Последно посещение: Пон Юни 26, 2017 12:17 am Галерия Галерия   Дата и час: Пон Юни 26, 2017 12:17 am

[ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Лицемерието 
Автор Съобщение
Mermaid
Mermaid
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Лицемерието
Vital написа:
Загубих се.
Хайде отначало - какво беше това лицемерието?!?!

ами това: и ако ти се струва, че ти намига - да, така е!

ааа, Нел, Ракли точно примери за лицемерние дала!
за разлика от досегашните й приказки все за "социално" лицемерие, което за мен си е просто любезно възпитание
само дето не вдянах това: защото наивитите понякога е наистина по-силен от всичко останало и ми се е случвало да ям хурката заради някоя си приятелка от толкова време.
ко каиш??????

Нед Фев 10, 2013 11:55 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Не знам, Дриймчо, няма да споря, но за мен умишлено да подлагаш някого на някакво унижение, па макар и наглед безобидно, си е комплекс-защото явно удоволствието идва не толкова от лъжливия комплимент, а от последвалия присмех. На чужд гръб(демек) удовлетворение... някакво.
За лицемерието, комплексите са база. Поне така мисля. Защото първичното е коплекса(психологически натрупвания), а лицемерието е вторично.

Пон Фев 11, 2013 11:58 am Профил Галерия на потребителя

удоволствието от чуждата болка е садизъм.
но първо трябва да се мине през лицемерието, за да се постигне целта. но то може да има много цели.

Сря Фев 27, 2013 5:16 pm Профил Галерия на потребителя

лъжата не е лицемерие, но никога не е ставало въпрос за нея конкретно.
макар, че всеки съм чувала поне по веднъж да казва - най мразя лъжата! :lol:

и всеки път изпадам от каруцата от смях. или яд, ако не ми е толкова смешно.

но днес искам да споделя нещо, което каза Бен. почти.

Защо да не зарадваш някого, ако можеш?

Разбира се, че не е хубаво да се лъже, но според мен лъжата трябва да се преценява според това, какво се опитваш да спечелиш с нея. Лъжеш ли, за да спечелиш някакви практически придобивки например, значи да се възползваш от нея по неморален начин, но лъжеш ли, за да зарадваш някого, тогава според мен лъжата е съвсем оправдана. Освен това смятам, че много зависи от човека, който лъже. Ако е лош, е едно, а ако е безупречен - съвсем друго - нали? Един чист човек може да върши неща, които на другите не са позволени. Ако някой непрокопсаник, който пропилява дните си без полза, вземе да заблуждава родителите си, че се учи прилежно, а в действителност се шляе по улиците и гони момичетата, той сигурно се различава от добросъвестния младеж, прикриващ от баща си едновременно отлагане, което в края на краищата дори не е отлагане.

Чет Фев 28, 2013 5:03 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Ераклия написа:
Освен това смятам, че много зависи от човека, който лъже. Ако е лош, е едно, а ако е безупречен - съвсем друго - нали? Един чист човек може да върши неща, които на другите не са позволени.

:lol: Не знам за теб, но аз такова животно(чист човек) не познавам. Колкото и цинично да звучи!
И... никак, ама никак няма да се съглася, че оценката на лъжата зависи от човека, който лъже. Тя зависи от това, което постига. Безупречната репутация обикновено е МАСКА(нарочно го пиша с големи букви), обикновено "безупречните" са с доста изявен комплекс за малоценност. Те и затова са безупречни. Защото се стремят непрекъснато да покриват общоприетите норми в обществото, но... това далеч не са те самите.
Такива хора, освайки насаме със себе си, скърцат със зъби и се самоунищожават бавно и болезнено. Те са точно толкова "болни", колкото и онези, които пък се заблуждават, че като излеят злабота си върху някого или нещо, са се проявили като върха на искреността. То е искреност, разбира се, искрена демонстрация на комплекс. :lol:

Така че както да въртим и да сучем-всички сме с комплекси и всички сме лицемери, просто в различна степен.

Пет Мар 01, 2013 9:18 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Използвайки рулетка за лицемерието ми се получи:
- разстояние от брадичката до първия косъм на тимбата ми - 24см.
- обиколка на същата на височината на веждите - 58см.
:)))

Пет Авг 07, 2015 1:25 pm Профил
 [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16