Последно посещение: Нед Ное 19, 2017 7:50 pm Галерия Галерия   Дата и час: Нед Ное 19, 2017 7:50 pm

[ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Свободата, Санчо... 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Свободата, Санчо...
Nell написа:
Ти остави мен, ами се питам колко още русначета, рускини и руснаци са го изгледали след "хумореската", излъчена по руска национална телевизия... Колко от тях не са били и чували за Азис... Колко ще започнат да му подражават... Колко ще реагират с агресия и ще решат да стрелят, за да "прочистят мръсния свят"(визирам нашумялата наскоро трагедия в Норвегия и не само нея, а всички известни, по-малко известни и никому известни "чистачи")
Получава се небезизвестният "обратен ефект"... В крайна сметка и воронежеца и предаването по руската телевизия популяризират и правят реклама на... клипа на Азис :(

Нел, прости ми, но това е политически похват, което в момента ползваш.
Да се изправи човек срещу безумието, нередността, да я посочи, да я осмее и заклейми е редно и важно и не е популяризиране.
Длъжни сме да реагираме на простотията.
Както и на всичко, с което съвестта ни не успява да се примири.
Това е отговорност.

Да замълчиш с идеята, че всеки уж имал право на съществуване е криворазбраност.
Нека всеки си съществува, но мой дълг като човек, като майка, като част от някакво общество, държава, група е да посочвам това, което не ми харесва и да настоявам да бъде променено, защото съм част от това и защото имам право да избирам бъдеще за себе си и за децата си.

Nell написа:
Виталка, радвам се, че си усетила как нараства агресията в теб и какви думи те кара да изречеш. В онази статия за мислите, пратени от Бог и дявола, много добре е казано. Да внимаваме за мислите и помислите си, защото и най-добрите ни намерения могат да се окажат пагубни и за нас самите, а и за другите около нас.

На това също има отговор.

Защото и Иисус изгони търговците от храма. Има гняв, който е потребен, нужен и важен. Той говори за будност, за съвест, за отговорност, за "За Бога, хора! Пука ми"

Nell написа:
А за това, че ти вменявам нещо...

Цитат:
Защото струва ми се свободата нещо не я долавяме като народ.

Това са твои думи.
Реагирах най-вече заради тях. {}

Да! Мои думи са и заставам зад тях.
Както категорично заставам и зад това, че тези ми думи НЕ СА плюене на нашенското, родното и българското. Те са факт - изкривяват се представите ни за свобода, дори умишлено се настоява към изкривяване още и още. А за това ми пука, притеснява ме, не го желая за наше, родно и българско.

Аз като българка не желая да се индетифицирам с това и това е както мое право, така би трябвало и да е моя свобода, която да не ми отнемат, като непрекъснато ми навират под носа нагла, безочлива, безпардонна, полепваща, превземаща простотия и педерастия.

Последна промяна Vital на Сря Сеп 14, 2011 4:50 am, променена общо 1 път

Вто Сеп 13, 2011 7:52 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Точно така, Ер. Настървението дойде с демокрацията - дай сега да наваксаме всичко, дето ни беше забранено. И под балтията заминаха не само табутата, но и елементарните човешки ценности. И за чия сметка - на нашите деца. :(

Виталка, сигурно имаш преки впечатления от децата, с които работиш. Явно им се отразява.

Да не би имало причина, не би имало и отговор. Ами то си Е за агресия - срещу това ненормалното да е мода, престиж и пример за подражание, налагано повсеместно, безочливо и кичозно. :twisted:
Толерантността си има граници.

Свободата е в рамките на закона и общочовешкия морал, които доста се припокриват. Който иска да ги нарушава, сам ще си стъжни живота - това разбрах тука.

ПП Българското и родното за мене нямат нищо общо с чалга-първенющината, която започна като обезобразено подобие на сръбския поп фолк.

Сря Сеп 14, 2011 1:53 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Miranda написа:
И за чия сметка - на нашите деца. :(

Виталка, сигурно имаш преки впечатления от децата, с които работиш. Явно им се отразява.

Мисля, че повечето хора, които са встрани от децата и нямат поглед, дори не си дават сметка колко е страшно.
Вече не е тъжно.

СТРАШНО Е!

И го твърдя именно аз - най-непоправимия оптимист, вечно вярваща в добрия изход, вечно откриваща хубавото.

ТВърдя категорично "Последствията от тази изкривена свобода, от нискострастната свободия са страшни, вече налице и не очертават никакво бъдеще!"

Сря Сеп 14, 2011 4:56 am Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

От години повтаряме една и съща грешка - борейки се против нещо, ставаме участници в това нещо, правим своите "малки" войни(някои чудовища и големи войни правят), сочим с пръст и критикуваме, а всъщност единственото, което наистина зависи от нас не правим-да погледнем в сочещата си ръка ... показалеца ни сочи някъде, но останалите три пръсти сочат към нас, а палецът към земята...

Това не е политикантско мислене(популяризацията, рекламата, макар и отрицателна) Витал, наречи ме и идиот, но е най-обикновена геометрична прогресия.

Сря Сеп 14, 2011 8:09 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:
От години повтаряме една и съща грешка - борейки се против нещо, ставаме участници в това нещо, правим своите "малки" войни(някои чудовища и големи войни правят), сочим с пръст и критикуваме, а всъщност единственото, което наистина зависи от нас не правим-да погледнем в сочещата си ръка ... показалеца ни сочи някъде, но останалите три пръсти сочат към нас, а палецът към земята...

Не знам, кой сте вие които правите тази грешка. :roll:

Аз отдавна не водя войни - нито големи, нито малки. По природа и по ген съм миролюбива.

И определено преди да посоча с пръст дълго гледам себе си и преценям, дали в мотива ми да посоча нещо или някой няма егоизъм или има именно обич и желание да се помогне. Защото мотива да посочиш, да назовеш и да изобличиш е важен, онова което истниски те задвижва. Когато в основата има обич, тогава и да направиш грешка, някак е по-различно и хората винаги го усещат. Както, разбира се и когато няма такава.

А идиот, Нел няма да те нарека никога.

Първо, защото това не ми е в стила никак и второ защото, макар да не съм съгласна с мнението ти по този въпрос, си личи, че това е искрено ти разбиране и позиция.

Дискутираме и спорим, това е! И всъщност е готино, защото си ми стимул да избистрям доста собствена позиция и да откривам и забелязвам нови неща, които са ми важни.

Така че в известен смисъл ти дължа дори едно "Благодаря".

Сря Сеп 14, 2011 8:30 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Не става въпрос за войни, а за това да има някакъв ред, подходящо място и време за всичко.

Сря Сеп 14, 2011 9:00 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
Не знам, кой сте вие които правите тази грешка. :roll:

Ние-хората, човечетата, човечеството... :lol:

Мире, просто използвах символиката на войната.

Чет Сеп 15, 2011 7:43 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:
Ние-хората, човечетата, човечеството... :lol:

:angel: Еееех, ама аз нали съм принцеса, че и руса, понякога забравям за слабостите на хората :dance:

Чет Сеп 15, 2011 8:06 pm Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Изборът!
Свобода ли е?

Сря Авг 28, 2013 8:23 am Профил Галерия на потребителя

не, не е свобода.
свобода е безотговорността в избора. докато е на тази земя, човек никога не е напълно свободен.
своБодни са птиците, които не знаят, че ще умрат. :)

Вто Сеп 10, 2013 8:35 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща