Последно посещение: Вто Юни 27, 2017 7:14 am Галерия Галерия   Дата и час: Вто Юни 27, 2017 7:14 am

[ 13 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Връзката между времената 
Автор Съобщение
Аватар

(View: Всички /В Темата)

Мнение Връзката между времената
Не знам дали ви се е случвало нещо подобно, но аз го преживявам често. Говоря за това, че понякога си мислим за някого, и скоро след това го срещаме случайно или получаваме някакви известия от него. Ще кажете, че ние срещаме хората всеки ден. Но аз говаря за хора, които не съм виждал и чувал дълго време. Даже ще ви дам пример с последният пресен случай с мен. Един ден седях пред компютъра и си мислех колко отдавна не съм "срещал" Ераклия и как тъпо изгубих линка за форума, където я срещнах за първи път... :ikillyou:
Само след няколко дни, случайно (или не) се сдобих с връзка към този форум.
Когато хората казват, че мисълта има по-голяма сила отколкото можем да си представим, дори и те самите не знаят колко са прави.
Поговорки от типа: "Внимавай какво си пожелаваш", "Човек е такъв за какъвто се мисли", наистина са верни.
Такива случаи много често ме спохождат, с изключение на един - преди около 2 години упорито в главата ми се настаниха мисли за една приятелка от варненско, с която изгубихме връзка преди около 20 години. Мислите просто се настаниха и не искаха да си тръгнат. Нормално, когато се сетя за някого, след малко отминава, но тогава, тези мисли се настаниха трайно за няколко дни и бяха заели съзнанието ми почти изцяло. Помислих си, че нещо се случва с нея, но не можех да направя нищо, защото нямах никаква връзка с нея. Единственото, което беше останало е визуалният спомен за мястото където живее.
Точно този случай ми направи голямо впечатление, защото не протече като всички останали - и до днес не знам защо тези мисли заеха съзнанието ми в продължение на няколко дни, без да получа някаква връзка след това.

С вас случват ли се подобни неща?

Последна промяна oldcastle на Пет Мар 23, 2012 5:15 pm, променена общо 1 път

Пет Мар 23, 2012 3:27 pm Профил WWW
Аватар

Мнение Re: Връзката между времената
Касъл,дай да я издирим :)

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Пет Мар 23, 2012 4:49 pm Профил
Аватар

:) То за 20 години много вода е изтекла...

Пет Мар 23, 2012 5:17 pm Профил WWW

Касъл, ти ме замисли много. При това е супер приятно, защотообичам, когато се замисля по този начин.
Точно този тип преживявания са ми се случвали доста пъти в живота, но никога не съм опитвала да дам отговор защо. И сега като се замислих, проумях, че ако решим да дадем обяснение, то не можем да ги оставим в една група.

Три пъти тази седмица един познат ме изпитва на едно нещо, което ми каза, и най-после го запомних Първите два пъти се провалих, но като видях, че ще ме питат докато не отговоря, а аз мразя да мълча в незнание. Та това беше първият принцип на ....някой си. :roll: :lol:

Вселената е ментална.

Ментална или не, за втория пример си мисля следното. Може да не е било проекция на наближаващо събитие. Възможно е тази жена да те е викала по някакъв начин. Ако е мислела за теб, твърде е възможно това да е провокирало твоите мисли.

На мен лично ми се е случвало да ме повикат по този начин. Или аз да повикам някой.

Пет Мар 23, 2012 6:03 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Винаги съществува енергийна връзка с хората които обичаме.
Въпроса "защо" не води до никъде,ако престанеме да питаме "защо" а само се оставим да полъха - ще знаеме, с онова знание което е необяснимо с думи.

Пет Мар 23, 2012 8:24 pm Профил
Аватар

Ена :lol: права си - съществува енергийна връзка, но не само с хората, които обичаме. Ние имаме енергийна връзка с почти всички, с които сме имали всаимоотношения. Но тя е по-силна с тези, с които сме били или сме емоционално обвърани по някакъв начин.

Ер, някакси правя вътрешна разлика между двете. Усещам кога е наближаващо събитие и кога е емоционален повик. Усещането беше почти, като онези, дето след няколко дни получавам хабер от човека или направо го срещам. Единственото различно бяха силата, настойчивостта и времетраенето на тези мисли/енергия.
Мисълта е енергия, насочена енергия. Когато мислиш нещо за някого, ти го променяш, променяш и себе си. Лошите мисли привличат лоши събития, добрите мисли - добри. Затова вечно недоволните хора и тези, които постоянно търсят черното в хората, са по-често болни от различни болести. Не говоря за обикновения грип или хрема. Говоря за заболявания на органи от тялото. Различните негативни емоции влияят на различни органи на тялото, като бъбреци, стомах, далак, имунна система, сърце и всичко останало, за което се сетите. Т.е. енергийната честота на всяка негативна емоция е свързана с определен орган.
Уфф стига съм философствал. Отплеснах се. :) Идеята ми беше да споделите дали и на вас ви се случват такива неща и дали са ви направили някакво впечатление - как протича всичко, някакви особености. Може да пропускаме нещо, и споделяйки всички, да сглобим цялата картина.

А що се отнася до последният ми случай - като се сетих или по скоро, като ми се настаниха Ераклиини мисли в главата, бях сигурен, че до няколко дни ще я намеря. И ето на - докараха ме с ритниците тук. :lol:

Съб Мар 24, 2012 2:04 am Профил WWW
Аватар

:lol: Като един малък ангел на желанията съм.Майтапа на страна,тая тема мога да я обсъждам само на кило ракия.
Много ги мразя тези усещания!

Мъдростта не винаги идва с възрастта, понякога възрастта идва сама...

Съб Мар 24, 2012 10:54 am Профил
Аватар

Kris написа:
мога да я обсъждам само на кило ракия.

кило райкия и говори !!! Респект!!! Праха мога да ти дишам само.

Опасно е човек да се отдава на такива усещания, Кас.

Съб Мар 24, 2012 2:29 pm Профил
Sorceress
Sorceress
Аватар

Какво означава човек да се отдава, Ленси?
Тях просто ги има. Ако ги има. И няма накъде...
Свикваш и се учиш как да ги пренебрегваш.

Цитат:
съществува енергийна връзка, но не само с хората, които обичаме.

Да, Древен, напълно съм съгласна с теб. Част от моето верую са тези невидими връзки между хората.

Съб Мар 24, 2012 6:28 pm Профил Галерия на потребителя
Аватар

Nell написа:
Какво означава човек да се отдава, Ленси?

Да се вживееш, да им отдадеш голямо значение. Опасно е защото те повличат като река.

Съб Мар 24, 2012 7:16 pm Профил
 [ 13 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща