Последно посещение: Сря Окт 18, 2017 1:31 pm Галерия Галерия   Дата и час: Сря Окт 18, 2017 1:31 pm

[ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Най-много ме боли, когато ... 
Автор Съобщение

(View: Всички /В Темата)

Мнение Re: Най-много ме боли, когато ...
росто не го осъзнаваме. докато не го изгубим. също както, когато човек се сблъска с неличима болест. би бил щастлив да продължи живота си, изчистен от всяка амбиция и желание, просто така....

Чет Мар 01, 2012 3:43 pm Профил Галерия на потребителя

имам някакъв въпрос, обаче от пет минути се лутам и нямам представа къде да го разположа.
в Любовта ли, защото тя е в основата.

В свободата ли, че това е повода.

В лицемерието ли - щото се случва да бягаме.

не знам.

и затова тук. в крайна сметка не е важно къде ще бъде.

мисля си от няколко дни и не мога да преценя за себе си - кое е по-добре при раздяла на една двойка.

не е подвеждащ въпрос, защото не съм тръгнала да зарязвам някого, нито някой ме е зарязал, че да търся оправдания и обяснение. поводът е друг, но ме е докоснал, защото разбрах, че нямам отговор за себе си. и се чудя, и се мая.

когато човек реши да зареже някого, с когото е бил партньор как трябва да постъпи.

дали трябва да е откровен наистина, до край, за да даде шанс на другия да го проумее.

дали трябва да зареже всички онези изтъкнати причини, които само служат за оправдание.

в края на краищата, ако е съвсем честен няма ли да е по-добре - достатъчно искрен си, за да може отсрещния да те намрази и по този начин му спестяваш много по-дълга болка от раздялата и самообвинения в това какво нищожество е.

оффффф... много ми са въпросите.

щото и аз ако трябва да направя нещо такова, няма да знам кое е правилното решение. :roll:

Чет Мар 08, 2012 3:57 pm Профил Галерия на потребителя
Фурия
Аватар

Сестро,толкова е лесно.Откровеност.
Тя е ключа първо към личното спокойствие,а и това на отсрещния.
А проумяването така или иначе не е гарантирано.
Хората сме известни със стремежа да намериме под вола теле :lol:

Чет Мар 08, 2012 7:05 pm Профил Галерия на потребителя
Mermaid
Mermaid
Аватар

Ех, Шиле Шерско {}
Да, проумяването от другия така или иначе не е гарантирано. т.е. гарантирано е, че ти не знаеш
той за себе си какво ще проумее :lol:

ма тя и откровенността относителна

в Този миг на откровения го мислиш и го казваш така, а в Онзи миг на прозрение почваш да се тюхкаш Брях какви ги изрекох ... и тогава пак теб ще те болииии

...

Чет Мар 08, 2012 11:48 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Ераклия написа:
когато човек реши да зареже някого, с когото е бил партньор как трябва да постъпи.

дали трябва да е откровен наистина, до край, за да даде шанс на другия да го проумее.

дали трябва да зареже всички онези изтъкнати причини, които само служат за оправдание.

в края на краищата, ако е съвсем честен няма ли да е по-добре - достатъчно искрен си, за да може отсрещния да те намрази и по този начин му спестяваш много по-дълга болка от раздялата и самообвинения в това какво нищожество е.

Те са ти отговорили, ама и аз да се наредя. ;)

Трябва - да е откровен, да обясни на другия позицията си, чувствата си и прочие подлежащи на обяснение неща...оправданията обикновено са предрешена собствена вина... да се мъчи да не гледа само от свойта си камбанария...да разбира подтекста в думите и действията на другия...да е почтен - без удари под кръста, публично пране на кирливи ризи, турски квартален сериал и от тоя сорт унижения...да помни хубавото, което е изживял с другия, а не да изпада в омерзение... и сега остана да се намери поне един да приложи тая теория на практика. :lol: :lol: :lol:

Пет Мар 09, 2012 7:12 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

И точно поради всички изброени от теб причини, Мире, все си мисля, че правилното тръгване е онова, в което няма много приказки, обяснения и т.н. Достатъчна е болката, която знаеш, че причиняваш... другите откровения са просто наливане масло в огъня, който и без това е огромен, както за единия, така и за другия.
А и каквито обяснения да даваш, в крайна сметка те неволно се превръщат в обвинения към другия. Колкото повече говориш, толкова и вероятността да кажеш неща, за които ще съжаляваш е по-голяма... От друга страна липсата на обяснение, поражда още купища неудовлетворени с отговор въпроси, но за 50 години се убедих, че е по-добре да гадая, отколкото да зная истината... и от двете боли, но от някои "откровености" боли неистово...

Пет Мар 09, 2012 9:55 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

... се разделям с поредната си илюзия за реална близост и съпричастие от някого, на когото съм вярвал, ама истински съм вярвал. Знам ли, може и да си струва ... такава раздяла.

Simply Baroque - Homo Avrenicus

Пет Мар 09, 2012 8:56 pm Профил WWW
Аватар

мен ме боли като си посрещна малкия пръст на крака :(

Пон Мар 12, 2012 1:54 pm Профил

ние пък във Варна си ги пресрещаме пръстите, Ноу :lol: ей така - внезапно. абе както дойде.
Цитат:

Знам ли, може и да си струва ... такава раздяла.

аз пък не ги признавам тези раздели, Ламео. всмисъл, тя като дойде не пита, ама нищо не си струва в това според мен. и съм категорично против теориите, че човек така израствал и не знам си кво още.

бих предпочела цял живот да си ходя незряла, но да избягвам разделите с илюзиите си. което не означава, че е възможно. все едно да ми се изпълни очакването да не умират близките ни. но никой не може да ме накара да го приема и толкоз.

Пон Мар 12, 2012 5:13 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

...си ударя малкото пръстче в крака на масата

Вто Мар 20, 2012 3:28 pm Профил
 [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща