Последно посещение: Вто Окт 17, 2017 5:43 am Галерия Галерия   Дата и час: Вто Окт 17, 2017 5:43 am

[ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страховете, когато споделим и приемем... 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Страховете, когато споделим и приемем...
вече не се страхувам ... от нищо , което може да нарани мен .
страхувам се за скъпите ми и за страховете им , и от невъзможността да предотвратя страха им .

ако си говорим за глупости - и аз не харесвам някои неща , но чак да се страхувам ...

Пет Ное 18, 2011 12:58 am Профил

не чак глупости бе, Маринска :lol: аз се ужасявам от змии примерно. давам си сметка, че това е фобия и дори имам идея как се зароди, но това между другото някак го слагам за пълнеж.
наистина се страхувам от някои смешни на пръв поглед неща, но вероятно защото съм човек с прекалено въображение, което понякога живее собствен живот и не подлежи на контрол от самата мен.

друго ме замисли обаче в това, което казваш:

Цитат:
вече не се страхувам ... от нищо , което може да нарани мен .

аз съм човек, които има страхове. но имала съм пристъпи, когато точно това твърдение е важело напълно за мен. само че при мен това винаги е било знак, че повече няма от какво да ме е страх. аз съм пълен непукист, когато най-страшното е вече станало. тоест, доволна съм в известен смисъл, че страховете ми донякъде се връщат. това означава, че пак живея. но това за мен. напълно съм спокойна, когато съм отчаяна. бе малко по-различно, но не ми се обяснява сега.

въпросът ми е друг - кое дава това спокойствие на по-зрелите хора? защото има такива. ето, и ти го казваш. чудя се как и кога човек надраства страховете си, онези съвсем обикновени човешки страхове.

Чет Дек 08, 2011 5:52 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Опитът дава спокойствие донякъде, Ер. Като си облъскан оттук-оттам, вече не те е страх, че ще получиш нов белег. Не е страх това, а по-скоро тъга/примирение/приемане.
От друга страна, страхове се надрастват, като ги погледнеш в очите - директно, от упор, и тогава очите на страха се смаляват, изчезват дори.

Аз не мисля. че можем да предотвратим страховете на близките си. Всеки има страхове. Въпросът е да им въздействаме така, че да могат да ги преодолеят.

Чет Дек 08, 2011 11:52 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Miranda написа:
Аз не мисля. че можем да предотвратим страховете на близките си. Всеки има страхове. Въпросът е да им въздействаме така, че да могат да ги преодолеят.

Тоест да ги обичаме и подкрепяме, когато имат нужда. Най-силна съм, когато знам че имам зад гърба си безпрекословна подкрепа и обич. Тогава не се страхувам да вляза и сама в устата на ламята :lol:

Пет Дек 09, 2011 8:44 am Профил Галерия на потребителя WWW
Sorceress
Sorceress
Аватар

Най-общо казано откакто се помня все аз съм подкрепата... нали съм идиот, повечето любими хора ме приемат за даденост :lol: и/или смятат, че живея като "бъбрече в лой" :lol:, че страшно много ми върви и че мога да понеса всичко, не само своята отговорност, а и тяхната... на всичкото отгоре накрая пак аз съм виновната :lol:
Ами явно няма от какво да се страхувам толкова... Справям се.

Малко хора са ме подкрепяли и затова благодарността ми към тях е огромна. :tuptup:

Пет Дек 09, 2011 9:38 am Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Именно, Виталка. :) С подкрепата на близките и планина се повдига.

Значи си силна личност, Нелко. :)

Пет Дек 09, 2011 6:26 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Не, Мире, не съм силна. Устойчива съм. Като тръстиката. Огъвам се, изживявам всеки момент до края и продължавам напред.
Така ми се иска да мога да дам това си качество на мои любими хора, но за съжаление всеки трябва да извърви пътя си сам...

Страхувам се да не дойде момент, в който ще бъда безсилна да се грижа за себе си.
Това е най-големият ми страх.

Нед Дек 11, 2011 6:56 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Устойчивостта е също вид сила или поне неизменна част от силата. :)

Всеки се бои да не изпадне в безпомощност, да не е в тежест на близките си. Но пък и затова ги имаме, да си помагаме.

Нед Дек 11, 2011 7:38 pm Профил Галерия на потребителя

ако наистина всичките страхове са се сбъдвали, моля всеки да се подготви за близки срещи със своите. :)
тъй де, сигурно е вярно това, щом умните го проповядват. а и аз съм го изпитала на собствения си гръб. започнах да се страхувам от змии и те започнаха да се материализират в живота ми. преди това не бях виждала змия на живо.

страхувам се от нещо и то ми се сервира след някое и друго време. :dance: суперррр. как да не се наслаждавам на творческата си мощ.

сега се чудя дали да спася един цял град от разруха или да продължа да се страхувам за него. :mrgreen:

Вто Дек 13, 2011 5:41 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Ракли?за града- внимавай кой град си избрала :twisted: , а ко имаш страхоове за мен - спри да се страхуваш! :twisted: веднагичеси!
:lol:

Ераклия написа:
въпросът ми е друг - кое дава това спокойствие на по-зрелите хора? защото има такива. ето, и ти го казваш. чудя се как и кога човек надраства страховете си, онези съвсем обикновени човешки страхове.

хаха, зрелите. е, за чак толкова зрели аз пък не съм чувала :lol:
децата не се страхуват! (и в гората зверовете не се бояли от хората, докато не се запознали с ловците _
това, за което Маринска говори, разбирам, и аз така...,
но не съм узряла и още имам много страхове

страхът е... знанието и нежеланието ни да посрещнем очакваното - болка, загуба и т.н.
но то ни се случва, въпреки.
и отминава
та... сигурно защото като нас знаят "и това ще мине, сине!" ама О'време го съзнават , преди още да са се ... от страх
{}

Сря Дек 14, 2011 12:43 am Профил Галерия на потребителя
 [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща