Последно посещение: Чет Авг 24, 2017 3:01 am Галерия Галерия   Дата и час: Чет Авг 24, 2017 3:01 am

[ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Щастието ...? 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Щастието ...?
Аааааа, открих бе! :sun:
Щастието всъщност се изживява с мозъка, не с друго. Попаднах на това, но не ми се вярва да са съм го писала аз. Макар че няма гаранция. Сигурно съм умувала върху нечия гениална теория. Не помня.

Що е щастие? Всички знаем. Поне повечето от нас си мислим, че знаем.

Ето и механизма, по който се изживява щастието.
Когато има причина човек да бъде радостен, той изпитва едно ликуване. Това ликуване кара всички клетки да затрептят. И те, като по команда, откликват.
Най-силно трептят мозъчните клетки. И тогава човек изпитва блаженство. Това блаженство е щастието.

Ето, това е цялата философия.
И колко дълго човек търси това свое щастие - понякога цял живот.
И защо се стреми към него?
Защото през по-голямата часте залутан някъде в лабиринта.
Ако пресметне човек колко време от живота си е бил щастлив, би се учудил. Но когато го осени щастието, душата му разцъфтява като бял крин. Той засиява. Радостта се разлива в него и той опиянен изпитва най-търсенето земно блаженство - щастието.
Малко е нужно на човек понякога, за да засияе. Да е възроден. Лицето му грейва, душата ликува. Той е красиво подмладен...
Затова човек не трябва да похабява най-хубавите си чувства в ежедневните несгоди. За да не стане така, че когато му се усмихне щастието, той вече да не може да се усмихва.
Колкото и трудно и тежко да се живее, ако се подмине възможността, ако се пропусне - защо е живял?
Има една омая, която прераствам в любов към всичко наоколо. И душата запява, заликува. А това вече е истинското щастие.
То идва рядко, но носи такова мило удивление, радост, увереност, спокойствие.
Кара те да прогледнеш, да видиш красотата около себе си. А това вече е нещото, за което е копняла душата ти цял живот.
Щастието не е химера. То е необходимост на духа.
Тогава погледът се отваря за света и човек проглежда, че и в малките неща има толкова радост...
Затова изживейте щастието си!

Щастието, което хората търсят, винаги е свързано с имане: на къщи, пари, награди, дори на хора в определени регламентирани отношения. И когато ги нямат, те не могат да се чувстват щастливи. Тяхното щастие зависи от това, което имат и ако се случи да го загубят, това се превръща в катастрофа за тях.
Ако един ден ви се удаде да преживеете истинското щастие, ще почувствате, че то не зависи от нищо такова.
Щастието е вълшебно съзнание.
Това е нещо като дишането - вдишване, издишване,....вдишване, издишване...
Щастието е като дишане на душата.

наклонила съм го за всеки случай. :D

Чет Яну 28, 2010 5:17 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ераклия написа:
Когато има причина човек да бъде радостен, той изпитва едно ликуване.

целият ми живот с изключение на последните 4 г. мислех така.
Изпитвах радост когато се случеше подходящото събитие за да ликувам.

докато един ден изненадах и себе си, и си купих коте от една клетка сложена на тротоара :)
и тогава претърпях метаморфоза с някои от вижданията си/разбирания

няма нищо по забавно от малко коте!!!
(който има знае за какво говоря) :)
радвах му се много, редовно закъснявах защото съм си играехме ...
зная че ще ме помилите за .... ("малко смахнато ми изглежда да се захласва по коте") :lol:

да се върна - за какво ви разказвам за котката ми,
ми тя ме научи да се радвам без причина
просто така ... щото сме живи!

но щастието е повече от радостта, и е в онези мигове, които се врязват в паметта ни за цял живот
тогава всичките ни сетива са отворени
и съвсем не е задължително това да е свързано с любим/а човек
... просто виждаш света по друг начин
... отваряш очи
... и го вдишваш

Чет Яну 28, 2010 8:08 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Ще се съглася с Ленси. :)
Вероятно защото... някой би казал, че съм от богоизбраните. Тези, които винаги са се радвали на най-невзрачното нещо и най-дребното ги е правило щастливи.

И ще се съглася с него.

Няма нищо, което да носи такава лекота и удоволствие от живота като това "качество"(слагам кавички, защото не съм сигурна, че е качество), да си перманентно щастлив. Всичко лошо да преминава покрай теб и само усещаш леденият му дъх за мъничко...

така че... не ми трябва причина, за да съм щастлива.

Аз СЪМ щастлива!

Чет Яну 28, 2010 8:34 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Kris написа:
Кукуриго,което не знам защо се опитва да създава впечатление,че един на 100% щастлив човек.

:lol: Знаех си, че имаме такава тема.

В нея май съм обяснила, защо се смятам за щастлив човек, не целя да "създавам впечатление". Абсолютно съм наясно, че личното ми щастие касае единствено и само мен. Другите... ами има такива, които се радват заедно с мен и са щастливи заедно с мен, има и такива, които буквално ме презират заради лекотата, с която преминавам през житейските изпитания, а на мнозинството му е все тая дали съм щастлива или не. :lol:
Не обичам да драматизирам неща, които далеч не се случват само на мен в този свят.
Не обичам да мрънкам и да се оплаквам.
Не търся съжаление.
Не търся внимание.
Не търся похвали и ласкателства.
Знам, че винаги може да стане и по-зле, но винаги може и да се случи нещо неочаквано и добро. Знам, че в живота нищо сигурно няма. Познавам хората и затова когато някой ме предаде или ме прецака, или просто разтовари комплексите си върху мен... не боледувам дълго. Продължавам напред.
Всъщност... откакто се помня все такава съм била. Житейският опит просто ми е дал отговори на някои въпроси. Като например, че щастието не се измерва, то няма точна дефиниция, няма аналози. Нещо, което днес ме е зарадвало, утре може да ме натъжи и обратното...

Пет Ное 16, 2012 11:15 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Как човек измерва щастието?

Вто Ное 20, 2012 6:00 pm Профил
Фурия
Аватар

С липсата на липси,Хаус!
Ти де се затриваш толко често?М? :ikillyou:

Вто Ное 20, 2012 8:45 pm Профил Галерия на потребителя

Няма да ти отговори, сестро. Мъжете са по-добри от нас в поддържането на интереса. :)
не знам обаче дали лисата на липси е достатъчно ясно мерило за щастието. случва се човек да не може да отговори какво му липса, дори да осъзнава, че нищо не му липсва и пак не е щастлив. въпреки, че щастието не винаги означава приповдигнатост и блаженство, все пак е нещо съвсем различно от апатията.

може би наличието на осъществено вдъхновение. не зная дали се измерва изобщо.

степените щастлив по-щастлив най-щастлив, обикновено ги въприемам със смисъла на късметлия, нещо, което ми се струва различно от щастието итселф. :P

била съм щастлива по различни начини и като цяло мога да кажа, че обичам да съм щастлива.

Сря Ное 21, 2012 3:30 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

dr.house написа:
Как човек измерва щастието?

не го измерва - или го преживява или го наблюдава отстрани
никога не съм чувала щастливия да казва - аз съм щастлив със средно щастие или пок щастлив съм с около 3 кофи и половина щастие, а ми се искаше да е пет казана

Съб Ное 24, 2012 11:57 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

макар че като се замисля сега съм щастлива точно едно затоплено легло и няколко спокойни вечерни часа за мен самата.... идея нямам това дали важи за мерна единица

Съб Ное 24, 2012 11:59 pm Профил Галерия на потребителя WWW

обичам спокойното щастие, но онова, което ме кара да да се вдъхновявам, да предприемам действия, които надскачат природата ми, което почти ме задушава, е то е нещото, което прави света толкова искрящ и желан.
абе, явно съм човек на адреналина. но сигурно съм казала и преди - осъзнавам факта, че имаме нужда от усмихнатото спокойствие, за да съберем сили за миговете, когато всичко е шемет и фойеверки.
въпроса е къде е тънката линия между щастие и доволство. липса на липси каза сестрата. според мен това дава доволство, но не е гаранция за щастие. не и прекалено дълго.

Сря Ное 28, 2012 3:40 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3