Последно посещение: Пет Ное 17, 2017 7:24 pm Галерия Галерия   Дата и час: Пет Ное 17, 2017 7:24 pm

[ 510 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Следваща
Лудост ли е любовта? 
Автор Съобщение
Фурия
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Лудост ли е любовта?
Ильена написа:
Шери написа:
Е,значи .........отивам да диря полета със сол.

а :ikillyou: ?

А късмет де :neard: :tuptup: :tuptup:

Пон Апр 16, 2012 9:15 pm Профил Галерия на потребителя

Това е най-обикновена история с ангели.
Един от тях се рееше в безметежна радост, когато усети нещо странно. Някой го викаше. Полетя след невидимия зов, но не откриваше, кой се нуждае от него. От високо не можеше да види това , а нямаше как да ходи по земята, докато имаше крила. Трябваше да се откаже от тях, но не можеше просто да ги махне. Затова перо по перо, бавно и съсредоточено започна да ги отскубва. По земята заваля сняг. Когато и последното перо падна, той се сгромоляса на студената земя. След удара, бавно се изправи и тръгна. Вървя дълго, изгуби посока и представа за времето. Забрави защо е тук. Скитането му се превърна в едно безкрайно страдание.
В една мразовита нощ видя премръзнало момиче. Сгря я с не достигащата за самия него топлина. Миг преди да изгуби съзнание видя трепващите й мигли, да разкриват изпълнените й с благодарност очи.
Стана й тъжно. Той я спаси, но сам губеше сили и имаше нужда от помощ. Бавно в зъзнещото й съзнание изплува спомен. Спомни си коя е и защо е тук.
Бе чула зова му. Бе се отказала от крилата си за да го намери и спаси. Вдъхна му малкото си топлина.
Тази и следващите мразовити нощи те се топлеха един, друг преливайки топлината един в друг.
Със стопяването на снега, сякаш им порастваха криле. Перо по перо, с леки убождания тя му връщаше способността да лети. Перо по перо, прокарвайки ги бавно по гърба й той търсеше мястото им за да й върне разкошните криле.
И полетяха. И небесата се усмихнаха. След дългата зима по земята идваше пролетта, събудена от пърхането на безброй намерили се ангели.
Безшумно и нежно махане на крилата им, караше всичко да цъфти, а радостта в която се носеха, насищаше въздуха с особен аромат на любов …

Любов между ангели.

Й. Богомилова

Откъс от книгата „Скитащ ангел“

Чет Апр 19, 2012 7:35 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
не е робия бе, Неллллл :( когато изпълняваш очакванията на човек, когото обичаш е кеф и носи наслада. ма требе се изнесем в друга тема, че отдавна не сме спорили ;)

Изнасяме се. Още на пръв прочит :lol:

Има различни очаквания за обич и проява на обич, Ракли. Има хора, които налагат ограничения. Има такива, които изискват това или онова, за да докажеш любовта си към тях. И се пробват всячески да те променят. Да те моделират. Да те направят онова, което те очакват да си. За тях не е достатъчна обичта ти, а трябва непрекъснато и най-осъзнато да им я демонстрираш било с думи, било с определени действия(или бездействия)... това не бих могла да понеса и може да си прегриза лапите от болка, но ще съм далеч от такъв човек.

А има и хора, които умеят да "водят". Те с нищо не те задължават, с нищо не те променят, но ти самият, гледайки ги, обичайки ги, бавно и полека ставаш някак различен, преминаваш през някои неща по друг начин, почти невярвайки на себе си, че си успял да го направиш.
Това са хората, които наистина ни обичат. И ние - тях. Заедно, един до друг и без условия, уговорки и т.н. И с пълно уважение към личностите си.
И понеже е 24-и май да вметна, че точно такива са и добрите учители. :)

Чет Май 24, 2012 3:41 pm Профил Галерия на потребителя

има и една трета категория - със същността на първите, които са овладели играта да държат поведението на вторите. :lol:
но за тези случаи казам само - бай, бабо, да не срещам мечка.

аз си мисля, че в първия случай не става въпрос точно за любов. може и да я има, но други чувства и нужди са определящите и имат нужда от подхранване. не че един властолюбив човек не може да обича, но кощгато става въпрос да се налага и да създава ограничения, тогава не любовта е основното, което го движи. или чувството за собственост. макар, че има една граница, която е здравословна и нормално в една връзка и я намирам за съвсем естествена. не бих могла да приема онази пълната свобода, която е доста модерна напоследък за човека, когото обичам. нито бих имала нужда от нея самата аз, ако го обичам.

но пък явно си ме разбрала,
Цитат:
А има и хора, които умеят да "водят". Те с нищо не те задължават, с нищо не те променят, но ти самият, гледайки ги, обичайки ги, бавно и полека ставаш някак различен, преминаваш през някои неща по друг начин, почти невярвайки на себе си, че си успял да го направиш.

Пет Май 25, 2012 8:59 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Ер, докога ще ми четеш мислите? При това доста отдалече, ама дет се вика кръвта вода не ставала, варненската такава. :P Само да допълня, че тези с изискванията и моделите сами си строят не любов, а любовна измама.

Цитат:

"А има и хора, които умеят да "водят". Те с нищо не те задължават, с нищо не те променят, но ти самият, гледайки ги, обичайки ги, бавно и полека ставаш някак различен, преминаваш през някои неща по друг начин, почти невярвайки на себе си, че си успял да го направиш."

Обратното също - и ти да го водиш.

Хората се променят един друг непреднамерено, в самия ми общ живот, и кой повече е променил другия не може и не е нужно да се казва. Те заедно вървят към тази общност, всеки от своята страна към центъра.

Съб Май 26, 2012 1:06 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
не бих могла да приема онази пълната свобода, която е доста модерна напоследък за човека, когото обичам. нито бих имала нужда от нея самата аз, ако го обичам.

Вероятно не говориш за свобода, а за свободия :lol:, но съм напълно съгласна. Човек може да бъде свободен и без да свободясва, без да демонстрира несъществуващата си(в материята) свобода. Защото наистина, бягайки от едно, се натрисаме на друго(отново зависимост), но това е друг въпрос. :lol:

Цитат:
Обратното също - и ти да го водиш.

Абсолютно, Мире. Един до друг. Това е същината на моето усещане и разбиране за любов(между хората). Без драстични доминирания.

И не твърдя, че властолюбивите хора не обичат.
Има и хора, които трябва да бъдат "влачени", за да се почувстват поне малко живи. И това е обич.
Мисля, че и едното(да те влачат) и другото(да влачиш някого) са способни да съсипят една връзка. Въпрос на време е, на характер, на ценностна система.
Разговорът започна от там, че не бих изневерила на себе си, за да докажа любовта си към някого. Нито бих поискала от някого такова нещо, за да ми докаже любовта си. Все пак съм обикнала човек, който има свой аромат и излъчване. И той ме е обикнал такава, каквато съм. Защо да не опитаме да направим една красива песен двамата?!

Съб Май 26, 2012 8:53 am Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Фонтанът “Въртележката на брака“

Фонтанът “Въртележката на брака“ се намира на площад Ludwigsplatz, Нюрнберг. Композицията на фонтана била създадена по мотиви на известното стихотворение на Ханс Загс „Сладко-горчивия брачен живот”, в което той описва сцени-етапи от брачния живот.Тъмните и светли страни в семейния живот и кръговрата на „брачната въртележка“ са отразени в шест скулптурни групи.

1. Любов – млада двойка на лебедово легло
2. Зряла двойка, скована от веригите на вечните спорове
3. Скелетите на мъжа и жената, продължаващи да се душат един друг, седейки на гърба на голям дракон-гущер, появил се от адските глъбини… На лапата му може да се види надпис „01.07.1977” – датата на приетия нов закон за разводите в Германия.
4. Семейната идилия на ложето на Пеликана. Младата майка храни детето си с ябълки. Пеликанът е символ на майчинската любов.
5. Угнетеният и безпомощен мъж и злата тиранка. Жената похапва отнетата от мъжа торта. Той е слаб и гладен, а нейната чиния е пълна…
6. Младо момиче, сякаш от платно на Ботичели, излиза от раковина…

Сря Май 30, 2012 3:28 am Профил Галерия на потребителя

днес съм се разцитирала, но това последно вече:

"Кожата ме боли от целувки като изгаряния от слънце."

"Сега разбирам. Слепешком съм вървяла към тебе. Все към тебе. Предоставям се на силата да ме влече към тебе, далечния и смътния. Знаех, че рано или късно ще те срещна. Винаги ти беше в мене една липса, по-осезаема от всяко присъствие."

"Зажаднял, погледът ти извлича най-дълбоко скътани, спящи извори и корени в мене. Причинява ми остра болка, сякаш ме изтръгва от самата мене."

"Устните ти като огън се разхождат по мене."

"Нека бъдат заличени в календара всички дни, в които няма да бъдем заедно."

"Тая любов на шега излезе най-голямата истина в живота ми! Защо трябва винаги да бъдем сериозни, непогрешими и скучни като пътни указатели? Хора, сърцето ви е домашно куче, свикнало с късия синджир и кошарата. "

Блага Димитрова

Сря Юни 13, 2012 8:45 am Профил Галерия на потребителя

Вече научих, мисля, преди да е готов да пожертва всичко заради една справедлива кауза, човек трябва да разсъди дали всички други са готови да пожертват за нея толкова много, колкото той самия.
И така тя става не толкова справедлива, а много пъти и доста погрешна.

Затова трябва да се намери справедлива кауза, заради която твърде малко хора са готови да пожертвуват всичко.

Колкото са по-малко, толкова по-сигурен можеш да бъдеш, че жертвата ти няма да е напразна.

Най-добре е, когато са само двама.

Любовта, както знаеш, е за двама, които да жертват всичко, за да могат да продължат да са двама.

Пон Юли 16, 2012 1:42 pm Профил Галерия на потребителя

гледам и се чудя защо изобщо тая тема за човешката любов между мъжа и жената не съм я сложила, където й е мястото,
в Т ревожен мозък, ами тук. :roll:

Чет Дек 13, 2012 2:46 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 510 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Следваща