Последно посещение: Сря Юни 28, 2017 5:40 pm Галерия Галерия   Дата и час: Сря Юни 28, 2017 5:40 pm

[ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Околен свят 
Автор Съобщение
Sorceress
Sorceress
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Околен свят
Не съм против традициите, напротив.
Но да се гледа само в една точка никога не е било далновидно. Значи ли, че щом не рисуваме по пещерите(като първобитните), сме загубили уменията си за рисуване?
Знаете, че винаги ме притесняват общите знаменатели, когато се отнася за хора.

Да слагаш общ знаменател за човечеството... не знам как да го класифицирам, освен - невежество.

И в статията прозира традиционното "крадецът вика: дръжте крадеца"-както мъдро забелязахте всички.

какво ни бърка в нет-а, да пишем против нет-а :P

Пет Май 28, 2010 8:16 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Апотеоз на глупостта!

Авторът е бог! По презумпция. Той създава светове. Вселени. Или пресъздава това, което е видял, което се е случило или можело да се случи. От друга страна имаме читатели, които ги следват. Във всички събития. Съпреживяват. Дишат. Понякога се идентифицират с героите. Плачат, радват се... дори понякога се възбуждат. От друга страна имаме и Петър Пламеновци. Така наречените бацили в литературата. Те се характеризират със няколко основни качества. Първо са скопени – не раждат нищо. Те са изключително начетени и горди от този факт. Използват думи които са умиращи, умрели или строго класифицирани като – каталогизатори. Тези лаборанти на буквите не умеят да работят със словото. Умеят единствено и само едно – да се вайкат. Намират собствената си значимост за толкова важна, че всеки път, когато имат възможност се изказват. Дори и да нямат понятие защо го правят. Тези твари, които аз наричам бацили, са изключително вредни. Вредни са за авторите, тъй като се опитват да налагат виждания или думи, които са строго ялови. Вредни са и за читателите, защото създават лошо име на умеещите да пишат хора. Подобни хора се изживяват като редактори. Подобни хора просъществуват само там където има мърша. В България има много мърша в творческите среди. За това подобна сган процъфтява. За това от много дълги години насам, тук няма нито един нов художник, писател или композитор. Културата за която реват толкова посредствени творци наистина запада. Благодарение на тях самите и на тези индивиди, които наричат аромата на кафето си – еклектично сюреалистичен. Изкуството е проста работа. Изисква само едно – фантазия. Който е чел големите знае, че техният език е изчистен. Никога няма да видите Юго, Маркес, Шеспир, Клавел, Зелазни, Шекли, Стайнбек и боже още колко, да употребяват думите, които този индивид избълва в един пасаж. Истинския автор знае какво има да каже. Той не се нуждае от патерици. От подобни превъзнасяния и стенания на звуците. Подобни мазни същества неизменно словоблюдстват за естетиката в изкуството. Или се опитват да ви светнат за битието. Но техния фенер е тъмен. Има само малко газ, която изпускат от време на време.

ПС
Миранда...
Ако не бе ми толкоз скъпа,
тез думи цитирала ги тук,
изтрил ги бих, но не от скука,
а просто щото са боклук!
И тази гнус, до скоро неизвестна,
където мине се зове поет.
И сипе течности телесни
над читателя си клет.
О, аз не съм поет...
Писател, автор - всичко туй!
Щом ще съжителствам с бездария,
по-радостен ще бъда - хуй!
От днес превземам тази титла
и ако тоз застане пак до мен,
доволен ще нагъвам кифла
до съратника скопен!

Пет Май 28, 2010 9:09 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Пет Май 28, 2010 5:12 pm Профил YIM
Аватар

Ето това ме разплака. Гордея се с всички деца по света.
Затова съм щастлив човек, че съм с тях всеки ден и ако съм понякога мъдра, то е само защото им подражавам.

Съб Май 29, 2010 8:41 am Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Kipman, сърдечни благодарности за този клип! Това е то.... Наистина възрастните трябва да учат много от децата, но защо ли все се дърпат?

Вто Юни 01, 2010 11:49 am Профил
Аватар

Смайващ с абсурдите си е често света около нас.
Хубавото на това е, че преминаваш почти редовно смаян през живота.

Обичам, когато нещо ми боцне очето да имам и апарат в чантата.

Нед Яну 02, 2011 1:04 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

Vital написа:
смаян през живота.

в пълен потрес!!! баси :mrgreen: и не щот съм вегетарианка, ма това звучи зловещо!

Нед Яну 02, 2011 1:12 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

тази тема съм я пропуснала когато сте се изказвали по нея :oops:

Аз имам някакъв изграден блокаж - има текстове, не само в нета - но и напечатени които не мога да прочета даже заглавката им. Може ми даваш пари, ма ного пари - не стаа и не стаа. Очите ми се плъзгат по думите и не мога да разбера какво искат да ми кажат. Бих казала, че пред мен е писменна на японски или китайски, но там, пък може да се впечатля от извивката и красотата на даден йероглиф.

За това евалата на всички които сте прочели статията на П.П! Аз паднах на второто изречение.
За това пък поста на sladko_kote_f го прочетох с гооооолем кеф 4 пъти! Евала пич, гат го искаш го можеш. И не щот си от начало до край прав, а заради страстта, зад всяка твоя дума!
:hat: :hat: :hat:

Нед Яну 02, 2011 2:53 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Чудех се къде да го сложа всъщност.
Не знам защо, реших тук да е мястото му.

Попаднах на това, докато пиех утринното си кафе и ... бе прочетете го.

от dindi, блога й в kaldata

Някъде, някога отдавна или не много отдавна, зависи от гледната точка. Със сигурност по-отдавна от един човешки живот, та тогава някъде, някога една свенлива девойка показва глезена си на някакъв чаровен или не толкова чаровен младеж в порив на някаква съмнителна любов.
Да покажеш глезена си! Колко романтично, колко смело!
Да развееш ветрилото си палаво и да мигаш и въртиш нагоре-надолу очи все едно прашинки са влезли в тях.
Така са се родили шедьоврите – изкусно елегантно поднесена любов, тръпка, драма и прочие.

Животът е гаден и несправедлив, да пишеш в свят на табута и фалшив морал е лесно.
Взимаш една девойка напудрясош я, вкараш я във филм, който днес бихме причислили като треторазряден и раждаш нещо уникално.
Всъщност все повече се убеждавам, че уникалността не съществува.
Поредната измишльотина, която кара това себелюбиво същество човека, да се мисли за нещо специално.

Да, ама напудрясоната дама вече ни омръзна, връщаме се към нея от време на време, наричаме я класика, а тези, които не я познават са невежи тъпунгели (в България за малко повече цвят вкарваме и нарицателното чалгари към гореизброените)и това ни кара пак да се чувстваме по-специални.
Днес този персонаж е заменен с друг, пълен антипод- с голата шаврантия, която не се свени да се разкрачи в лицата ни.
Думите станаха хард ( „твърдо” звучи по-скучно) .
Изтръскахме ги от свенливостта и ги замятахме като бомби над Хирошима.
И докато онази изтънчена девойка свежда поглед надолу срещнала очите на човека, за който след писане на няколко хиляди сърцераздирателни писма ще се омъжи, днес ние се смилихме над нея и й дадохме власт.
Власт да ходи до тоалетната и да не се срамува от това да пикае права.
Да, същата тя, вече не се „отдава”, а се чука диво бясно със съмнително миришещи типове на някое долнопробно място.
Сюжетът е същият, само променихме изразните средства, замятахме ги в опити да шокираме самите себе си.
Цинизмите се превърнаха в комплименти, а комплиментите в клишета.
Какво по дръзко от това да изкрещиш на целия свят: „Днес ме ебаха петима и ми беше страшно гот.”
За да не проява дискриминация, от мъжка гледна точка звучи така: „Днес се изпразних в устата на една кучка и ми беше страшно гот.”

Да живее любовта.
Форевър(да вкараш малко чужд език тук-там, също е вери ориджинъл).

Станахме хард, да си хард е модерно.
Разбиваш и чупиш морала, но това не ти стига.
Биеш се в гърдите, че си прозрял истина, която не съществува и в знак на велико прозрение я копваш на стената си във фейсбук.
Отричаш всичко, стъпкваш го, влачиш го и се гордееш.
Потъваш в море от цинизъм и това те кефи.
Кефи те да напишеш, да кажеш, да изкрещиш думичката „лайно”.
А, ако някой възмутено ти изшътка, гордо да заявиш: „Човещинка е, ти не сереш ли?”.
Най-готино е обаче да ги заредиш едно след друго, курове и путки, чукане и ебане, секс, наркотици и рокендрол.
Можеш да напишеш двеста страница за видовете наркотици и чувствата, които предизвикват в теб.
Без да осъзнаваш, че и това някой преди теб вече го е правил и че до болка са повтаряни описанията на онези състояния като депресия, самота, болка.
Само че, сега ги пишем хард, тоест ще ни се да си прережем вените, да се надрусаме, да се търкаляме по баровете и да пръднем звучно в градския транспорт.

Бъдете хард, не отричайте първичното, бъдете груби и ако смятате к***ата срещу вас за грозотия, вземете, че и го кажете.
Това няма да ви попречи да я изчукате.
Плюйте на семейните ценности, те са за скучни идиоти!
Ние сме хард, отговорностите ни депресират, да живеем на ръба в центъра на купона.
На ръба място за двама няма, така че не забравяйте да опишете колко е тъжно да си човек и как човекът, онази малка вселена, всъщност е вечния самотник, който си бие главата в стената в опитите си да бъда щастлив или поне по-малко животно.
Хубаво изтъргайте памуковите облаци от душите си и ги оставете на заблудените хорица.
Вие вече знаете истината, а истината е в харда.

Да атакуваш по-малко боли, да потънеш в цинизъм е по-лесно отколкото всеки ден да буташ някаква измислена вяра към нещо и ти не знаеш към какво.
Животът те блъска, а ти му обръщаш гръб, дръпваш си една цигара и му казваш „Майната му”, пък докъдето издържиш.
Докато не дойде сметката за тока, ама ти и без ток можеш, виж без цигара – не!
Хардът е начин на живот, за да си хард трябва да си смел, като начало трябва да плюеш на всякаквите там банални отговорности, да се пънеш да бъдеш различен и задължително да измисляш една-две оригинални сентенции.
Различността те кара да се чувстваш специален, за това продължаваш да си сипваш двойно и двойно, докато в един момент не осъзнаваш, че си се олял.
Но това не значи нищо, някъде по пътя вече си успял да набереш скорост и имаш почитатели, които гордо ти ръкопляскат от трибуните и ти гледат сеира.
Някои от тях ти се присмиват, други им се иска да бъдат като теб, но не смеят, а трети ще те последват в твоята духовна деградация.
И така се ражда харда, там където някакъв наркоманизиран тип крещи: „Животът е скапан мамка му, обаче на мен ми е кеф да сера, чукам и пикая срещу вятъра” .
Раждат се изрази като „духовна чикия” и „мастурбиране пред екрана”, звучат новаторско, оригинално и си ги повтаряме.

Добре че го има СПИН-ът, това ме успокоява, ако го нямаше досега всички да сме се минали и изебали.
И десетте Божи заповеди, и магиите, врачките, суеверията…
Плюйте в пазвите си, мисля че ще свърша.

Не обичам памуковите облаци, розовите очилца, мелодрамата и турските сериали, но мама му стара вече ми писна да чета тая пуста дума „путка”.

Пет Яну 14, 2011 9:12 am Профил Галерия на потребителя WWW
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

"от dindi, блога й в kaldata"

Най-тъжното е, че тоя сЛободолюбив байряк се вее само в нашата държава. Някой ако го е видял извън България, да казва, аз - не.

Пет Яну 14, 2011 5:55 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща