Последно посещение: Пет Ное 17, 2017 7:22 pm Галерия Галерия   Дата и час: Пет Ное 17, 2017 7:22 pm

[ 510 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Лудост ли е любовта? 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Лудост ли е любовта?
Има хора които не познават и не признават никаква друга любов освен тази чиято същност е щастието. Нещастието в любовта идва отвън` дължи се на неблагосклонността на съдбата или на жестоката справедливост която отмъщава за минала неправда. Аз зная от какво се страхува тя - че един ден любовта ще отмре. Истината е че още от самото зараждане любовта понякога е нездрава` със зародиш на смърт в себе си.

Хаус разсъждава индивидуално в една от най-мъжките теми наоколо - за любовта. :lol:

Вто Апр 15, 2014 5:06 pm Профил
Аватар

Моят критерий е следният: ако една връзка израства като дълбочина, всичко е наред. Продължавай! Постарай се да я изчерпиш, ако можеш. Но ако тя не израства, не се задълбочава, ако интимността вече не разцъфтява, ако всичко е спряло и ти се привързваш просто защото не знаеш как да напуснеш и как да кажеш довиждане, ти унищожаваш своята способност за любов.

По-добре да се движиш, да смениш партньора, отколкото да унищожиш любовта. Защото любовта е целта, а не партньорът! Ти обичаш един човек не заради самия човек. Ти го обичаш заради любовта! Любовта е целта. Затова ако тя не се случва с този човек, нека се случи с някой друг, но нека да се случи! Дай й възможност за приемственост. Тази приемственост, този поток на любовта, която непрестанно се случва, ще те въведе по-дълбоко в нея, ще внесе дълбочина, нови измерения, нови реализации…

Една истинска красива връзка не е просто добра – тя е изключителна! Никога не се задоволявай с по-малко. Само една изключителна връзка може да внесе дълбочина. Ако тя не се случи, имай достатъчно смелост да й кажеш сбогом – без оплакване, без недоволство, без гняв. Какво можеш да направиш? Щом не се случва - не се случва. Не можеш да накараш другия да се чувства виновен. Какво може да направи той? Каквото може да направи, той го прави. Каквото можеш да направиш и ти - правиш го. Но ако някак си не се получава, ако не си подхождате, ако не сте предназначени един за друг, не продължавай да насилваш нещата. Това е като да пъхаш квадратна тапа в кръгла дупка…

Аз ви уча да сте верни на любовта, а не на хората. Бъдете верни на любовта. Никога не изменяйте на любовта, това е всичко!

Ако пропуснеш любовта, ще пропуснеш всичко това, което е прекрасно в живота! Ако пропуснеш любовта, ще пропуснеш и възможността за молитва, защото само любовта, когато стане по-дълбока, може да те приближи до молитвата.

ОШО

Пет Апр 18, 2014 9:06 am Профил
Аватар

Въх, как не съм съгласна с тоя Ошо.
Къде ми е, къде да му кажа аз на него кви глупости е надрънкал.
Верен на любовта, а не на хората.
Любов по принцип.
Любов сама по себе си.
Човек нямаме. Личност нямаме. Безличие некво.
Бъдете верни на безличната любов, на принципа, а не на човека. На човека - майната му.
Вие си гледайте принципа пък те човеците - от един на друг, сменяйте бе... принципа е важен, не човека.

Хелън, на теб ти се кефя, ама Ошо не ме изкефи тоя път хич.

Пет Апр 18, 2014 9:11 am Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Витал, не съм изненадана, че не разбираш Ошо. Той е в другия "отбор". ;)

Пет Апр 18, 2014 10:03 am Профил
Аватар

Хелън,

Със същия успех мога да твърдя, че Ошо не разбира мен, защото не ми е в отбора.
Това е манипулативно твърдение, което изключва способността ми да мисля неотборно и клиширано, а конкретно и да имам лично мнение.

От цитираното ето това конкретно за мен като личност и като опит и като преживяване е глупаво и не го приемам, независимо дали го твърди Ошо или бат Георги таксиметровия шофьор.

Цитат:
По-добре да се движиш, да смениш партньора, отколкото да унищожиш любовта. Защото любовта е целта, а не партньорът! Ти обичаш един човек не заради самия човек. Ти го обичаш заради любовта! Любовта е целта. Затова ако тя не се случва с този човек, нека се случи с някой друг, но нека да се случи! Дай й възможност за приемственост. Тази приемственост, този поток на любовта, която непрестанно се случва, ще те въведе по-дълбоко в нея, ще внесе дълбочина, нови измерения, нови реализации…

Първо, никога за мен любовта не е била цел, а човешка потребност.
Второ, любовта ми винаги е била конкретна и лична - към точно определен човек, партньор и съм го обичала именно заради самия него, заради човека, а не защото обичам любовта.
И трето, когато по някаква причина или без причина дадено отношение се изчерпи и любовта вече не е между мен и този човек, въобще не ми хрумва за приемственост а страдам на макс и то не заради самата любов, а заради него и мен.
И четвърто, винаги човека ми е най-важен и винаги човека, независимо дали има любов между нас или няма е този, който изобщо внася някаква дълбочина в самата мен, води ме до опознаване, придава смисъл и въобще има смисъл.

С останалите твърдения на Ошо от цитираното съм съгласна, и разбирам и приемам, въпреки другия му отбор.

Пон Апр 21, 2014 8:19 am Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Забелязала съм, че има два вида хора, едни които флиртуват с религията и други които имат истинска потребност от нея.
Вторите си избират вяра която да им е близка при общуването си с Бог, така се определят вижданията, в философски и практичен план - за любовта, живота и смъртта.
Витал, ти си избрала православието, а Ошо е езотеричен учител/гуру. Има много различия в двете учения. И това е добре.
На мен Ошо ми харесва защото има много свобода, но има и много твърдения които ги пропускам, защото моят опит показва друго.
Цитат:
По-добре да се движиш, да смениш партньора

според мен така човек загрубява.
Цитат:
Ти обичаш един човек не заради самия човек.

да, никога не съм обичала някой заради личността му. да, има определени характеристики които ми допадат, но не го обичам заради тях.
не зная дали любовта е лудост, но е магия, защото не е "заради", а "поради".
да, зная какво е човек да е цел (не любовта) да видиш тогава колко способна съм да правя глупости и да се самонавивам - уникална съм!!! :lol:
но това аз.

Приемам и уважавам твоето мнение.

Пон Апр 21, 2014 10:37 pm Профил

"
Ей сърце, сега да те питам - коя любов е по голяма -
тази, за която разказвайки не слиза от устата ,
или тази, която премълчавайки пробива сърцето?!"

Съб Май 31, 2014 12:56 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

ох, като ви чета... аз нищо не разбирам от любов :)

Пон Юни 01, 2015 12:57 pm Профил
Аватар

И аз не я разбирам, Ноу, но ми е хубаво да я усещам. :roll:
''Не знам какво е това, което кара някой да те обича, но каквото и да е, то е единственото, което е от значение – няма ли го, не можеш да го създадеш нито с доброта, нито с щедрост, нито с каквото и да било."

Съмърсет Моъм, "Души в окови"

Сря Юни 10, 2015 6:50 am Профил
Mermaid
Mermaid
Аватар

ей тук ми се прииска да го почетем :bow:
:bow: Евтим Евтимов :bow:

с неговото
НЕЖНО ПОЛУДЯВАНЕ

Сладка лудост