Последно посещение: Вто Сеп 26, 2017 7:39 am Галерия Галерия   Дата и час: Вто Сеп 26, 2017 7:39 am

[ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Кое ни прави малки 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Кое ни прави малки
Понякога човек не усеща, че губи достойнството си. Защото в себе си смята, че...ок, идея нямам какво смята. Но се сещам за разни гротески, защото те са ясни. Другите случаи винаги предизвикват разпалени спорове и не винаги границата е ясно очертана.
Сещам се за случки, в които някой лапа като невидял на коктейл или гости, защото е на аванта, когато с цената на разправии се докопва до заветните пластмасови очила награда в томбола, които струват не повече от пет шест лева, когато създава нова религия само и само да прикрие собствените си подбуди....ей такива неща. и когато се почувствам малка в някакъв миг...макар че се питам то едва ли някое малко човече дори за миг прозира колко е дребно в даден момент.

Онзи другия смисъл на малък...аз да си призная не се бях сетила за този аспект, защото когато пусках темата наистина си мислех за страната на малките кучета...но другия смисъл и другите моменти, те ни карат да се чувстваме благословени, макар и за миг.

Вто Ное 01, 2011 4:42 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Казват,че лисицата няма нос за собствената си миризма.
Може да си се превърнал в "малко куче",а просто да не забелязваш.
Ако по някаква причина си се превърнал в "малко куче",а не го забелязваш-на помощ трябва да дойдат приятелите.
А ако нямаш приятели-бог да ти е на помощ.
Не зная дали имам приятели.
Наистина не зная.
Може и в момента да съм се превърнал в "малко куче".
Не се усещам такова обаче.
Но пък и не познавам отрепка,която да се мисли за отрепка.

Вто Ное 01, 2011 7:47 pm Профил
Фурия
Аватар

Сега вече ме провокирахте да се включа.
Голям,малък,достоен,недостоен-думи.Повтарянето им ги прави празни,счупени,кухи ако щете.
Всеки плюс в живота има и своя минус.Няма празно.Може да се мислиш за колкото си щеш малък,но
не можеш да избягаш и от голямото в себе си.Да отречеш или игнорираш съществуването на количествата добро и зло в себе си е глупост в най-чистия си вид.В момента се чувствам достатъчно зла за да накарам всеки да ме намрази.Чувствам се великан.Разбирате ли?Утре може и да се оплюя за това усещане.Но може и да нямам утрето си,така,че се отдавам на днес.

Вто Ное 01, 2011 8:04 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Как ще те намразя,бе Зла Великанке... Та аз толкова те обичам. :|

Агент-провокатор:
дедо Мики.

С уважение-цунка. :lol:

Вто Ное 01, 2011 8:10 pm Профил

е, великан, великан...колко да си великан, ма сестро? :roll: {}
мисля, че няма изцяло малки и изцяло големи хора. според мен в определени ситуации ставаме някакви за миг. кофтито е, че като станеш малък и после го осъзнаеш, това те тормози безкрайно дълго. е, ако имаш някакви подобни цености. може би някаква слабост определя това ни смаляване в даден миг. може би когато си казваме - не ставай дребнав сега! сигурно нещо такова е.

приятелите, да...и аз така мисля, в един момент трябва да те отръскат, да ти посочат в какво си се превърнал, да те спрат. ако могат де. щото си мисля, че ако някога прекатуря собствената си вътрешна ограда и се затъркалям по надолното, толкова ще съм пораснала в собствените си слепи очи, та не знам какъв трябва да е тоя верния човек дето ще успее да ме спре с риск на цялото торнадо което мога да му стоваря. засега слава богу вътрешните ми спирачки раБотят безотказно, макар че усещам...усещам как времето и годините ги изхабява. но когато се смаля искам да е завинаги, защото ако е за кратко и после се видя какво съм била отстрани, дори и да успея да съжителствам някак със себе си нататък, думите обичам се, ще сменят завинаги глаголното си време.

пп Байк, пререди ме, но аз съм великодушна и недребнава. :lol: (фръц-тръц, дама емотикон с бели ръкавици)

Вто Ное 01, 2011 8:17 pm Профил Галерия на потребителя
Фурия
Аватар

Толко великанеста,че одма ш те спра сестро.Вервай.
Добре-то се е видело,че движението на сивите клетки може да е и неконтролируемо.Малък в
първоначалния смисъл на темата.За мен това е всеки позволил си да съди,осъжда в себе си и извън,
друг човек.
СМИРЕНИЕ.
Това ни липсва.
пп-провокатора да Фнимава,че ш ми падне в ръцете :dance: {}

Вто Ное 01, 2011 8:27 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Много изписани думи,не мога да ги прочета в момента,но мога да кажа какво в момента ме прави малка.
Цирка.Целия изигран,преигран и вече преекспониран спектакъл.

И както казваше на времето една позната,извинете ме отивам да повърна.

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Вто Ное 01, 2011 8:35 pm Профил
Аватар

Ракли-там е проблема при мен,че обикновено се усещам...как да го кажа,обратното на велик.
Изразът"обичам се" при мен е оксиморон.
Та аз дори не се харесвам.
Определено се чувствам "малък" само когато ми се наложи да премажа някого.
Случвало се е.
Никога не съм го искал,но съм го правил.
Ужасно се чувствам и ми трябва много време за съвземане.
Когато се случи мразя и лицето си в огледалото.
Баси,аз май се преместих да живея в изповедалнята. :lol:
Млъквам,че досадих на всички. :lol:

Вто Ное 01, 2011 8:43 pm Профил
Фурия
Аватар

Както каза сестрата в кръчмата-генно заболяване :satisfied:
А сега сметам се смаля в топлината на юргана си {} {} {}
Обичам ви!

Вто Ное 01, 2011 8:49 pm Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

От началото на темата все си мисля, че заглавието е погрешно... някак. Защото сме малки. Ние(хората) сме малки, да! Като прехвърля колко много неща не зависят от нас и колко малко зависят... равносметката е, че приличаме на малки лодки, подхвърляни от вълните някъде навътре в океана, около нас вода, вода... и сме зависими - зависими от деня и нощта, от вятъра, от големината на вълните, от здравината ни, от ударите с другите "лодки".

Мисля си, че заглавието трябваше да бъде: "Какво ни прави... жалки". Но и препъни камъни има в такова заглавие. Защото жалкото за мен, е гордост за някого(и обратното). Защото ни е доста трудно да се погледнем отстрани и да се видим... и отново препъни камък - "През чии очи?" През тези, които ни съдят или през онези, които ни защитават? През любящите или през другите?

И се замислих... какво не обичам, т.е кое за мен е "жалко"?

- Не обичам да се ровя в "багажа" на другите хора - да питам, да разпитвам и да цъкам(или не цъкам) с език, винаги ми е било достатъчно да оставя човекът сам да ми разкаже(колкото иска и може) за себе си, а останалото времето го показва по неуспорим начин.
- Не обичам дребната злоба. Онази, която държи на отчет всяка стъпка и все вижда кривините(ама не своите)
- Не обичам "просията". Онази, която знае кога да ревне, кога да се умилква, кога да угодничи... заучената демек. Защото(колкото и цинично да звучи) от този живот разбрах, че истински страдащите мълчат...
- не обичам вулгарността - разбирам я, знам, че има моменти, в които е неминуема, но не я обичам
- не обичам арогантността
- не обичам подлостта
- не обичам пошлостта
- не обичам високомерието
- не обичам скудоумието(да не се бърка с липса на интелект, обща култура и възпитание, скудоумието е онова, което не може да види повече от момента и от върха на собствения си нос, съответно е много по-опасно от глупостта и незнанието)
- не обичам ветропоказателите(това са хора, които менят мненията си постоянно и тяхната игра е "с всеки, срещу всеки")
- не обичам обобщенията
- не обичам грандоманщината
- не обичам снобизма
- и още много неща не обичам...

И дяволски се вбесявам на себе си когато направя нещо, от нещата, които не обичам.
Още по-жалко е ако го повторя или потретя...

Пет Авг 10, 2012 2:01 pm Профил Галерия на потребителя
 [ 166 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща