Последно посещение: Нед Юни 25, 2017 3:51 pm Галерия Галерия   Дата и час: Нед Юни 25, 2017 3:51 pm

[ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Моите домашни приятели 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Моите домашни приятели
за нашите приятели, с които делим жилище, храна и обич :)

Последна промяна неверник на Пон Авг 24, 2009 1:33 pm, променена общо 8 пъти

Вто Юли 21, 2009 10:15 am Профил
Аватар

Мнение Re: Моите домашни приятели
ето още от домашните обитатели

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Последна промяна неверник на Вто Юли 21, 2009 9:00 pm, променена общо 1 път

Вто Юли 21, 2009 10:21 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

харесва ми Лъки за котета, неутрално е, става и за мъжко, и за женско
а и са наистина щастливци тези вашите... свобода, простанство, въздух, в същия момент и дом с топлина, обич...

но повечето домашни любимци си идват с името някак... ти го нарече Малчо, мисля си, че така ще си остане

имаме входно куче, дойде преди девет години едно толкова мъничко и объркано псе(или някой го остави умишлено, знаейки, че сме блока на обичащите :P ), трепереше цялото, а най вече трепереха ушичките му-по-големи и по-щръкнали от обичайните за едномесечно кученце. Така си и остана името-Ушка. Много вярно и благодарно животинче с аристократичен характер :)

Вто Юли 21, 2009 10:31 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Отдавна се каня да ви запозная с Джулия, моето невероятно мило и добро приятелче, съществото, което истински ме обича по своя си кучешки начин, винаги е до мен, след мен, а ако затича напред... това е за малко, защото се обръща и ме изчаква или идва и сякаш ме подканя: "Хайде де, по бързичко, че ще те изгубя" :) На тази снимка е съвсем мъничка, невръсно паленце на три месеца. Много ми е сладка със тези остри ушета, като прилеп е.

тук вече е голямо куче(тя е 40 см. заедно с опашката :lol: ) в ръцете на кака(дъщеря ми)

а това е Чериса, женското кученце от второто котило на Джулия и Бебо(и отново дъщеря ми)

Бебо беше любимият на Джулия, живееше в съседен блок и неистово дърпаше стопаните си към нас. Отиде си преди четири години, беше дванадестгодишен пясъчен пекинез с прекрасна козина и задоволителен мъжки нрав :P

Джулия е родена на 4.07.1994 год., при нас е вече 15 години. Кученце с характер е, не позволява каишка, но е плътно до мен(или който я разхожда), никога не стъпва на уличното платно без специално да е подканена, храни се винаги с нас, спи често до нас, освен лятото, защото и е топло и тогава се излежава на паркета, сърди се ако не и се обръща достатъчно внимание, гальовна е като коте и дори всяка вечер си мие лапичките, не е боледувала сериозно. Изобщо... това е едно много скъпо за нас същество, което като че ли винаги разбира кога ние имаме нужда от нейните ласки и игри...

знам, че е заблуда

знам

Последна промяна Nell на Сря Авг 05, 2009 3:05 pm, променена общо 1 път

Сря Авг 05, 2009 11:05 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

не е заблуда, обаче
вярно е, че животните нямат ментално тяло
имат само физично, етерно и астрално
физично -ясно е
етерно - енергийният двойник на физичното, което го оживява
и астрално - тяло на страстите, емоциите, желанията
НО!!!
В по-дълга близост до човека някои висши бозайници "ползват" неговото ментално тяло /тяло на мисленето/
и ...реагират "по човешки"
при домашни коне, котки, кучети... :P

Сря Авг 05, 2009 11:41 am Профил
Princess
Princess
Аватар

Моят котарак Чарли пееше с мен. Странно , нали? Но наистина го правеше.

Сря Авг 05, 2009 2:23 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

неверник написа:
В по-дълга близост до човека някои висши бозайници "ползват" неговото ментално тяло /тяло на мисленето/
и ...реагират "по човешки"

мдам... може и да съм откачена(което ме радва), но вярвам в тези твои думи, Коте. :)

ще ви разкажа най-скорошния случай.

предисловието: Джулия си има памучна пеленка, която блъска, тегли, носи навсякъде със себе си, набръчква я с лапички и ляга върху нея(а когато я изпера тича да я търси и е някак нервна)

случая: Режа салата, а кученцето настоятелно ми привлича вниманието с един(бих го оприличила) на ядосан лай, поглеждам я, а тя тръсва главица и прави няколко крачки към другата стая. Но аз си режа салатата... връща се и още по-настоятелно(сякаш ми се кара) почва да лае, след което най-накрая оставям ножа и тръгвам след нея. Тя тича и постоянно се обръща да види дали я следвам, така минаваме през коридора, после през хола и стигаме до вратата на терасата и виждам, че пеленката и се е закачила в ръбчето на вратата. Навеждам се, освобождавам го, а кученцето доволно кихва и се хвърга върху парчето плат... като дете, което се радва на пружината на леглото...

колкото и да съм откачена... това е един от многобройните случаи, в които това същество успява да ми обясни нещо :roll: мисля си дори, че ме разбира когато и говоря...

Сря Авг 05, 2009 3:01 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

А как се обяснява тогава дресировката и изпълнението на работни задачи, при овчарките например и други служебни кучета.........сигурно с астралното - че имат желание да се харесат на стопанина си и да получат награда, която се яде ;) и как действа тук менталното тяло на човека върху тях

Абе, Нелка, ка шси откачена бе :o :|

Последна промяна Miranda на Сря Авг 05, 2009 3:42 pm, променена общо 1 път

Сря Авг 05, 2009 3:24 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ние имахме папагалче и зайче, но и двете се споминаха от старост. Решил съм да не взимам вече домашен любимец.

Сря Авг 05, 2009 3:28 pm Профил

последният ми домашен любим бе един сибирски вълк - Боди.
обожавах го, но се наложи да се разделя с него. оттогава не съм и помисляла за друг.

Сря Авг 05, 2009 7:32 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща