Последно посещение: Сря Юни 28, 2017 5:39 pm Галерия Галерия   Дата и час: Сря Юни 28, 2017 5:39 pm

[ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Аз, Юда 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Аз, Юда
огромната разлика между двете ви е, че на различни места търсите отговорите на въпросите си.

който разбрал - разбрал.
просто напоследък нямам нито настроение, нито нерви да правя дълги изявления...
и на кого ли е нужно.

Нед Фев 05, 2012 1:36 pm Профил
Аватар

Един ден писах писах писах тук ` но после не успях да пусна отговора. Доядя ме и се отказах. Мисля си сега че се води един историко-религиозен спор на последните страници. Кой го е грижа всъщност какво точно е станало там и тогава. Прочетох началото на темата и нещо което Ераклия казва -
Цитат:

Днес ми е Юдовско.

... ког
а
то пред
а
в
а
м
се
бе си.

По три пъти н
а
ден.

Пп търся си жертв
а
д
а
я превърн
а
в Бог.

Понякога човек е отвъд вярата и надеждата. И това е` което стои в същността на темата.

Чет Фев 09, 2012 3:06 pm Профил
Аватар

:lol: Дет се вика "Да си дойдем на думата".

Но когато говорят жени, всички теми тръгват нанякъде или наникъде, после се връщат, па тръгват на другаде. Изобщо... върви разговор... 8-)

Чет Фев 09, 2012 7:30 pm Профил Галерия на потребителя WWW

Хаус се опитва да върне темата в началото. :lol:
обаче такова цитиране като неговото не бях виждала :o евалла, аферим, браво, дет се вика. :satisfied:

Чет Фев 09, 2012 8:47 pm Профил Галерия на потребителя

отдавна се научих да водя живота си дълбоко в сбе си.
В този смисъл съм лицемер. Но не мога да се задържам сред непълноводни хора. Освен ако обстоятелствата не го налагат.

Давам си сметка, че понякога е трудно човек да съчетава нещата, но предателството спрямо друг винаги е било по-лесно отколкото предателството спрябо теб самия. Питам се обаче...а не, отговорих си. Въпросът ми бе тъп. :lol:

Щях да попитам дали резултатите в двата случая в крайна сметка не са едни и същи. Ами не са.

В единия случай перат твоя гръб, в другия - на някой друг.

Казах, че се страхувам от мотива "в името на нещо по-велико".

Това е, защото твърде често се използва, за да се прикрият истинските причини, които са свързани преди всичко с личната ни изгода и комфорт.

В случай, че съм пропуснала да го уточня де.

Чет Фев 20, 2014 8:16 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

Тази тема много я мисля, и не зная/помня дали съм си дала компетентното мнение по страниците, ама сега установявам че завиждам - толкова сте категорични.

Аз приемам Юда не за предател, а за най-добрият приятел на Исус - това е първият ми конфликт с темата.
После, разбирането ми за предателство - това е проява на тотална липса на живителна сила. Това е тъжно и обречено, освен ако...

Сря Фев 26, 2014 10:07 pm Профил
Аватар

Защо защо защо според вас винаги когато си добър с някои` той трябва да ти го завре обезателно?

Пон Яну 05, 2015 4:16 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

dr.house написа:
Защо защо защо според вас винаги когато си добър с някои` той трябва да ти го завре обезателно?

Е, не е чак правило, но пък ако си добър с някого просто защото ти така искаш, хич няма и да ти пука опитът му да ти го завре, Док, повярвай ми.
Е, може да не чак "хич", но доста бързо ще ти стане смешно... колко много хората не разбират добротата, колко са неблагодарни, колко са бързозабравящи... и като ти се случи така някоко пъти, ти вече винаги ще имаш едно наум и няма да си неподготвен.

А защо тези хора държат да бъдат груби и т.н. спрямо теб и добротата ти... не знам. Сигурно всеки си има персонална причина и може от девет кладенеца вода да ти донесе, за да ти докаже, че не той е лошият(забравящ, неблагодарен, подъл и т.н.), а ти :lol:
Но пак да не ти пука, Док!

Вто Яну 20, 2015 3:26 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Ераклия написа:
В тревожен мозък, защото единствено състоянието на тревожност може да предотврати изпепеляването на последните ни принципи.
За има няма 2000 години израснахме до Бога. Понякога си питам как човек се ражда с необходимото самочувствие да срине дълговечна истина. Да даде ново обяснение, да изкове теории по свой образ и подобие, за да намести всяко обяснение към собствените си нужди. Ние явно сме венеца на човечеството. Всяко друго поколение е било достатъчно незряло, за да прозре необходими истини.
Каква е ползата ни да обръщаме с хастара навън всяко събитие. Толкова много ум имаме, че не усещаме накъде ни водят новите ни версии.
Въобще не съм ревностна пазителка на старите писания. Не съм и ревностна защитничка на Бог. На този етап съм му достатъчно сърдита, за да го оставя да се справя сам. И да му гледам сеира. Но друго си мислех.
Сносни хипотези .- Юда, каква е въобще вината на този нещастник, та ако не е бил той..., той се е жертвал в името..., човечеството му дължи толкова много...., той всъщност е сторил услуга на Исус... ...... .......
Имам своите фантазии, обичам да се вслушвам във версии, но понякога ми идва повече.
Днес ми е Юдовско. Бих го съжалила. Но принципно всеки си плаща гяволъка.
Аз си плащам своите предателства. И не ми се вързва опитът ми да ги впиша в сметката с услугите.
Особено когато предавам себе си.
По три пъти на ден.

Пп търся си жертва да я превърна в Бог.

Пет пъти прочетох това днес.
Изумена съм, как е възможно да го прочитам като за първи път.

Човекът като предател,
Човекът като самовлюбен горделивец в тревожен напън да преобръща всяко нещо навън с хастара и със смешното самочувствие да срива вековни истини, да им дава нови обяснения, да кове теории и да нагажда всичко към собствените си нужди,
Човекът, който записва своите предателства на сметката с безценните услуги към другия и към себе си, когато предава самия себе си...

Леле колко е човешко всичко това, колкото е вярно че по един Юда живее във всеки от нас, за да самоубива Божият ни дар...

Съб Юни 27, 2015 2:10 pm Профил Галерия на потребителя WWW
 [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9