Последно посещение: Вто Окт 17, 2017 5:43 am Галерия Галерия   Дата и час: Вто Окт 17, 2017 5:43 am

[ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Безразличието 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Безразличието
Цитат:
След шестата водка всичко което изпитваш ще е без различие

е, при мен ефекта настъпва след третата мастика :lol: Ноу и Мира имат проблем, защото това с мляко трудно се постига.

всъщност да се постигне безразличие, не винаги е толкова прост и безболезнен процес. много зависи от това каква част от себе си трябва да унищожиш и изхвърлиш. понякога става сравнително лесно, достатъчно е една порядъчно дълга серия от разочарования. малките натрупвания водят до качествени промени в отношението. и в един момент разбираш, че доста щадящо все пак си достигнал до заветното безразличие. но понякога човек трябва да премине през дълга агиня. време, в което всичко в него стене, агонизира, умира. да го наречем ритуална смърт. в крайна сметка след това продължава да диша, яде и ходи. но първо трябва да умре. и после осъзнава, че е настъпила онази тишина в чувството, която придружава единствено безразличието.

Пон Яну 23, 2012 9:32 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Аааа, аз и мляко не пия, :P пък алкохола ме приспива - те това е безразличие, в чиста форма. :lol:

Ми така е, Ер, да го отпишеш от всички неща, на които държиш. Затова записването отначало е бавно и трудно, като някакъв вид сигурност, че няма да има отписване. Пък кой колко му струва това, сам си знае.

Вто Яну 24, 2012 7:09 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

еее, пишеш, пишеш сто години и после изведнъж - айде сега пък отписвай.
по-практично нещо ще предложите ли?
ми то човек ще се скъса от писане така...

Вто Яну 24, 2012 6:28 pm Профил

от няколко дни се опитвам да разбера къде е основния проблем в родните ни болници.
продъниха ми се ушите с липсата на пари, с лошите условия, с вината на правителството, с не знам какво си.
в крайна сметка като седя и си мисля, стигам до извода, че хората масово са обхзети от безразличие. включително и лекарите. и когато го прилагат на работното си място то приема престъпни размери.
има и съпричастни хора, но са толкова малко, че са трудно откриваеми.
омръзна ми да гледат надуте им физионимии, ходенето им като примадони по коридорите, грубото отношение и ругатните, които сипят към всеки, който посмее да ги пита нещо.
повече не ща и да чувам за това колко несправедливо е обществото.
не казвам, че същото не важи и за голяма част от продавачите, но като си купа развалени домати, просто ще ги изхвърля. но докато чакам поредната приемаща да се тюхка, че си е изцапала джобовете на престилката с шоколадовите бонбони, които е натъпкала незнайно кога там, докато се въртя в празната приемна на спешното около половин час и докато гледам как гонят като мръсни котки , който се осмели да подаде глава в някой кабинет, хич и да не ми се мяркат из съзнанието да ги мисля.
безразличието е престъпно.

Сря Юни 13, 2012 8:39 am Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Според мен, това от безразличие си е станало откровена неприязън. Как е сега по частните кабинети? ;)

Чет Юни 14, 2012 4:30 am Профил Галерия на потребителя

относителна работа, Мире. обстановката и оборудването не са единственото условие за добър резултат.
не ми се засяга тази тема в дълбочина, за да не взема и засегна някой без да искам.
когато човек работи различни неща колкото да убива времето, или да си намери някакво препитание временно е едно, но когато се отдаваш на професия е съвсем различно.
и най-малкото би трябвало да се развиваш и учиш.

Чет Юни 14, 2012 7:58 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ераклия написа:
Казват,че няма нищо по-страшно от безразличието.
И наистина ли безразличието е най-добрия начин да оцелееш. Щом като не ти пука за нищо, няма как да те нарани някой, нали?

А дали?

Автобусна спирка.Чакащите сме повече от десет души.Наоколо кръжи странен субект,в мърляв червен гащеризон и си говори сам.Според светлинното табло,автобусът ще дойде след
минутка.Всички упорито се стараят да изглеждат вглъбени в нещо свое:кой разлиства вестник,кой си рови в чантата,кой заговаря стоящия до него непознат.Всички се правим,че не забелязваме човека в червено.
Аз разглеждам с интерес носовете на ботушите си/май имам нужда от нови/ В един момент забелязвам,че
въпросният субект е спрял да говори.Вдигам поглед и го виждам пред себе си.Гледа ме съсредоточено известно време.В иначе празния му поглед,долавям топлинка.
- Знаеш ли,че приличаш на майка ми?
-Не,няма как.
- Тя почина млада,защото пушеше цигари.
Следват няколко нечленоразделни изречения, в отговор на които аз кимам,за да не го обидя.
- След като тя си отиде, ми разкатаха фамилията.Но на теб не ти пука, нали? За мен обаче , не е така....
И отминава надолу по улицата.Може би му е олекнало малко.А може би не.
Цял ден се питам ,пука ли ми или той беше прав.И ако ми пука,какво от това?Какво би се променило?

Чет Ное 01, 2012 9:38 pm Профил
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Не може на човек да не му пука за нищо. То няма абсолютно безразличие.

Пет Ное 02, 2012 2:12 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

constans написа:
Цял ден се питам ,пука ли ми или той беше прав.И ако ми пука,какво от това?Какво би се променило?

Пука ти. Сигурна съм. Заболяло те е. И от вида му, от това, че явно е болен(психически), от това, че изобщо има такива хора. Поне 2/3 от хората на спирката са усетили същото като теб, но... не е ваша отговорността за състоянието на този човек.
Някъде в миналото му някой не е поел своята отговорност... Не ни носят щъркелите все пак...
Доста трудно е обаче в настоящето чужд човек да поеме отговорността за този човек върху себе си. Защото той не се нуждае от някой лев или да го нахраниш, той се нуждае от хиляди неща, които наистина рядко би се намерил човек, който да ги осигури - подслон, лекарски грижи, лекарства, внимание... А в същия този момент ти едва свързваш двата края...
Много е болезнено да знаеш, че можеш да помогнеш и едновременно с това да осъзнаваш, че всъщност си оставаш само с желанието за помощ...

А има и друг вариант. Напълно възможно е този човек да има близки, които правят всичко по силите си да се грижат за него, но... той просто е болен. Напълно възможно е в същия този момент някъде някой разтревожено да го търси... хиляди варианти.

Пет Ное 02, 2012 11:23 am Профил Галерия на потребителя

Безразличието е някаква форма на финес явно.
напоследък, абе да речем последните няколко години наблюдавам един особен стремеж хората да го демонстрират. явно това ги прави по над нещата, по-куул, по-победители, по-язвителни за отсрещния.

като нямаш какво друго да предложиш като аргумен, демонстрираш безразличие и разчиташ, че от това най-много ще заболи отсрещния.

това обаче е демонстрация на загубата.

убедих се, че в 99,99 от случаите, точно това безразличие е неистинско.

в повечето случаи под привидното безразлично поведение, отсъствие или саботаж, прозира едно надничане, непрестанно любопитство, отчаяно злословие или изтървани от стиснатите устни конетари, които издават толкова много чувство само от изтърваната една единствена дума. плюс надменния жест на пренебрегната уличница.

за себе си съм разбрала, че изпътвам безразличие към малко неща и хора.

добри или грозни, към повечето неща, случки и личности изпитвам чувства, имам емоционално отношение и не забравям както доброто, така и злото, което съм видяла.

включителното и безразличието, което и сега се случва да ме клъвне, както и за в бъдеще няма да престане.

имам определено отношение и към умрелите неща и хора в живота си. и не съм на принципа - за мъртвите само добро или нищо. нищото е равно на лошо. това всеки го знае. и всичките псевдо приятели, със своето псевдо обичам те, което е всъщност истинското безразличие, а не онова на, което процежда от стиснатите устни онова издайническо бучене в душата.

За прощаване с безразличните, които няма да ме забравят толкова бързо.

Чет Ное 22, 2012 4:08 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11