защото истински читавия народ изчаква, спотайва се понеже е обеззверен и много илюзии му ограбиха, но отвътре го рови. Истинския лидер винаги го рови отвътре. И колкото и да се сдържа в един момент ще започне внимателно да поема инициатива и да организира. Това му е в природата и няма как да се спаси от себе си при създадени условия. А протестите и постоянстването им създават такива условия.

Пет Яну 16, 2009 8:01 am Профил Галерия на потребителя WWW

а, имам да кажа нещо и аз в тази връзка...
но по-късно, като поработя малко

сега!!!!!

искам да заявя позиция, че подкрепям исканията на цуплето!

искам тема дрешник.

искам да изуча до съвършенство всички женски хитрини и фъртъци.

където да клюкарим, да си споделяме зловещи тайни, да си даваме съвети на въпроса - как да реагирам, когато ТОЙ ме нарече гъска. :satisfied: примерно.

това са моите искания на този етап на утрото!

до после, лебедианци!

пп и моля не посягайте към нас агресивно. това е мирен протест с женски искания.

Пет Яну 16, 2009 8:09 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ето, човек трябва да знае за какво протестира!
Ел получаваш дрешникЪ когат кажеш :|

Пет Яну 16, 2009 8:14 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ето и аз заставам до мирно протестиращите (бе протестираме или искаме?!?) жени и искам дреш-ник, дреш-ник, дреш-ник.
Ама дали пък Фръцник няма му ходи повече като име, че кога сме още несъбудени или пияни да няма обърквания и вместо в дрешника да скокваме в днешник и да стане единмазалник с вкус на тиквеник.

Всъщност аз много обичам тиквеници. :D

Пет Яну 16, 2009 8:19 am Профил Галерия на потребителя WWW
 [ 490 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Следваща