Последно посещение: Вто Окт 17, 2017 5:40 am Галерия Галерия   Дата и час: Вто Окт 17, 2017 5:40 am

[ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страховете, когато споделим и приемем... 
Автор Съобщение
Sorceress
Sorceress
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Страховете, когато споделим и приемем...
на нечия мечта...
мечтая за себе си, Ракли, и ако се проваля... ще е мой провал

няма да е първият провал, а дори и последният да е... от мечтите не трябва да се страхуваме, затова са мечти, за да са полувъзможни, полуневъзможни или съвсем невъзможни, или достигнати да се превърнат в разочарование

никой не знае какво ще стане утре

никой...

от това ли да се страхуваме?!

в друга тема ми се чудиш как се освобождавам от товара на слабостите си... честно казано не знам точно, но е свързано с ината ми :lol: хората го наричат воля, но думата "воля" е прекалено силна за такова вятърничаво същество като мен, затова смятам, че "инат" е точната дума.

ей така! на инат! напред и с инат! като не стане едно, ще стане друго! и каквото и да стане... все мен чака, какво да го мисля толкова предварително?! :P

Нед Яну 31, 2010 9:54 pm Профил Галерия на потребителя

Цитат:
никой не знае какво ще стане утре

никой...

от това ли да се страхуваме?!

Че малък повод ли е? :lol: Много мразя да нямам някаква идея за развитието на нещата и да се лашкам като боклук в морето от разни незнайни стечения на обстоятелството.

За мечтата на другия, нямах предвид това, че понякога мечтите ни са свързани с друга отделна личност, а това, че понякога мечтатга на някой друг, нейното осъществяване или проваляне е в наширъце. Тогава е много трудно да вземеш решение за нейното съществуване.

А инатът е жилав корен, зная го това. Стига човек да успее да се вкопчи здраво в него. :sun:

Пон Фев 01, 2010 9:48 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Приюти ме,уморих се от скитане,
от малко приятели и много пиене.

Пуша по две кутии цигари,

вечерям през вечер и се бръсна от скука.

С толкова думи уж се познавах,

нямам какво да кажа на никого.

Приюти ме,не аз те оставих.

Вратовръзка си слагам за случая.

Придърпвам възела,стягам дъха си.

Ето гласът ми и не трепери.........

Зная ти името-ти си Страхът ми.

Радвам се,че се намерихме.

Славчо Чанев

Сря Ное 02, 2011 4:03 pm Профил
Аватар

off

Уникално. :hat:

Сря Ное 02, 2011 5:45 pm Профил
Аватар

Супер тема с недоразвит заряд. Не бе не правя анализ мисля си на глас. Почти не използвам запетайки по технически причини.
При много хора страхът е спирачка особено при жените. Познавам една жена обаче която под натиска на страха си понякога върши чудеса. И си умирам от кеф когато надуша страха й а аз го надушвам пред девет планини и МОРЕТА ;) и мога да й кажа - аре бейби скачай щото си велика когато си уплашена.

И не не е проклятието на човека защото го предпазва. Има го и при животните което значи че Творецът ни го е предвидил за нещо.

Чет Ное 03, 2011 4:48 pm Профил

Разбира се, че го е предвидил, Хаус. Независимо колко старателно се опитваме да си изковем теории, в които да вярваме, трахът е неделима част от човешката същност и ролата му в живота ни не е просто да ни плаши - БАУ! (както обича да ми се появява един любим мъж :lol: ). Не е правилно да му позволяваме да ни сковава и да ни ограничава във всичко. Но само пълен идиот може да твърди, че не изпитва чувство на страх от каквото и да било. Или самоубиец. Което пък от своя страна само по себе си говори- пълните идиоти не познават чувството на страх. Явно страхът е нормално чувство за човешко същество.
Страхът е чувството, което ни помага да проумеем кога да влезем в битка или кога да го ударим на бягство. (в случая нас, сме всички животни. айде никой да не се хаби да ми обяснява, че не сме животни, а някакъв странен вид зеленчук). Именно инстинкт е страха, който ни подсказва каква е следващата ни стъпка в дадена ситуация.

Сря Ное 09, 2011 3:46 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
айде никой да не се хаби да ми обяснява, че не сме животни

Няма, няма... и животни сме. :lol: При това различни.
И хищниците се страхуват.
Ако съм казвала(а съм го казвала), че обратното на любов е страх, то съвсем не съм визирала страха, който ни предпазва, а онзи сковаващ страх да бъдем повече себе си, повече независими, повече либерални, повече "виждащи"...

Сря Ное 16, 2011 10:17 am Профил Галерия на потребителя

предполагам, Нел, но си мисля, че в много от случаите това не е точно страха "да бъдем себе си", примерно. предполагам, че зад това стои често някакъв друг страх - страха да не разочароваме някого, или да не нараним, страха да не се провалим, страха от жертвата, която трябва да се направи в името на една болезнена, макар и полезна промяна. а страхът, който се проявява , когато се озовеш на прага на повече виждащ може понякога дори да е страх от полудяване, или съвсем първичен непознат до този миг страх, който дори няма база за сравнение. страхът е с нас от мига, в който се родим и ни изпраща и в последния ни миг. и в зависимост от това какво ни кара да предприемем, той или ни спасява, или ни предпазва, или ни кара да израстваме. понякога и ни проваля. но рядко знаем от какво точно сме се лишили, когато не разпознаем, че в дадена ситуация ни кара да го преодолеем вместо да бягаме.

Сря Ное 16, 2011 8:58 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Толкова ли е лесно?Надигаш се на пръсти,поглеждаш оттатък в другия и виждаш?
Ако не си вещица,не завиждам на този,на когото си спряла поглед...Той няма място,на което да се скрие.
Ако не си вещица,съжалявам сърцето ти-то няма място,на което да се скрие.

Сря Ное 16, 2011 11:14 pm Профил
Аватар

Добре,де,ще си кажа :oops: Повдигнах темата наскоро,защото в последно време умирам от страх.И най-страшното е,че не мога да назова
страха си.Почти като пълните идиоти съм :lol: ,не ме е страх от високо,от тъмно,от змии..........бе нямам някакъв конкретен страх,но

все по-често се улавям,как се спирам стъписана или направо отстъпвам ,скована от ужас.И то в ситуации,в които не би трябвало,дори в такива с каквито вече съм се сблъсквала.Не се чувствам предпазена,това усещане по-скоро ме плаши.Хахахах,ами добре го нарисувах,като омагьосан кръг........страх от страха. :roll:

Чет Ное 17, 2011 4:07 pm Профил
 [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща