Последно посещение: Чет Авг 24, 2017 2:57 am Галерия Галерия   Дата и час: Чет Авг 24, 2017 2:57 am

[ 87 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Пепел и диамант 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Пепел и диамант
тук няма да възхвалявам приятелството.
за това си има други теми.
тук можем да се поставим в трудни ситуации, да изгорим всичко и да търсим в пепелта останалите здрави парчета от предишния си живот.
или както казва Анджей Вайда -
"лирични герои в драматични ситуации.”

ако във вашия живот още не се е състоял голям пожар, моля, не си давайте категорично мнението
:lol:
човек никога не знае как точно ще реагира на нещо, което не му е идвало до главата.
иска ми се да получа съвет.
и имам въпрос:
когато работата опре до кокала - да кажем ли на приятелите, че имаме проблем, или да се надяваме, че сами ще разберат?

Сря Дек 21, 2011 4:48 am Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Мнение Re: Пепел и диамант
Голям... колко да е голям този пожар...
За някой и запалена клечица кибрит е пожар, Влади. Други пък танцуват по въглените, с иконите си в ръце, трети горят като факел и се усмихват...

Но на въпроса ти...
Никой от нас не е по-голям от живота и затова щом усети, че се нуждае от помощ, трябва да го каже. Понякога е много трудно. "Димът" дави и спира думите...

Сря Дек 21, 2011 6:49 pm Профил Галерия на потребителя

Цитат:
"лирични герои в драматични ситуации.”

е, това е по моята част. :dance: пепел и диамант. ама че име?! напомни ми една полуизмислена песен...

елмаз и стъкло...

животът е нож за мечтите безумни

тъй както елмазът е нож за стъклото.

аз не съм много сигурна. по принцип съм в отряда на пожарникарите. но и на пироманите. как съчетавам тази двойственост само подобните на мен могат да усетят. когато работата опре до кокала...

винаги съм вярвала, че приятелите трябва да се познават. да го виждат в погледа, в преглъщането, в пръстите на другия. но понякога сме разделени. има периоди, в които ни свързва само телефон. аз поне преди се срещах с приятелите си най-малко три пъти в седмицата. но напоследък се случва и за три седмици да се срещнем веднъж. случва се, това не означава, че отговорността помежду ни се е променила. понякога познаваме в гласа на другия, че нещо гори. и не му позволяваме да се измъкне.

има хора, които по време на пожар реагират саморазрушително. и ако въпреки всички колективни усилия да се измъкне човек от тази бездна, той се оказва набрал нечовешка сила, тогава останалите просто скачат с него в бездната. колкото и абсурдно да звучи. тогава се случва самия той да се мобилизира като вижда как въвлича хора, на които им пука със себе си към дъното.

аз самата трудно признавам пожара, но зная, че не е правилно. трябва да се даде сигнал. особено на нашата възраст. човек трябва да се опита да събере екип с маркучи. щото сме вече зрели. :mrgreen:

мразим пожарите в общи линии.

Сря Дек 21, 2011 9:36 pm Профил Галерия на потребителя
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Ако са близки приятели, ще разберат.
--------------------------------------------------
Ноу, и ти ли като мене си мълчиш до най-последно и си събираш де що има останала сила да се оправяш сама. ;)

Чет Дек 22, 2011 3:41 am Профил Галерия на потребителя
Аватар

На мен заглавието на темата ми буди асоциации за друга песен-"Диаманти и ръжда."
По темата-нативно никога не споделям,когато ножа опре до кокала.За мен е естествено в болка да съм сам.Просто така се чувствам по-силен.
Не виждам как натоварвайки хората,които обичам,ще облекча състоянието си.

Но признавам,че темата ме провокира.
Защото именно тук започнах да се уча да споделям състоянията си.
Силна тема. :hat:

Чет Дек 22, 2011 6:00 am Профил
Аватар

В най-трудният ми период избрах да съм сама. Отражението на болката ми в приятелските очи нямаше да го понеса.

Чет Дек 22, 2011 12:47 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
да търсим в пепелта останалите здрави парчета от предишния си живот.

Един спомен... Мой пожар. Горя като на клада. Приятелите ми са онемели от несправедливостта. Аз също.
Три човешки души с огромно удоволствие хвъргат съчките си в огъня на кладата ми. И точно в този момент прословутите думи на Ян Хус "О sancta simplicitas" ми звучат по друг начин. До този момент съм ги приемала като високомерие, обида... в този миг разбрах колко болка и тъга има в тях. Болка и тъга заради онези три човешки души, които не знаят какво правят и не знаят защо го правят... макар да си мислят, че знаят.
Беше преломен момент в цялостния ми поглед върху живота.
А пред кладата очите на приятел държаха главата ми гордо вдигната.
Такива моменти не се забравят никога.

Чет Дек 22, 2011 1:48 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

да, Миранда.
правя се на много силна, правя се, че всичко е под контрол и се правя още, че изобщо няма проблем...
преструвам се.
/от което не се гордея... но иначе не мога/
мисля даже, че вече знам защо се преструвам - защото ме е страх, че ако разкрия пред приятелите тревогите си и те останат безразлични... ще съм много огорчена...
страх ме е от такива неща.

"човек трябва да се опита да събере екип с маркучи. " - това ще влезе в световната съкровищница на мъдростите, хахаха!

Пет Дек 23, 2011 7:54 am Профил
Tinkerbell
Tinkerbell
Аватар

Четеш ми мислите, Ноу. :|

Съб Дек 24, 2011 3:18 am Профил Галерия на потребителя
Sorceress
Sorceress
Аватар

Цитат:
че ако разкрия пред приятелите тревогите си и те останат безразлични... ще съм много огорчена...

Не означава ли това, че не вярваш в приятелите си?
Защото безразличието понякога помага в пъти повече от някакъв вид емоционална пристрастност.
Е, това е мое лично мнение, но аз обикновено не тръгвам с "кошницата очаквания" когато споделям. Стотици пъти съм се уверявала, че едно и също нещо, гледано с различни очи, изглежда страшно различно. Предпочитам да имам "доверени очи", които ще ми кажат какво мислят, а не това, което искам да чуя.

Нед Дек 25, 2011 11:20 am Профил Галерия на потребителя
 [ 87 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща