Последно посещение: Съб Ное 18, 2017 4:28 am Галерия Галерия   Дата и час: Съб Ное 18, 2017 4:28 am

[ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Кошче за боклук 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Кошче за боклук
дразнят ме самодоволните мутри, които поучават всички наоколо си с назидателен тон за неща по отношение на които са отявлено невежи.
дразня се на собствения си гняв, който усещам при всяка такава среща и това, че никога не спуквам поредния сапунен мехур, който представлява такава личност.

дразня се, че имат самочувствието да смятат останалите за глупаци.

и всеки път се опитвам да остана любезна докрай с уверението - няма полза да доказваш себе си в очите на слепци.

но продължават да ме дразнят.

мразя, когато времето ми е обсебено от досадни задължения. когато имам чувството, че не мога да свърша нищо истинско. или когато трябва да маркирам бегом удоволствията си, за да търча по задачи, които ми се вменяват от неприятни за мен хора. мразя, че съм безсилно понякога да променя това. и вместо да кресна и захвърля всичко поне за ден, аз ...аз само се блъскам, спъвам се, току си чупя нещо и продължавам да се подчинявам на нещо, за което няма да си и помисля в момента, когато напускам живота.
ей за това се дразня.

Пет Дек 20, 2013 6:37 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Селска, златното правило за подобни случаи на института е : 'туртатанаплевнята!. В превод - затвори вратата (на плевнята, демек входовете на психиката и вниманието си) за дразнителите. Стой на страна, далеч и не им влизай в тона, щото ще те завлекат в техния си кенеф, а там няма да ти е уютно. По естество, това са паразити, които не могат да не се хранят с чужда енергия (щото своя си нямат или не им стига), в случая твоята или на кой да е нормален човек, ако им я отдадеш, тоест им обръщаш внимание. А те само това правят: непрекъснато крякат и натрисат всяка ситуация с пигмейщините си до втръсване. Ако човек си наложи с воля да се държи възпитано с тях, без да ги обижда и предизвиква и да не им се снима във филмите, вдигат си чуковете и отиват да пробият някой дето не знае да се пази от тях. За жалост, днес е модно да си такъв.... Не че успях да бъда конкретен, но това работи, макар и доста трудно понякога.

Simply Baroque - Homo Avrenicus

Пет Дек 20, 2013 7:25 pm Профил WWW

Аз донякъде разбирам правотата на думите ти, Ламео.
знам, че си прав. но когато си в ситуация като в Големия брат, т.е. затворен в общо помещение без право на оттегляне, винаги идва момент, в който не успяваш да не реагираш.
освен това, вътрешната ми дисциплина куца. старая се и успявам понякога да се държа привидно спокойно, но вътре се взривявам. и имам чувството, че с това губя много. опитвам се да се самодисциплинирам. дали пък не съм прекалено горделива? :roll: не мога да си обясня по друг начин безплодните си опити да настоявам за справедливостта. може би е прикрита гордост, която ме кара да докажа, че съм права. знам ли?
абе, гордост или не, втръснало ми е от цигански изпълнения, и все в някакъв момент хващам сопата. :lol:
пък да губя колкото си искам. искам уважение и почтеност в отношенията между хората. и възпитание. и въобще май много искам.

Пон Дек 23, 2013 8:30 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ракълче,

Какъв е смисъла да се взривиш вътрешно, пък да оставиш селския тарикат да се има за аистократ.
Аз пък в това отношение се научих обратното. Децата ме научиха. И сега даже съм малко безпардонна. Докато усетя само подобна простотия и вече съм реагирала.
Айдеее, говедото да си знае обора, моля и да не ми мучи в моя двор.
Нямам против говедата - и те са хора, ама няма ми пълнят живота, щото хващам сатъра и режа глави.
Съжалявам, но с годините ми подобен род толерантност спада в мен рязко и бързо и аз нямам никакви разкаяния в това отношение.
От търпянето на овчари се превърнахме в овце.

Сря Дек 25, 2013 8:48 am Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Това не го споделям... да отвръщам на простотията с простотия(поне по моите критерии за простащина), вероятно и мълчанието или мълчаливото отминаване не е най-правилната позиция, но поне ми спестява уравновиловката със съотвения индивид. Вероятно е и малко високомерно, но приемам за напълно здравословна дозата високомерие когато насреща си имам някой, който явно преминава в моите "гранични зони".
Макар, че съм забелязала, Виталка, че някои разбират само тогава, когато им отвърнеш по техния начин, продължавам обаче да смятам, че това бива да се случи само в краен случай, в много краен.

Чет Дек 26, 2013 10:55 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Нел,

Напоследък простотията, която се вихри е толкова крайна, че крайните случаи не са рядкост.

Казаното "убий простака с мълчание" не се случва по нашите земи, защото бг простака като му мълчиш те взема за будала и не саво ти се качва на главата, ами и хоро почва да играе.

Нед Дек 29, 2013 9:42 am Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Значи проблемът е, че те притеснява това "будала".
Мен не ме притеснява. Оценката е за оценяващият. :lol:
Все ми е тая дали за будала ще ме вземе, за овца, за идиот... по-важно ми е аз да не се товаря излишно с емоции.
Е, все още се уча на това. Не го владея напълно, но определено ми харесва повече. Пък и има вариант в някой момент, когато въпросната личност съвсем е изгубила връзка, да се окаже в много кофти ситуация - с нейните камъни по нейната глава(примерно) :lol:
Което е чудесна тактика за хора, които се самозабравят.
Така че, момичета, въоръжете се с търпение и не се хабете заради другите.
ХаУ!
:lol:
Дъртанян се произнесе в края на 2013-а година!

Нед Дек 29, 2013 8:14 pm Профил Галерия на потребителя

Обаче и мен ме притеснява.
особено, когато става въпрос за реални резултати.
в крайна сметка не може цял живот примерно да работиш заради друг, или да поемаш вината на друг, или да вършиш нечия черна работа, защото така те е издействал.
дори не съм сигурна, че това е просто възпитанието ми.
напоследък се питам дали не изпитвам някакъв страх, граничещ с малодушие.
и в този смисъл въобще не съм горда, когато "убивам простака с мълчание"
започвам да се чувствам смазана.

Нед Дек 29, 2013 9:14 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:
Значи проблемът е, че те притеснява това "будала".
Мен не ме притеснява. Оценката е за оценяващият. :lol:
Все ми е тая дали за будала ще ме вземе, за овца, за идиот... по-важно ми е аз да не се товаря излишно с емоции.
Е, все още се уча на това. Не го владея напълно, но определено ми харесва повече. Пък и има вариант в някой момент, когато въпросната личност съвсем е изгубила връзка, да се окаже в много кофти ситуация - с нейните камъни по нейната глава(примерно) :lol:
Което е чудесна тактика за хора, които се самозабравят.
Така че, момичета, въоръжете се с търпение и не се хабете заради другите.
ХаУ!
:lol:
Дъртанян се произнесе в края на 2013-а година!

Не, не ме притеснява, че мен ще вземе за будала, щото аз съм си будала.
Притесняваме това, че тъпанаря като му минават номерата започва твърде много да си вярва, той колко е хитър и не спира с простотиите си, което вече започва да трови повече.
То е като с лайното бе, Нел. Ако просто не му обръщаш внимание няма да спре да мирише. А ако не вземеш мерки да спреш, тоя дето сере навсякъде, скоро ще ти превърне обстановката в клоака.
Проблемът е че на мен все още ми пука. И то ми пука не заради самата мен, защото и а з винаги мога да се извися на пиедестала си и да гледам в облаците, да се любувам на пеперудите и да мечтая за полети и да не забелязвам тинята отдолу. Но на мен ми пука и за чистотата на езерото и за живеещите в тинята.

Пон Дек 30, 2013 9:05 am Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
То е като с лайното бе, Нел. Ако просто не му обръщаш внимание няма да спре да мирише.

Всъщност спира, Виталка, спича се и спира. По друг начин стоят нещата когато ровиш в него, има вариант и да се умиришеш, и да се оцапаш.
Като срещна подобно лайно и ако успее в рамките на съвсем кратко време, да ми докаже, че е лайно, тогава е абсурд да се занимавам повече с него. Макар, че съм се лъгала в живота си, давала съм втори шанс на някой и друг смрадливец(проявявал се така спрямо мен). Разбира се, грешката е била моя и само моя, но и съвестта ми е чиста, все пак съм дала възможност на човека.

Вто Яну 21, 2014 12:51 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5