Последно посещение: Нед Юни 25, 2017 12:21 am Галерия Галерия   Дата и час: Нед Юни 25, 2017 12:21 am

[ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Мечтая да отида ... 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Мечтая да отида ...
Ееех,детската ми мечта е някой ден да имам възможност да отида в Япония :oops: Има хиляди места, които човек си струва да посети.Естествено най-прекрасните са си тук, у дома, но пък сблъсъка с чужда култура, с други хора, някак винаги е притегателен и мечтателен...Не знам дали някога ще си сбъдна детската мечта за Япония, но пък май било хубаво човек да мечтае...

Сря Мар 17, 2010 8:04 pm Профил

Много странно нещо са това мечтите. Аз нямам обяснение защо се променят с годините. Уж имат някакъв свой самостоятелен живот, не се докосват от личната ни действителност, а се променят с времето.
Аз например никога не съм леела по пътешествие в далечния изток. Ако ми се падне случай, ако ми се отдаде възможност - ок, приемам. Но самото преследване на мечтата, копнежа ми по нея липсва. Там май ми е нещо далечно.

Парче, да не си била мъничка японка в някой предишен живот, бе? :D

Аз знам, че не съм била примерно мароканка (откъде го знам, идея нямам, ама поне така си мисля), обаче искам да отида на пазар в мароко. Просто пазар. С любимия човек за ръка, защото с друг няма да ми е хубаво да споделя този пазар. Идея няма какво има да му споделям впрочем. Някой ще попита - що не вземеш да споделиш Колхозния пазар, по-евтино ще ти излезе? Ама.....

Мечтите нямат обяснение.

Пет Мар 19, 2010 3:48 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Хахаха, Ракли, кой да ти каже...Мъничка съм си и в сегашния живот,пък в предишния може и с дръпнати очи да съм била :lol:

Пък ти като отидеш на пазара в Мароко, да не забравиш и на мен нещо да ми купиш ;)

Пет Мар 19, 2010 8:27 pm Профил

Местата, които като зърна, ме спохожда необяснимото чувство, че вече съм била там.
По тях ме влече.

Но пък ако човек не ги зърне никога, как ще го споходи това чувство?

Вероятно в сънищата.

Понякога едно голо поле привлича повече от най-многолюдния площад.

Сря Окт 27, 2010 6:51 am Профил Галерия на потребителя

знам, че идеята на Камино е нещо много повече.
впрочем, аз бих дошла, ако свирнеш преди да тръгнеш, Ел. :) и вярвай, мога да го изкарам целия :muscle:

точно това ми напомни, че доста пъти целта винаги ми е служила просто да имам причина да си доставя удоволствието от самия път. и като попаднах на една странна класация на най-популярните пътища, се сетих, че това мога да се опитам да го събера тук. макар, че се сещам за един път, от който би трябвало аз да събера снимките. само дето няма да мина по него преди пролетта. а доколкото си спомням е най-красив през есента. би могъл някой от района на търново да отскочи по него, но пък всеки гледа с различни очи. после ще има да се изясняваме кое как...:lol: най-живописните, най-ярките, най-запомнящи се пътища...

Високо алпийският път Гросглокнер - Grossglockner

Намира се в Австрия

Гросглокнер - колоездачния рай" е това, което можете да прочетете в брошура, описваща този път. Наистина, мотоциклетисти, които се борят смело с острите завои са честа гледка тук, но и автомобилистите са еднакво добре дошли.

Пътят свързва провинциите Залцбург и Каринтия и носи името на най-високата планина в Австрия- Гросглокнер (3 798 метра). "Гросглокнер" е построен между 1930 и 1935 г. и има почти 1120 км2 площ. Целия път е осеян с 300 върха над 3000 м, 246 ледника, тучни долини и десетки хубави села, в които пътешествениците могат да хапнат и да пренощуват.

Най-зрелищният участък е 75-километровата ивица от Брук до Хайлигенблут, където се намират най-хубавите места - две внушителни тераси, от които се откриват приковаващи панорамни изгледи – Еделвайс Шпице (2591 м) и Франц Йосиф Хое (2377 м). Пътят е отворен от май до ноември и е платен, но цялата тази алпийска красота ще ви накара да забравите за разходите.

Чет Дек 22, 2011 6:08 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Цитат:
впрочем, аз бих дошла, ако свирнеш преди да тръгнеш, Ел. :) и вярвай, мога да го изкарам целия :muscle:

Разбира се че ще го минеш! Той, пътя дава сила.
начи решено е...почваме да пЕстиме - 2500 евро на калпак ни трЕбе. И това до септември догодина най-късно :mrgreen:

Чет Дек 22, 2011 7:00 pm Профил

Цитат:
2500 евро на калпак ни трЕбе.

2500 еврО? :o Ел, нали все пак няма да го минаваме с позлатена карета тоя път? я пресметни пак.

кво ще има след септември догодина? а? :neard:

другият уникален път за изминаване:

Комб Лавал, Франция (Combe Laval)

Често наричан най-великолепния път във френските Алпи, Комб Лавал е построен през 1897 г. и първоначално е служил за транспортиране на дървесина. Днес той привлича главно велосипедисти, които са нетърпеливи да се изправят пред предизвикателството на стръмното изкачване и да бъдат възнаградени с внушаващите благоговение гледки на региона Веркорс (Vercors).

Най-ефектния участък е между Св. Жан-ен-Роянс и Кол де ла Машин, където пътятпресича скалите образувайки серия от къси и тесни тунели. Дълъг почти 13 км Комб Лавал има впечатляващ декор от буйна, алпийска красота и главозамайваща височина.

Чет Дек 29, 2011 10:00 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Цитат:
2500 еврО? :o Ел, нали все пак няма да го минаваме с позлатена карета тоя път?

Пиша, пиша. никви карети, велосипеди и коне.
Преди няколко години го смятах. Толкова е, 800 км са, около 40 дни + пътни + тук-там спане = 2000 евро
а 500 съм сложила за сладолед и масаж на краката :D
:lol: :lol: :lol:

Чет Дек 29, 2011 10:55 pm Профил

аха.
Цитат:
+ тук-там спане = 2000 евро
ако спестим малко от спането, ще можем да увеличим сладоледа и масажа. смятам, че с един по спестовен разчет, ще можем да се подготвим за ... ма, лелееееее, хората за 500 евро отиват на почивка на ...забравих къде, но беше испански остров, а ние пеш трябва да платим четворна сума. :o

Пасифик Коуст Хайуей, САЩ (Pacific Coast Highway)

Макар и не толкова известен като историческия Route 66, Highway 1 често се нарежда на първо място сред американските шофьори. Дългата 1,055 км магистрала върви успоредно на тихоокеанското крайбрежие на Калифорния, като започва от Dana Point на юг, минава през Монтерей и Санта Круз на север и свършва близо до Leggett. Най-магнетичния участък е между историческите Монтерей и Моро Бей, където се откриват изумителни пейзажи. Многобройни площадки предоставят възможност за панорамни гледки към скалите и океана, а на места има и изградени пътеки надолу.

Вто Яну 03, 2012 9:49 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

точно тук и точно когато

Пет Яну 06, 2012 11:41 pm Профил Галерия на потребителя WWW
 [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща