Последно посещение: Пет Ное 17, 2017 7:22 pm Галерия Галерия   Дата и час: Пет Ное 17, 2017 7:22 pm

[ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Основи на романтиката 
Автор Съобщение
Sorceress
Sorceress
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Основи на романтиката
Ракли днес спомена "Основи на романтиката" и... колко му трябва на Бърборино?! :lol:

Приятелка, която работи с проблемно дете(рядко срещано заболяване) ми сподели, че мъничето е доста резервирано откъм демонстративни целувки и гушкания, но изразява обичта си към нея по много мил начин - гали я скришом, когато си мисли, че е незабелязано(приятелката върши нещо)... Душичка искрена и истинска! :tuptup:

И се сетих за онези някак полутайни, полузагадъчни жестове, които правим към любимите хора, без да влагаме някаква предварителна мисъл, без да очакваме ефект, просто нещо бликнало спонтанно. Невероятно специален може да се почувстваш в един такъв момент.
Помня много мънички и много мили неща, които по необикновен начин са ме трогвали и съм разбирала, че другият човек не ми говори за и не казва чувствата си, но детето в него искрено ми ги показва.

Сря Юни 06, 2012 4:49 pm Профил Галерия на потребителя

ооо, аз бях няколко дни на болезнено реалистична вълна и едва сега оглеждам на спокойствие наоколо :(
всъщност винаги съм мислела така - романтиката не е крещяща. може би възторгът понякога е. ако не ни задушава.
романтиката ми намира в най-тихото.
обаче, Нел, не можеш да не се съгласиш, че има често предварителна мисъл. и в това няма нищо лошо. дори тези тайни милувки. обзалагам се, че това дете мисли за момента, в който може да го направи. и сигурно планира мига, в който никой няма да го гледа, за да може да протегне ръка.
в този смисъл казвам, че има мисъл и планиране.
ако някой ме изненада с мила бележка на тайно място зад курника, сигурно го е планирал в себе си.
не, не, няма лошо в планирането, ако не е прекалено и ако липсва най-важното в него - искреното чувство.

Сря Юни 13, 2012 8:31 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Не твърдя, че има нещо лошо в планирането, Ракли. Но има разлика ако правиш нещо, очаквайки някакъв "отговор"(предварителните очаквания често причиняват болка ) и да правиш нещо, воден единствено от импулса на чувствата си.

Пет Юни 15, 2012 7:23 am Профил Галерия на потребителя

да, напълно съм съгласна с това. :!: романтиката си извира именно от порива на чувствата, когато е плод на нечии действия, а не на природни явления.
но пък от друга страна, всички свалки са основани на очаквания "отговор". всеки брак е плод на нечий отговор, неспа? :)

Пет Юни 29, 2012 7:52 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Не знаех, че бракът е романтика :lol: Ти пък къде заби.
Има си своите романтични моменти, разбира се, но едва ли някой, встъпвайки в брак(или съвместно съжителство) е наясно с бъдещето. Каквото и да чертае предварително... то рядко става така, както го е начертал.
Свалките... така и не успях да свикна с тази дума. :lol:
Но пък ме подсети за един готин тип, който имам удоволствието да познавам и който наистина ги умееше... свалките, де. Заучени фрази, погледи, предложения...

Пет Юни 29, 2012 11:58 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:
Не знаех, че бракът е романтика :lol:

А, ето едно от малкото неща, които знам пък аз. :D

Съб Юни 30, 2012 8:26 am Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Радвам се на констатацията ти.
Имаше и продължение, Виталка, самоцитирам се :lol: :

Цитат:
Има си своите романтични моменти, разбира се

Аз също имам красив, стабилен и хармоничен тридесетгодишен брак, но не мога да си изкривя душата и да заявя, че са толкова години романтика... макар и до ден днешен да се случват много мили и красиви моменти между нас. И се радвам, че е така, защото не се разочаровах от брака, от партньора, с когото делим не само хубавите моменти, а и несгодите... И дори тогава успяваме да се изненадаме приятно един-друг.
Но... не. Бракът ми не е непрекъснато романтика.
За съжаление в много от случаите на съвместно живеещите не само романтиката се изпарява, но и обичта, доверието... :(

Съб Юни 30, 2012 8:51 am Профил Галерия на потребителя

аз обаче (подкрепа, разбира се, от факти, приятелски становища и разни проучвания) стигам до заключението, че мъжете се оказват по-романтичната част от населението.
в крайна сметка, в по-големата част от случаите, те са тези, на които се налага да проявяват изобретателност и да правят нещо специално на св.Валентин :lol:, докато ние някак очакваме да бъдет затрупане с романтични изненади, писъмца, подаръциииии....
и през цялото това време понасят класическото обвинение - иЗОБЩО НЕ СИ РОМАНТИЧЕН! :twisted:
Та се налага непрекъснато да доказват обратното.
напоследък срещам все повече и повече лениви жени, които не си правят труда да създат оназе дребни красиви детайли на ежедневието, които очакват да получават непрекъснато.
а с мъжете е по-лесно. както някъде чух - определено не държат да получават рози и свещи на рожденните си дни. една добре изпечена пържола и кратка любовно признание вършат чудесна работа. :lol:
или да му приготвяш сутрешното кафе, вместо да очакваш винаги той да те събужда с него. предполагам тогава може да очакваме много повече в отговор.
и мъжете обичат да бъдат ухажвани. дори повече от нас.

Чет Сеп 20, 2012 7:57 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Преди много време в един особен момент на филм погледнах момичето, с което бях.
Беше ми интересно какво преживява.
Занимаше се с носа си и ми се усмихна... мило.
Такъв хлад и отчуждение не съм изпитвал към други хора години след това.
Погледът на жените и мъжете е много различен.
При които въобще го има.

Пон Сеп 24, 2012 8:33 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Днес ми е особено романтично и повдигам темата. :)
Продължавам да твърдя, че романтиката е преди всичко състояние на духа, а материалните и измерения са толкова много и толкова различни, че понякога ни е трудно да разберем романтичните изблици на другите...

Сря Авг 28, 2013 8:27 am Профил Галерия на потребителя
 [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща