Последно посещение: Пон Юни 26, 2017 12:17 am Галерия Галерия   Дата и час: Пон Юни 26, 2017 12:17 am

[ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Свободата, Санчо... 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Свободата, Санчо...
Понякога имам ярки, мигновени и много силни проблясъци, в които ме замайва прекрасността на осъзнаването, колко свободата е вътре, а не вън!
Да почустваш тази свобода е именно и точно като да усетиш, как се раждаш отново...и отново... и отново. Сигурна съм, че толкова замайващи са първите глътка въздух, светлина и шум.
Свободна съм!... в точно тази секунда...

Чет Юли 14, 2011 9:34 am Профил Галерия на потребителя WWW
Аватар

А когато свободата се сбърка със свободия? Къде е границата между двете?
Днес изгледах това и се питам - ние по-свободни ли сме от руснаците... или по-освободени? Но освободени от какво точно? Защото струва ми се свободата нещо не я долавяме като народ.

Пон Сеп 12, 2011 6:37 am Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Посмях се...
Ще ми е интересно как този воронежец би обяснил на невръстния си племеник сватбата на сър Елтън Джон с Дейвид Фърниш(например). Все пак не са българчета. Англичанин и канадец са.

Не защитавам начина, по който Азис изкарва парите си. Нито имиджа. Нито демонстрацията на сексуалните предпочитания(не само неговите), но в крайна сметка хомосексуални хора има и колкото и да си затваряме очите, тях пак ще ги има.

Бих пробвала да обясня това на осемгодишно дете. Не знам с колко успех, но бих пробвала все пак.

Цитат:
Защото струва ми се свободата нещо не я долавяме като народ.

Дали?

п.п. От този форум единствено Ракли знае, че когато представям друга гледна точка, не го правя с цел да се заяждам. Животът е многолик и многопосочен. Лесно е да съдим, трудно е да разберем другите, различните от нас... В крайна сметка светът не можем да оправим, можем само себе си... ама и това е доста трудно :)

Пон Сеп 12, 2011 9:20 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Нел,
Сигурна съм, че разбираш, че не става дума за хомосексуалността на Азис и не това коментира руснака.

Не че го коментира само той, разбира се. Не са малко и българите, които дори по-остроумни коментари биха направили по този изключително тъп, ама тъп клип. Ама просто толкова е прост клипа, че даже се зачудих от къде толкова коментари по него изкопа този руснак.

И да, твърдя че като маса, като общество размихме границите на свобода и свободия, защото объркахме доста понятия.

Сър Елтън Джон и съпруга му със сигурност не се показват разгорещени в клип и не се прелъстяват със сластни погледи и побарвания, а още по-сигурно е, че подобни неща в горката стара Англия нямаш шанс да видиш по телевизията.

Пон Сеп 12, 2011 7:28 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
че не става дума за хомосексуалността на Азис

Не. Става дума за леля-чичо или чичо-леля, и за Филип Киркоров, който също е стопороцентов българин, но... той се занимава с жени и т.н.
Два пъти гледах клипа. Разбира се, остроумен и наистина предизвиква смях.

Не съм съгласна със становището ти, че (виждаш ли) само в България има такива клипове, а не че харесвам клипа. Това обаче е имиджът на Азис, харесва ли ни или не. И не трябва да се намесва България и всички българи.
Разбираш ли какво казвам, Виталка?
Стига сме плюли сами в лицата си, бе хора!
Това вярно не може да се случи в добрата стара Англия...
Онези хора се самоуважават. Ние...
Ех...
Един поздрав с песен на Азис, затвори очи и не го гледай, слушай го само

Пон Сеп 12, 2011 8:07 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Vital написа:
А когато свободата се сбърка със свободия?

Липсата на ценности доведе педерастията да се нарече културно явление с ранг на superstar.
Доволна съм от това, че не ми се налага да обяснявам на 8 год. дете - не всички гейове са педераси.

Пон Сеп 12, 2011 8:34 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:

Не съм съгласна със становището ти, че (виждаш ли) само в България има такива клипове, а не че харесвам клипа. Това обаче е имиджът на Азис, харесва ли ни или не. И не трябва да се намесва България и всички българи.
Разбираш ли какво казвам, Виталка?
Стига сме плюли сами в лицата си, бе хора!
Един поздрав с песен на Азис, затвори очи и не го гледай, слушай го само

Никъде не казах, че само в Бг има такива клипове, но само тук те се излъчват свободно навсякъде, по всяко време и децата ги знаят и пеят и гледат.

Именно имиджа на Азис е идиотията. Сега май ти не ме разбираш. Измислен имидж, който печели. Защо печели, защо се наложи??? Това не е свобода - свободата да си избираш какъвто си искаш имидж. Да, тази свобода си я имай. Но твърдя и ще продължавам да твърдя, че като си си избрал такъв имидж, не можеш да имаш свободата да си слушан и гледан свободно, навсякъде и от всички, по всяко време, изключително широко популяризиран при това. Ето това вече не е свобода, а простотия!

Освен това никъде в руския клип няма намесени българия и българите, с изключение за подмятането и за Киркоров, който също понякога минава границата на екстравагантността.

Третото, което ще спомена и то с усмивка, Нел, а именно ще те помоля да не ми вменяваш плюене в лицата на българите и България, защото такова нямаше нито в поста ми, нито в коментара ми към клипа. Има огромно възмущение по обърканите поняти - свобода, свободия, простота, простотия, хомосексуалист и педерастия и т.н. И ако някой плюе в лицата ни, то това е самия Азис и тъпанарите, чийто продукт е той и популярността му сред 5 годишните дори. Даже не е плюене, ами си е тотално ср.не. (сори за грубичкия тон, но паля истински)

Нямам атака и срещу хомосексуалистите ни най-малка. Но ще атакувам всеки педераст, който ми размаха педерастията си безпардонно и ще се опитва да убеди мен и детето ми, че е просто бизнес, изкуство, свобода и широта на мислене.

И последно. Не мога да си затворя очите, когато си пускам клип, а не просто парче на уредбата. Сори, но се втрещявам от контрастна на прекрасна песен и гнусна демонстративна визия. И единствената свобода, която откривам във всичко това е свободата всеки незапълнил празнотите в себе си да си размахва комплексите безпардонно. Само че на тази свобода, аз казвам свободия.

Пон Сеп 12, 2011 8:59 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Верно се самоуважават, Нелко. :) И не само там. В която и да е държава, такива клипове ( не мога да го гледам, пък и нямам желание) се цензурират и/или се пускат късно вечер по подходящи канали. Тук виждам наши млади девойки и момичета, природно надарени с красота, но никоя от тях не се облича и гримира като чалга звезда, щото могат да я приберат със съмнение за проституция. В училищата са забранени екстравагантните облекла, грима и накитите.

Ще мине време, докато ценностите се върнат по местата си, дано да е по-скоро. На другия полюс на чалга безкултурието растат умни, знаещи и оправни деца. :)

Вто Сеп 13, 2011 12:29 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
не мога да го гледам, пък и нямам желание

:) И аз не го бях гледала, Мире, но покрай клипа с воронежеца го изгледах. Ти остави мен, ами се питам колко още русначета, рускини и руснаци са го изгледали след "хумореската", излъчена по руска национална телевизия... Колко от тях не са били и чували за Азис... Колко ще започнат да му подражават... Колко ще реагират с агресия и ще решат да стрелят, за да "прочистят мръсния свят"(визирам нашумялата наскоро трагедия в Норвегия и не само нея, а всички известни, по-малко известни и никому известни "чистачи")
Получава се небезизвестният "обратен ефект"... В крайна сметка и воронежеца и предаването по руската телевизия популяризират и правят реклама на... клипа на Азис :(

Виталка, радвам се, че си усетила как нараства агресията в теб и какви думи те кара да изречеш. В онази статия за мислите, пратени от Бог и дявола, много добре е казано. Да внимаваме за мислите и помислите си, защото и най-добрите ни намерения могат да се окажат пагубни и за нас самите, а и за другите около нас.
А за това, че ти вменявам нещо...

Цитат:
Защото струва ми се свободата нещо не я долавяме като народ.

Това са твои думи.
Реагирах най-вече заради тях. {}

Вто Сеп 13, 2011 7:22 am Профил Галерия на потребителя

май наистина не я долавяме. с такова настървение популяризираме някви недъзи и пороци, че ни се чуди човек. ето какво казва Миранда - разликата в начина, по който се носят масово момичета. липсата на ...ебе, що педерастията стана едно от изискванията да се наложиш, да преуспяваш, да си модерен и интересен? защо се оказваме по-толерантни към подобни неща отколкото към чуждия успех примерно. лично аз не искам да обяснявам на осемгодишно дете какви са тези двойки, защото някак е рано да обяснявам за мастурбация, некрофилия, содомизъчм и тн. хората са измислели безброй начини да задоволяват сексуалния си порив и това е просто един от тях. което не го прави по-малко...неестествен от останалите. но противоречи на природата. и щом двама млади се харесват, ок, никой няма да ги беси, ама не е нужно да правят всички свидетели на собствените си интимни страсти. това важи разбира се и за хетеросексуалните.
трябва да имаме граници, за да се предпазим от едно бъдеще,което би било жестоко. и нямам предвид само демонстрациите на сексуални отношения. всичко, отговорности, навици за труд, уважение към възрастните...всичко. и зависи от всеки един от нас. аз си признавам, че като видя трима да вилнеят, не им правя забележка, защото не ги знам колко всевластни и освободени копелета са. бих повикала някой мъж. от долната тема. :lol: щото докато бият някой, другите гледат. ей дотук се докарахме.

Вто Сеп 13, 2011 4:04 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща