Последно посещение: Пет Ное 24, 2017 6:42 pm Галерия Галерия   Дата и час: Пет Ное 24, 2017 6:42 pm

[ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Интернет - нашият втори дом 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Интернет - нашият втори дом
Mme de Valmont написа:
да ви разкажа нещо.......

В момента смазват по френските медии Фредерик Митеран, който е хомосексуалит и преди известно време издаде книга, в която описва много интимни неща , как се възбужда от млади тайландци и т.н....Медиите взимат няколко изречения от книгата и го обявяват за педофил, който ходи да прави сексуален туризъм с деца в Тайланд. Той обяснява по новините че е имал взаимоотношения само с пълнолетни и напълно доброволно проституиращи младежи. Като ми пееш Пенке ле....От сега нататък , който се сети за него, ще се сеща "аааа оня ли бе, педофила".

прави са

кой уважаващ себе си хомосексуалист ще тръгне за Тайланд? всеки такъв трябва да има една-едничка дестинация, моя чудесен град на децата на цветята :)

Пон Ное 02, 2009 8:04 pm Профил
Аватар

Цитат:
кой уважаващ себе си хомосексуалист ще тръгне за Тайланд? всеки такъв трябва да има една-едничка дестинация, моя чудесен град на децата на цветята :)
Сан Франциско ли ? ууууупс извинявай, вярно че не се познаваме :satisfied: :satisfied:

Вто Ное 03, 2009 10:51 am Профил
Аватар

даааааааа

"if you're going to san francisco, be sure to wear some flowers in your hair"

Вто Ное 03, 2009 12:17 pm Профил
Аватар

уау за първи път слагаш музика във форум

:dance: :dance: :dance:

Вто Ное 03, 2009 12:34 pm Профил
Аватар

е как, нали сложих my favorite game на the cardigans

http://forum.swan-kingdom.com/viewtopic.php?f=23&t=376

Сря Ное 04, 2009 7:29 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Намерих я! :)
Вадя темата, отръсквам я (мнооого прахоляк се е събрал) и...

Снощи в чата подбутнахме темата за форумите. Витал застъпи становището, че малкото хора правят един форум по-спокоен. Моето мнение е, че броят на хората не е от значение или поне не е най-важното за един добре функциониращ форум. От значение е нещо съвсем друго(според скромните ми наблюдения), а именно способността ни(или неспособността) да съжителстваме съвместно с други хора. Хора, с различно от нашето мислене понякога, с различни интереси и пристрастия, с различен изказ, различни цели и т.н.
Няма ли го това умение... и двама няма да се разберат и да задържат целостта, дори и да са се клели във вечна обич.

За съжаление... във всички форуми, в които съм била досега все се намират "регулировчици", "чистачи", "кокошки", "петли", "плазмодии", "овчици" - това са си мои класификации. :lol:

Ще кажа по няколко думи за всяка от групичките от никове. Да. Никове, защото в нета не знаеш дали зад женски ник не се крие индивид от мъжки род или обратното.

Регулировчиците имат мания за правота. Те непрекъснато правят забележки някому за правопис, правоговор, вкус и т.н.

Чистачите
пък все гледат да "почистят" форума от някой, който... определено когото не харесват по една или друга причина, разбира се истинската причина е дълбоко скрита зад разни идеали, идеални цели и т.н.

Кокошките - обикновено групичка жени(но има и мъже, разбира се), които демонстрират близост(но е фалшива) и дружно се хвъргат "да накълват" някого, който по някакъв начин е отскубнал перце от някоя кокошчица или и "мъти водицата" ...

Петлите - обикновено мъжки ник-ове-омайници. Винаги около тях има групичка женски ник-ове, която прихласнато попива всяка думичка на петльо и винаги петльо е в центъра на събитията, а заради него в един момент тръгват "люти" битки... Петлите и кокошките всъщност са най-разпространените екземпляри из нета.

Плазмодиите - ами... да обяснявам ли какво е плазмодий?! Това са ник-ове, които винаги си намират "гостоприемник" и обикновено пишат в сянката му. Гостоприемникът пък обикновено фигурира в една от горепосочените групи...

Овчиците - най-безобидни, допринасящи най-много за развитието на всеки форум, но по същият безобиден начин могат и да го разрушат(заставали ли сте на пътя на бягащо стадо овце? - бррр...)

Разбира се има още доста типажи и само мирното съвместно съществуване между всички(което е почти невъзможно) може да гарантира един горе-долу спокоен форум.
А всъщност не е необходимо кой знае колко... трябва доза толерантност към другомислещите и другоправещите, капка човечност(да не забравяме, че и ние сме хора и грешим), една идея за силата на цялото пред слабостта на единицата и ...
и още неща, но толкова дълъг пост отдавна не съм писала :lol: . Нека и другите да си кажат.

Сря Юли 06, 2011 9:04 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:
Витал застъпи становището, че малкото хора правят един форум по-спокоен. Моето мнение е, че броят на хората не е от значение или поне не е най-важното за един добре функциониращ форум. От значение е нещо съвсем друго(според скромните ми наблюдения), а именно способността ни(или неспособността) да съжителстваме съвместно с други хора. Хора, с различно от нашето мислене понякога, с различни интереси и пристрастия, с различен изказ, различни цели и т.н.
Няма ли го това умение... и двама няма да се разберат и да задържат целостта, дори и да са се клели във вечна обич.

За съжаление... във всички форуми, в които съм била досега все се намират "регулировчици", "чистачи", "кокошки", "петли", "плазмодии", "овчици" - това са си мои класификации. :lol:

Ами ето, ти сама си казала точно това, което казах аз снощи. Факт е, съберат ли се много хора винаги се намират всякакви, заставащи във всякакви роли.
Не случайно с развитието на обществото се нарояват малките общности, затворените клубове, групите по интереси.

В тълпата не успяваш да чуеш самия себе си, камо ли да се почустваш споделен. Това става сред малко, но подбрани хора - семейство, приятели и т.н..

Многообразието е прекрасно, различието също, но човек, когато отмаря има нужда от уюта и спокойствието, които могат да му създадат само сродни. А сроден не може да ни бъде всеки, точно защото сме различни и както вече казах, това е всъщност прекрасно.

Затова когато създадеш една общност, в която твърдо следваш определени свои правила, вяра и принципи и ги отстояваш ревностно, както човек защитава душата си, то неминуемо тази общност ще остане малка. Няма начин тя да е отворена, популярна и много търсена дори да си най-широко скроения човек на света.

Сря Юли 06, 2011 9:34 am Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Казах и това, Виталка:

Цитат:
и двама няма да се разберат и да задържат целостта, дори и да са се клели във вечна обич.

Визирах именно най-малката общност - семейството или както е модерно в днешно време да се нарича "обвързаността". Разнобой може да има и между двама, камо ли между повече.
Как беше лафът: Двама - чета, трима - чета с предател :lol:

Цитат:
В тълпата не успяваш да чуеш самия себе си, камо ли да се почустваш споделен

Не съм съгласна с това. Тълпата... ами всички сме тълпата, Виталка. А ако познаваш себе си и отстояваш своите устои, придружени с толерантност, "тълпата" няма значение, но ако държиш тълпата да "вие" за теб... то не трябва да забравяме, че тълпата както вика "осанна", така и "разпни го" - казвам, че не трябва да сме зависими когато се опитваме да се чуем.
Мисля, че точно това е споделеността. Не пеене в хор, а хармония. Като в природата. Звуците в природата са абсолютно разнородни, но ако се заслушаш... са съвършената музика, без правила и все пак...

Сря Юли 06, 2011 9:45 am Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Зависи от това кой какво търси в нета. В общи линии някои идват да разпуснат неангажиращо, други - да си излеят помията някъде, трети - да намерят хора с общи интереси, от които да научат нещо, да се заредят положително от тях, да се вдъхновят и обогатят. Ако е от последните, човек намира един, двама или няколко сродни души, с които стават интернетни "приятели". Може и реално да се запознаят. За повече хора той не би имал време, за да им отдаде нужното внимание, да ги опознае, доколкото е възможно (с мене е така). Съгласна съм с Витал по тоя въпрос. Разбира се, че може да се контактува с много хора, но на по-повърхностно ниво. Във всеки сайт всеки си търси мястото, едни остават, други само прелитат, трети се стараят да се заселят и още не са сигурни това ли е техния дом, и паразити се явяват отвреме навреме, естествено. И така всеки сайт си има собствена физиономия и дух, и трайните хора си създават трайни отношения, когато те се променят и отношенията също се променят. Важното е да има какво да ги събира и да ги държи заедно, и да са толерантни към различното, както каза Нел. Хубава класация, :lol: нямаме нищо от изброените, а овцете ни са зодия Овен. ;)

Сря Юли 06, 2011 5:28 pm Профил Галерия на потребителя

Още като прочетох първия ден това, което започнахме тук и имах много да кажа. Но не успях от работа. Сега...установявам, че съм забравила почти всичко, което исках да отбележа. :) Явно не е било толкова важно, но нали това е идеята - да обменяме мнения. Определено не можах да се открия в типажите горе в статията, и доста хора не успях. Повечето сме смесица от няколко вида. Или сме различни в различните си периоди.
Аз лично винаги съм била на принципа, колкото повече - толкова по-забавно. Всмисъл харесвам пъстротата и различието. Имам нужната търпимост към почти всичко. Трябва да е нещо наистина плашещо, за не мога да го търпя или да е било проточено прекалено дълго и настойчиво във времето. Но прояви от типа на - ти си прост! ти си курва! ти си боклук! ти си луд! и фръц, никога не са ми били в нрава и никога не съм ги приемала. Смятам, че всеки има правото да е какъвто си е. В края на краищата възпитанието в обществена среда и сред непознати не е толкова вероятно, все пак не е изправителен дом. Единствено не мога да прегълтна злонамереното нанасяне на вреда, или агресията, която наранява, когато човек не може да овладее собствените си луфтове и се храни като причинява болка. Ей тъй, от лошотия просто. Винаги съм си мислела, че силата на общия разум и възпитание може да се наложи над простотията и да овладее нещата, когато ситуацията в едно общуване излиза от контрол. Но тогава като че ли всеки хуква да реализира личните си амбиции и..понякога се оказва, че само на теория сме добронамерени, широкоскроени и човечни. В края на краищата в едно такова общество никой за никого не се жени, но и тук се получават сближавания, щом сме хора. Н е е задължително човек да е близък с всеки, то не е и нормално. Но е хубаво да има някакво разбирателство. Иначе не се получава.

Вто Юли 12, 2011 2:33 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща