Последно посещение: Сря Ное 22, 2017 9:39 am Галерия Галерия   Дата и час: Сря Ное 22, 2017 9:39 am

[ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Отвореното ухо е отворено сърце. 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Отвореното ухо е отворено сърце.
Хем много, хем нищо.
В най-добрия случай - кот си изберат.

Пон Юни 15, 2009 8:32 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Венцети е прав. Имаме избор какво да слушаме. То е същото като с телевизията. Гледай каквото решиш, или реши да не гледаш.
казах телевия и се сетих, че се научих как да изключвам по време на рекламните блокове. не знам как стана, но ми е все едно колко минути текат рекламите, аз съм другаде в това време, не чувам това, което се рекламира и не виждам.

но ми е трудно да изключа когато комшийката извиси глас вечер срещу съпруга си... брррр! миролюбив човек съм, но тази ежедневна звукова истерия ми идва в повече :( и ми минават кофти мисли :(

Вто Юни 16, 2009 8:02 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Абе то ако беше възможно човек винаги да успява да се изолира и изключи от средата, хората нямаше да са казали "Внимавай с какви се събираш!". Понякога усещам как натрупвам ушна кал от простотиите наоколо, въпреки огромното ми старание да се изолирам. Установявам, че е по-полезно бавно, търпеливо, спокойно и грижливо да се опитваш да си създадеш своя свят и своята среда, своите води... нооооо си признавам, че често не ми достига търпението, понякога изгубвам смисъла, нерядко се обезкуражавам.

Изумена съм от това, колко безумно се стараем да трупаме знания, информация, опитности, умения във всякакви други насоки и области, а тотално безгрижни сме към уменията си за общуване. Масово си играем на развален телефон от типа "аз казах това, той разбра друго, помисли си че имаш предви трето, а ти си искал да кажеш четвърто..." Втрещено наблюдавам колко поголовно не умеят да проведат дори елементарен телефонен разговор и ясно с три думи да попитат или да дадат информация.

Имаме или едно заливащо говорене, в което се изгубва всеки смисъл или другата крайност на инатливо, страхливо или себелюбиво мълчание от неспособност да се уточни и представи същината и смисъла.

Общуването изисква много много учене - цял живот се учим не само да слушаме, но и да чуваме, не само да говорим, но и да казваме, не само да действаме, но и да мислим. Драмата ни е, че сме все със самочуствие на професори.

Вто Юни 16, 2009 8:28 am Профил Галерия на потребителя WWW
Неправилно сме разбрали Словото. Опитваме да го пресъздаваме.

Вто Юни 16, 2009 8:34 am
Аватар

Всъщност е доста просто.
Съвпадение на интереса.

Един към друг.

Слушам когато човека ми е интересан.

Не търпя досадници.

Мога да изслушам приетел във най-странния момент от денонощието и то с часове просто защото на мен лично той ми е приятел.

Грижа ме е.

Не бих седял за да слушам клюката от някой си.

Виж това ме товари.

Там режа и хич не ми пука колко съм невъзпитан.

Което е и реципрочно, бах кви думи знам, щото като ме резнат така - ясна е работата.

Пон Юли 13, 2009 2:50 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ами Тиго, то затова ставаше дума.

Говорех точно за онези близките хора. Колко често повтаряме "Обичам този, обичам онзи, детето си, мъжа си, родителите си, приятелите си и т.н." Бе как ги обичаш, като немаш нерви да ги изслушаш? Как ги обичаш като не чуваш истински кво ти казват, а често се плъзваш по някоя доловена, често дори погрешна дума.

И друго ми се случва редовно. Чуват ми думите, не ме гледат какво правя. Това не е слушане. Това е отново плъзгане по повърхността. Защото ако съм ядосана мога да кажа сто неща и да ми мине сред минути, а в същото време месеци наред последователно, системно, с устойчиво постоянство да казвам и доказвам с делата си друго.

И още нещо ежедневно срещано. "Аууу, ква е готина тая. Леле, къв пич тоя". Е, що са ти готини? Ми щото така казали, така написали, толкова красиво, толкова мило, аууу колко артистично. Ама ти чу ли зад тази красота има ли пълнеж??? Ти тях самите ли чу или думите им?

Щото слушането изисква време, внимание и желание да чуеш. Може дори клюки да ми е кеф да чуя, ама ако са от човек, който желая да чуя, с когото желая да си общувам, който ме интересува. Защото дори клюките, които ще ми разкаже и начина, по който ще го направи ще ми кажат за него още и още и още. Ще ми позволят да го познавам повече.

Принципно не казах нищо различно от теб де. :lol:
Ама си е друго да се изкажеш. 8-)

Пон Юли 13, 2009 8:21 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

А ма тъй де.
Аз на тва не му викам любов.

Аз на тва му викам барлабда.

Пълниш паузите.

Аре нема нужда.

Лицемерно.

Що ли?

Щот тогаа разбираш кой го мисли и кой си пита хуя.

Единственото кото остава в теб като дилема е... какво ли му отговаря хуя.

:roll:

Пон Юли 13, 2009 9:00 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

- Моята приятелка е откачила. Загубила си е ума. Побъркала се е. Пощръкляла е...
Цяла седмица се караме за ваканцията. Тя иска да прекараме цял месец в Уругвай при родителите й. А аз предпочитам да отидем в Аржентина с приятели от клуба. Знам, че и на нея там ще й е много по-добре, но се е заинатила. Ако има нещо, което ме изкарва извън нерви е, когато Габриела се заинати така. Колкото повече се запъва тя, толкова по-вироглав ставам аз.

- А тя защо предпочита да отиде в Уругвай.
- Просто така - прищявка.
- Ама тя ли така ти отговори или каза друго?
- Е тя каза, че иска да отиде в Уругвай.
- Каза ли защо?
- Каза, но не запомних, каква глупост изръси.
- Е, като не помниш какво е отговорила, как твърдиш, че е глупост.
- Защото, когато тяси науми нещо, не знае какво говори и не се съобразява с нищо. Не я интересува, какво казва другия и единственото, което разбира са собствените й аргументи.
- Не я интересува, какво казваш ти?
- Да.
- Казва например, че говориш глупости и си твърдоглав или че това са прищевки?
- Точно така! Откъде зна..?
- Вчера ми разказаха един виц...

Един човек се обажда на домашния си лекар.

- Рикадо, аз съм Хулиан. Обаждам ти се, защото се притеснявам за Мария.
- Но какво й е?
- Започва да оглушава.
- Как така да оглушава?
- Да, наистина. Трябва да дойдеш да я видиш.
- Как разбра, че не чува?
- Ами като я викам, не отговаря.
- Виж, може да е заради някоя дреболия, нещо като тампон в ухото. Ето какво ще направим: ще разберем до каква степен е глуха Мария. Ти къде си сега?
- В спалнята
- А тя къде е?
- В кухнята.
- Така. Извикай я оттам.
- Марияяяяяяяяяяяяяя...! Не, не чува.
- Добре. Иди в коридора и я извикай от там.
- Марияяяяяяяяяяяяя...! Не, пак не чува.
- Чакай, не се отчайвай. Вземи безжичния телефон и тръгни към нея викайки, за да видиш кога ще те чуе.
- Марияяяяяяяяяяя. Марияяяяяяяяяяяяя. Марияяяяяяяяяяяя...! Няма начин. до вратата на кухнята съм и я виждам. С гръб е към мене и мие чиниите, но не ме чува. Марияяяяяяяяяя...! Нищо!
- Приближи се още.

Мъжът влиза в кухнята. Слага ръка на рамото й.. и крещи в ухото на жената.

[i]- Марияяяяяяяяя...!

Побесняла, жена му се обръща и му вика:
- Какво искаш? Какво искаш, какво искаш, какво искааааааааааааааш...? Вече десет пъти ме повика и десет пъти ти отвърнах "какво искаш". С всеки ден ставаш все по-глух и не разбира, защо просто не отидеш на лекар...

със съкращения от Нека ти разкажа - Х.Букай[/i]

Пон Окт 05, 2009 12:51 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Princess
Princess
Аватар

Разпознаването се е случило. Ракли, :roseforyou:

Пон Май 03, 2010 11:37 pm Профил Галерия на потребителя

Цитат:
Единственото кото остава в теб като дилема е... какво ли му отговаря хуя.

Ей тая дилема винаги ми остава неразрешена. :roll:

Вероятно защото, ако чуя отговора, ще намеря под вола все някое теле, някакво обяснение, някакво чудо.

Проблемът е, че трудно схващам, че има такива отношения между хора, които имат претенции за отношения. Но с времето се научих да го приемам.

Единствената полза в такъв случай е да се почувстваш напълно свободен и отърсен от тези псевдо връзки.

И ако не можеш да изпратиш хората, където им е мястото, а именно в миналото, е да им придадеш точно толкова значение, колкото и на всички останали, с които се налага да общуваш по стечение на обстоятелствата.

Сря Дек 22, 2010 11:41 am Профил Галерия на потребителя
 [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща